10. 6. 2011

 

Televize Public ukončuje své vysílání ve všech distribučních sítích. Důvodem ukončení aktivit Televize Public je dlouhodobě nepříznivá ekonomická a tržní situace.

 

K datu 1. 7. 2011 skončí zapisování děti mladších 10 let do cestovních pasů rodičů. Je potřeba si dát pozor než vyrazíte za prázdninovými zážitky do vzdálených krajin.

 

Na sobotu 25.6. se chystají Dny města Štramberka a v programu je opět  zařazeno vyhlášení nejlepšího pekaře štramberských uší. Letošního 8. ročníku se může účastnit kdokoli – pekaři profesionální a amatéři, domáci  i mimoštramberští – důležité je odevzdat do soutěže 30 uší –  nejpozději do 17. 6. do kulturního domu na náměstí.

 

Svět autismu, vstupte prosím – tímto názvem zve o.s. Purpura na výstavu, kterou připravilo po celý červen ve vestibulu radnice v bývalé místnosti czech pointu. Jedná se o interaktivní výstavu, jejíž cílem je změnit postoj veřejnosti k lidem, kteří, ač nejsou viditelně postižení, žijí v jiném světě. Velkou část expozice tvoří dětské kresby mladého Jaromíra Tesaře.

 

Extraliga házené: I přesto, že Kopřivnice je určena k sestupu, asi bude všechno jinak, protože Český svaz házené zvažuje nyní, že poslední celek nemusí sestupovat a může v extralize zůstat. Kopřivnice podala žádost o účast v další sezoně. Ve hře je další vývoj a růst omlazeného týmu Kopřivnice, který by se v příštím roce mohl rozběhnout po palubovce a je důležité nejvyšší soutěž pro Kopřivnici zachovat. Příští týden již bude jasno, jak se svaz házené rozhodne a kdo bude tým trénovat.

 

Už v sobotu 25. 6. 2011. Znovu ožije ovál ploché dráhy na letním stadionu v Kopřivnici,  tentokrát se tu ale nebudou prohánět plochodrážní motorky, ale bude se tu skákat a  jezdit přes překážky.  Chystá se Kopr extrem enduro.

 

Charitativní skautská akce Dudlík 2011 se uskuteční 19. 6. 2011 od 14 hod. v parku u Katolického domu, za nepříznivého počasí bude přesunuta do sálu Katolického domu. První ročník pomohl 9 tisíci korun dětem z Dětského domova ve Valašském Meziříčí, výtěžek druhého ročníku putoval na konto Fondu ohrožených dětí, díky třetímu ročníku Dudlíku bylo možno pořídit speciálně upravené kolo za 18 tisíc pro handicapovanou Lindu z Kopřivnice. Čtvrtý ročník pomohl tříletému Viktorkovi, který trpí vývojovou vadou, a výtěžek byl použit na konzultace s odborníky ze zahraničí a zajištění pomocného asistenta ve škole, díky němuž by se Viktor mohl zapojit do běžného školního života.Letošní zábavné odpoledne pomůže rodině Přadkové z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří mají dvě těžce nemocné holčičky – Zdislavku a Alžbětku. Obě děvčátka trpí rozštěpem páteře a hydrocefalem mozku, mají ochrnuté dolní končetiny a k chůzi potřebují podpůrné a kompenzační pomůcky.

– originální představení skautských družin – scénky, tanec, pantomima, zpěv – spojené s tradičním prodejem cukrových dudlíků

– občerstvení, jehož výtěžek bude darován Alžbětce a Zdislavce

– cimbálová muzika Pramínky

– zábavný doprovodný program, jízda na koních a hrací koutek pro děti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice