8. 6. 2011

Mateřská škola Ignáce Šustaly a město Kopřivnice zvou všechny rodiče s dětmi na zábavné odpoledne pořádané při příležitosti blížícího se Dne otců. Akce s názvem „Bum bác!“ se bude konat ve čtvrtek 9. června 2011 od 15:30 hodin na dětském dopravním hřišti a zahradě MŠ na ulici Ignáce Šustaly.

 

Vítání nejmenších občánků města Kopřivnice se uskuteční v sobotu 18. června 2011. Pokud máte zájem o účast na slavnostním obřadu, přihlaste se nejpozději do pondělí 13. června na oddělení vnějších vztahů u Ilony Mazalové, kde také získáte podrobnější informace. Telefon 556 879 436 nebo 737 114 246, e-mail ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, kancelář č. 743.

 

Ve dnech 16. a 17. května probíhal v Kopřivnici průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Výsledná známka 1,37 dokazuje, že s prací a přístupem kopřivnických úředníků jsou klienti spokojeni.

 

V nejbližších dnech dojde v Kopřivnici k zahájení výstavby nové stezky pro chodce a cyklisty vedoucí centrem města podél Kopřivničky. Zhotovitelská firma již přebrala staveniště a pracuje na vytyčení sítí. Pokud vše půjde podle plánu, polovina trasy by měla být otevřena ještě letos.

 

Před několika dny byly ukončeny stavební úpravy největšího kopřivnického sídliště Sever. V pořadí již čtvrtá etapa regenerace Severu řešila především úpravu místní komunikace a parkoviště na ulici 17. listopadu, kde vzniklo téměř čtyřicet nových parkovacích míst, došlo k odvodnění, předláždění některých chodníků, doplnění veřejného osvětlení a úpravám zeleně.

 

Kopřivnice se zapojila do iniciativy, která se zabývá výpočtem ekologických stop českých měst, srovnává tak jejich vliv na životní prostředí a dává doporučení ke zlepšení. Tzv. zelené účetnictví měří, kolik přírodních zdrojů obyvatelé a firmy na území města za rok spotřebovali a kolik odpadů při tom vytvořili.

 

Jasnější představu o zahájení a harmonogramu stavebních prací na nové kanalizaci získají občané na veřejném setkání, které připravuje vedení města Kopřivnice dne 13. června v 18.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici – Lubině. Konkrétní informace podají také vedoucí týmu správce stavby a zástupci stavební firmy.

 

V souvislosti se zahájením realizace stavby odkanalizování Lubiny upozorňujeme občany, že ve dnech 8. června až 31. října 2011 bude v Lubině v lokalitě poblíž stanice plynu a pneuservisu směrem k řece a kolem silnice I/58 prováděna pokládka nové kanalizace. V místě stavebních prací bude docházet ke krátkodobým dopravním omezením, za která se předem omlouváme. Průjezdnost a obslužnost k dotčeným nemovitostem bude zajištěna po místních komunikacích. V případě dotazů se prosím obracejte na stavbyvedoucího provádějící firmy Zlínstav Filipa Bahnera – tel.: 724 232 241, e-mail: bejzn(zavinac)post.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice