8. 6. 2020

V květnu byl zahájen celoroční projekt s názvem Na Bílou horu. Soutěžíte o největší počet výstupů na Bílou horu, v 7 kategoriích. V každé z nich tři nejlepší obdrží věcné ceny. Tento projekt je otevřen pro všechny milovníky aktivního života a pohybu v přírodě, bez omezení věku. Už nyní je do soutěže zaregistrována více než stovka účastníků, evidováno je téměř 1000 výstupů, a přes 220 000 nastoupaných metrů. Další zájemci se mohou registrovat na www.nabilouhoru.cz. Měsíc červen je vylepšen o dětskou výzvu. Každý dětský účastník, který vyjde na bílou horu alespoň 3 x, obdrží sladkou pozornost a 3 nejlepší dětské účastníky oceníme dárky.

 

Současná situace vedla k nevyhnutelnému rozhodnutí, definitivně přesunout Horečky fest na příští rok – 10. 7. 2021.

 

Radnice spustila letos už druhou aukci nepotřebného majetku v pondělí 8. června 2020. I tentokrát si zájemci budou moci vybírat z nevyužitého majetku, například se nabízí osobní automobil Ford Fusion, větší počet monitorů a kancelářských židlí, ale také zbývající nevyužívaný majetek z bývalé stravovny. Město Kopřivnice se již několik let v aukcích pravidelně zbavuje nevyužívaného majetku. „Jedná se vždy o dlouhodobý majetek, který je k dalšímu využití v rámci města nepotřebný či již nepoužitelný,“ uvedla za odbor financí jeho vedoucí Martina Černochová. Aukce s více než 100 položkami je v tuto chvíli dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz/index.php?id=aukce-majetku-koprivnice. Dražba věcí končí ve středu 17. června 2020 v 15 hodin. Zájemci, kteří u jednotlivých položek podají nejvyšší nabídku, budou kontaktováni pracovnicemi městského úřadu.

 

Do Kopřivnice opět zavítá cyklotour Na kole dětem. Desítky cyklistů jedoucích stovky kilometrů pro dobrou věc se v první polovině června objeví v Kopřivnici. Město s automobilovou tradicí se opět po letech stane zastávkou cyklotour Na kole dětem. Na kole dětem je sportovní projekt, jehož součástí je nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Známý projekt si klade za cíl různými aktivitami rozšířit možnosti solidarity, potřebné finanční pomoci a podpořit nemocné děti v boji proti zákeřnému onemocnění. Letošní cyklotour Na kole dětem vyrazí ze svého startovního místa, města Hlučín, na své putování ve středu 10. června. V ten samý den se desítky cyklistů objeví v Kopřivnici, a to cca v 17 hodin odpoledne. „Dojezd letošní cyklotour je naplánovaný u Ringhofferovy vily, kde se všichni jezdci osvěží, zástupci vedení města jim předají šek v hodnotě 5 tisíc korun a následně je čeká program v místním muzeu automobilů,“ přiblížil plánovanou akci referent sportu Břetislav Orlík. O den později, tedy ve čtvrtek 11. června, vyrazí cyklisté z našeho města směr Nový Jičín, Luhačovice, Jindřichův Hradec, Písek, až do Lanškrouna. „Celkem je čeká deset etap, tu první zakončí v Kopřivnici. Nadšení cyklisté se mohou ke čtvrtečnímu odjezdu přidat a našlapat tak pár kilometrů pro dobrou věc,“ doplnil informace Břetislav Orlík. Více informací k cyklotour a jejich jednotlivým zastávkám naleznou zájemci na adrese: www.nakoledetem.cz.

 

Anketa Absurdita roku, která je každoročně vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a MONETA Živnostník roku, přináší letos doslova perly mezi nápady úředníků. Nezdá se ale, že by měly nějak pomoci živnostníkům a podnikatelům, právě naopak. Není to už jenom zdání, ale skutečný stav, že se ve stovkách nařízení, vyhlášek, zákonů a opatření nevyzná už ani veřejná správa sama. Cílem ankety Absurdita roku, jejímž odborným garantem je Hospodářská komora ČR, je na byrokratické nesmysly upozorňovat.

Za dobu své existence přispěla anketa k odstranění celé řady zbytečných zákonů a vyhlášek. Nominace v Anketě Absurdita roku 2020 reagují také na koronavirovou epidemii, takže se polovina z nich vztahuje k opatřením přijatým v této souvislosti.  Absurdní předpisy nominovala i letos veřejnost z řady podnikatelů a různých oborových asociací, svazů a cechů. O vítězné absurditě rozhoduje veřejnost v on-line hlasování.

Hlasovat v letošní anketě, a zvýšit tak šanci na odstranění konkrétní absurdity, je možné do 8. června 2020 na www.firmaroku.cz  a www.zivnostnikroku.cz

 

Noc na hradě Hukvaldy. Neopakovatelný zážitek při nocování v historických kulisách pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště. Dobrodružství obklopené noční tmou, výpravná komentovaná prohlídka, hradní opékaní špekáčku při západu slunce, pozorování přírodních úkazů na obloze z jedinečných hradních výhledů a mnoho dalšího. Nezapomeňte si přibalit spacák, karimatku, polštář, pohodlné a teplé oblečení k ohni a na spaní, hygienické potřeby, baterku, pláštěnku a pitný režim. V dispozici budou veřejné WC s užitkovou vodou, uzamykatelná šatna.

Časová náročnost: 13 hodin (akce potrvá od 18:30 hod. do 7:30 hod.). Délka trasy: 2,5 km pěší chůze od placeného parkoviště v obci Hukvaldy k I. hradní bráně. Trasa vede skrze hukvaldskou oboru, po asfaltové cestě -červená turistická značka. Na místo setkání (I. hradní brána hradu Hukvaldy) se účastník dopraví 10 min před začátkem programu (tzn. 18:20). Termíny: úterý 14. 7. 2020, středa 15. 7. 2020, čtvrtek 16. 7. 2020, úterý 18. 8. 2020, středa 19. 8. 2020, čtvrtek 20. 8. 2020. Vstupenky si můžete zarezervovat nebo zakoupit na webu hradu Hukvaldy.

 

Pacienti s bolavými zuby najdou v Ostravě večer, o víkendech a o svátcích pomoc na jiném místě než doposud. Lékařskou zubní pohotovostní službu v krajském městě bude totiž od 1. června zajišťovat společnost AJNA dental clinic s.r.o., a to ve svých prostorách v centru Ostravy. Krajští radní potvrdili výsledek výběrového řízení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice