10. 6. 2020

Léto v KTK je akční sleva, která se týká zvýhodněné nabídky dekódovacích modulů a karet pro příjem KTKdigi nebo připojení na internet prostřednictvím metropolitní optické sítě. Pokud ještě nevyužíváte internetové služby od Kabelové televize Kopřivnice, zaregistrujte se nebo uzavřete smlouvu na připojení k internetu a získejte na půl roku slevu 50 % na měsíčních poplatcích a padesáti procentní slevu na poplatku za zřízení nové přípojky.  Pokud už internet od naší společnosti máte, můžete využít jedinečné slevy na sadu dekódovacího modulu s kartou, kterou v akční ceně pořídíte za 590 Kč. Umožní Vám bezplatně sledovat programový balíček Basic HD, který obsahuje 13 českých programů v HD rozlišení. Doporučujeme vám dohodnout si předem konkrétní termín a hodinu návštěvy kontaktního místa, vyhnete se případnému čekání. Doba platnosti akce je do 19. června a podrobné informace včetně ceníku a podmínek získání slevy najdete na webu www.ktk.cz.

 

Dokumenty zabývající se městskou dopravu a Koncepce statické dopravy najdete na http://mobilita-koprivnice.cz/

 

Koncert komorního orchestru Kopřivnice se koná 20. 6. od 17 hodin v muzeu Fojtství. Komorní orchestr Kopřivnice vznikl v roce 1995. Hraje a vystupuje většinou v počtu přibližně patnácti až dvaceti hráčů na smyčcové nástroje a v tomto složení se také představí posluchačům na koncertě u příležitosti oslav třiceti let otevření Muzea Fojtství. Orchestr spolupracuje s dalšími hudebníky a sólisty, kterými tentokrát budou mladá flétnistka Alexandra Piskořová a zpěvačka Renáta Navrátilová. Na koncertě zazní skladby Josefa Myslivečka, Antonia Vivaldiho, Bély Bartóka, Bohuslava Martinů i různé melodie známé například z filmů. Uměleckým vedoucím a dirigentem je Petr Lichnovský.

 

Loutkové představení Včelí královna se uskuteční 21. 6. od 16 hodin v Muzeu Fojtství. V rámci oslav třicátého výročí otevření Muzea Fojtství, bychom rádi našim nejmenším návštěvníkům nabídli pohádku na motivy známé Zlatovlásky, v podání Michaely Borošové z Divadla dětského diváka Přerov.

 

Komponovaný večírek 30 let Muzea Fojtství proběhne 23. 6. od 17 hodin ve výstavním sále muzea. Program zahájí v 17 hodin pásmo Chvilka kopřivnické poezie, kdy výběr významných osobností kopřivnického kulturního dění přednese básně o našem městě. Těšit se můžeme například na díla Rudolfa Koldy, či Adolfa Jasníka. Následovat bude kytarový akustický set Uvira, speciálně vytvořený pro naše setkání v podání originálního opavského kytaristy Petra Uviry, známého především díky projektům Ladě, Heimat, Šuranská & Uvira a dalších. Večer zakončí legendární divadelní soubor Bílé divadlo Ostrava s veselým představením Ubohý Marat. Jedná se o zkroucené podobenství na pozadí historické události, zavraždění Jeana-Paula Marata, tak jak ho viděl básník a prozaik Milan Kozelka.

 

Čtvrtý ročník cyklistického závodů pro děti do 16 let – Drtík – se koná 20. 6. na Vanaivanu, registrace začínají ve 13 hodin.

 

Druhý farmářský trh se koná v sadu E. Beneše 19. června a následující dva na podzim a to 11. září a 9. října. Kromě možnosti nákupu potravin, zahradnických výpěstků a rukodělných výrobků bude červnový trh obohacen o výstavku hospodářských zvířat.

 

Do Kopřivnice opět zavítá 10. 6. cyklotour Na kole dětem, cca v 17 hodin odpoledne.

 

Od 8. 6. má Národní sportovní agentura spustit dotační program pro sportovní organizace, které sami provozují sportovní zařízení. Více na www.agenturasport.cz

 

Podíl nezaměstnaných osob v MS kraji vzrostl na 5,3 % a největší meziměsíční nárůst byl zaznamenán v okresech Ostrava (+ 6,3 %), Nový Jičín (+ 3,4 %) a Karviná (+3,2 %).

 

Už 8800 firem z MS kraje požádalo úřad práce o pomoc v souvislosti s omezeními kvůli koronaviru.

 

Regionální klub Rotary pomohl dvojnásobně. Nejprve objednali a zaplatili výrobu balíčků pro ženy a muže u organizace Spirála Ostrava a 40 balíčků následně věnovali lidem žijícím v kopřivnickém Azylovém domě. Nezisková

organizace Spirála pomáhá zaměstnávat lidi duševním onemocněním a díky vládním omezením ztratili možnost pracovat a získávat finance pro svou činnost. Předávání balíčků bylo 3. 6. doplněno přednáškou terapeutky Ivy Mutinové. Místní rotariáni dále chystají v letních měsících výzvu s cenami pro účastníky sportovní akce Na Bílou horu.

 

Noc na hradě Hukvaldy. Neopakovatelný zážitek při nocování v historických kulisách pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště. Dobrodružství obklopené noční tmou, výpravná komentovaná prohlídka, hradní opékaní špekáčku při západu slunce, pozorování přírodních úkazů na obloze z jedinečných hradních výhledů a mnoho dalšího. Nezapomeňte si přibalit spacák, karimatku, polštář, pohodlné a teplé oblečení k ohni a na spaní, hygienické potřeby, baterku, pláštěnku a pitný režim. V dispozici budou veřejné WC s užitkovou vodou, uzamykatelná šatna.

Časová náročnost: 13 hodin (akce potrvá od 18:30 hod. do 7:30 hod.). Délka trasy: 2,5 km pěší chůze od placeného parkoviště v obci Hukvaldy k I. hradní bráně. Trasa vede skrze hukvaldskou oboru, po asfaltové cestě -červená turistická značka. Na místo setkání (I. hradní brána hradu Hukvaldy) se účastník dopraví 10 min před začátkem programu (tzn. 18:20). Termíny: úterý 14. 7. 2020, středa 15. 7. 2020, čtvrtek 16. 7. 2020, úterý 18. 8. 2020, středa 19. 8. 2020, čtvrtek 20. 8. 2020. Vstupenky si můžete zarezervovat nebo zakoupit na webu hradu Hukvaldy.

 

Soutěž o vstupenky na výjimečnou výstavu ledových soch v létě. Pro 3 výherce máme připraveny 2 vstupenky do evropsky unikátní celoroční Ledové galerie v Rožnově pod Radhoštěm. Podobná galerie se scénickými světly není k vidění nikde v Evropě. Izolovaný dům, vybavený chladící technikou umožňuje udržovat průhledný sochařský led při mínus 5°C. Letošním tématem ledové výstavy jsou „Světoví umělci a jejich díla“ a k vidění je 13 unikátních soch.

 

Všechny přednášky letního semestru Akademie třetího věku, které se z důvodu uzavření knihoven neuskutečnily, budou přesunuty na podzim 2020 a uskuteční se v rámci zimního semestru. Jedná se o témata: Od hlavy až k patě, Vybrané kapitoly z dějin 20. století, Zoo Ostrava – moderní zoo. Na tato témata se nebude možné přihlásit, přednášky budou určeny již přihlášeným posluchačům. Organizátoři zároveň připravují tradiční kurs kreslení Anny Georgiadu, tentokrát pod název „Procházky uměním“. Podrobnosti k novým kursům a termín přihlašování budou zveřejněny v průběhu srpna.

 

Oblíbená bikerská akce kopřivnický drtič se letos nepojede v jeden konkrétní den, ale účastníci mohou jet v libovolný den v rozmezí od června do konce září. Přihlášky byly spuštěny 31. května a za prvních 24 hodin se na Drtiče přihlásilo téměř 100 bajkerů, Podrobnosti k letošnímu ročníku najdete na webu cyklo art bike klubu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice