9. 6. 2011

 

Jasnější představu o zahájení a harmonogramu stavebních prací na nové kanalizaci získají občané na veřejném setkání, které připravuje vedení města Kopřivnice dne 13. června v 18.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici – Lubině. Konkrétní informace podají také vedoucí týmu správce stavby a zástupci stavební firmy.

 

Závěrečný koncert  hudebního oboru ZUŠ Zdeňka Buriana se bude konat 15.6.2011 v kině PULS. V programu vystoupí školní smyčcový orchestr, malá i velká cimbálová muzika a řada sólistů – především klavíristů. Během vystoupení budou oceněni žáci, kteří v letošním školním roce významně reprezentovali naši školu v krajských soutěžích.

 

V souvislosti se zahájením realizace stavby odkanalizování Lubiny upozorňujeme občany, že ve dnech 8. června až 31. října 2011 bude v Lubině v lokalitě poblíž stanice plynu a pneuservisu směrem k řece a kolem silnice I/58 prováděna pokládka nové kanalizace. V místě stavebních prací bude docházet ke krátkodobým dopravním omezením, za která se předem omlouváme. Průjezdnost a obslužnost k dotčeným nemovitostem bude zajištěna po místních komunikacích. V případě dotazů se prosím obracejte na stavbyvedoucího provádějící firmy Zlínstav Filipa Bahnera – tel.: 724 232 241, e-mail: bejzn(zavinac)post.cz.

 

Ve dnech 16. a 17. května probíhal v Kopřivnici průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Výsledná známka 1,37 dokazuje, že s prací a přístupem kopřivnických úředníků jsou klienti spokojeni.

 

26. května 2011 se uskutečnila výroční konference Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice. Oceněni byli nejlepší cvičitel, sportovec a organizátor sdružení. Cvičitelka Lucie Kostelníková z odboru ASPV: je dlouholetou cvičitelkou,která po období úspěšné cvičenky v žákovském a dorosteneckém věku získala v roce 1999 kvalifikaci cvičitelky III.třídy a od té doby vede cvičení žaček a navíc vypomáhá u dorostenců v akrobatické gymnastice. Je aktivní členkou výboru ASPV, v současné době jako hospodář klubu. Sportovec Miroslav Kopecký z klubu pěší turistiky: od mládí aktivě sportuje – závodně jezdil na kole,létal na větroních, závodně lyžoval. Ve svých 50ti letech vystoupil na Mont Blanc, Materhorn a účastnil se expedice na Pamír, Kavkaz a Tien-Šan. V posledních 10 letech patří mezi významné vedoucí výšlapů pěší turistiky. Organizátor Emil Rýdl u příležitosti životního jubilea, za dlouholeté úspěšné vedení největší složky ASK Tatra – odboru ASPV. Jeho obětavou činností se i přes pokles zájmu veřejnosti daří udržet činnost odboru od nejmladších složek rodičů a dětí až po dospělé.

 

Příslušníci skupiny mobilního dohledu Celního úřadu Ostrava spolu se psovody Celního ředitelství Ostrava se 8. června 2011 měli možnost seznámit a podrobně prohlédnout v dálkových i příměstských autobusech společnosti Veolia Transport Morava případné úkryty, ve kterých by bylo možné převážet drogy či jiné zakázané látky. Na odstavné ploše dopravce v Ostravě byly pro účely celníků připraveny dálkové a příměstské autobusy značek SOR, Karosa a Mercedes, u kterých řidiči zpřístupnili celníkům veškeré technické i přepravní prostory autobusů, informovali je o případných možných úkrytech včetně technických detailech o vozidlech. Psovodi celní zprávy se svými psy následně cvičili vyhledání  zakázaných látek – heroinu a tabákových výrobků přímo v autobusech. Při všech pokusech, kdy byly drogy například uschovány za odpadkovým košem v autobuse nebo na toaletě či v technických prostorech vozidla, byly látky čtyřnohými svěřenci psovodů vždy úspěšně nalezeny.

 

ODMĚNA ZA VYSVĚDČENÍ V THERÁPONU AQUA v týdnu od 30. 6. – 8. 7. 2011 – všechny děti s vysvědčením s vyznamenáním jsou zvány zdarma do bazénu s tryskami, vlnobitím či se světelnými efekty. Pro bezplatný vstup dítěte do bazénu je nutné s sebou vzít kopii aktuálního vysvědčení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice