5. 6. 2020

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 4. 6. 2020

Ke dni 4. 6. 2020 je v ORP Kopřivnice od zahájení testování potvrzeno celkově 29 případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je celkově 1620, uzdravené případy 953 z toho v ORP Kopřivnice 25 osob. Aktuálně jsou v ORP Kopřivnice v léčení 4 osoby.

Přehled nákazy (pdf 4.1 MB)

 

Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví z 5. 6. 2020

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s výjimkami, s účinností od 8. 6. 2020 do odvolání (pdf 263 kB)
Ochranné opatření – omezení překročení státní hranice ČR s účinností od 5. 6. 2020 od 12.00 hodin do 14. 6. 2020 do 23.59 hodin (pdf 318 kB)
Opatření vlády ochrana vnitřních hranic ČR (pdf 210 kB)

 

Vydatnou pomoc poskytli členové dětského zastupitelstva Kopřivnice technickým službám Slumeko při označování odpadních nádob novými nálepkami. Díky jejich ochotě pomoci bylo nově označeno 200 ks žlutých kontejnerů na plast, které od dubna tohoto roku slouží také pro společné třídění plastů a kovů.

 

Sbírka brýlí v Kopřivnici do 30. 6. 2020, Půjčovna Městské knihovny Kopřivnice. Máte doma nepotřebné staré dioptrické, nedioptrické či snad sluneční dětské nebo dospělé brýle a pouzdra na brýle? Darujte je těm, kteří je opravdu potřebují ale nemohou si je dovolit! Vámi darované brýle pomohou lidem až v daleké Africe či Asii. Přinést je můžete do půjčovny naší knihovny nebo na informace Městského úřadu. Po ukončení sbírky brýle pocestují na sběrná místa, poté do italského Turína , kde proběhne třídění a úpravy, následně do Afriky či Asie. Tan dobrovolníci provedou měření zraku u potřebných a předají brýle do užívání.

 

V náhradním termínu (3. 6. 2020) se konalo slavnostní setkání pedagogů a pedagogických pracovníků s vedením města v prostorách velkého sálu KDK. Zástupci radnice ocenili 29 učitelů z mateřských, základních, středních či uměleckých škol, asistentů a pedagogických pracovníků z volnočasových zařízení. Oceněné navrhli ředitelé či zaměstnanci jednotlivých školských zařízení. Letos poprvé dostali ocenění 3 pedagogové za příklad dobré praxe v souvislosti s organizací výuky v době uzavření škol v důsledku koronavirové pandemie.

 

Rada rozhodla o pomoci místním podnikatelům. V důsledku problémů souvisejících s koronavirovou epidemií se na radnici v průběhu března a dubna obraceli kopřivničtí podnikatelé s žádostí o pomoc v podobě snížení či odpuštění nájemného. Radnice řešila, jakou formou žádostem vyhovět a podnikatelům v městských prostorách v nelehké době pomoci. Firmám a živnostníkům, kteří byli nuceni v důsledku krizových opatření nebytové prostory uzavřít, chce město poskytnout 100% slevu na nájemném za zmíněné dva měsíce, maximálně však do částky 20 000 Kč. Těm, kdo v důsledku protiepidemiologických opatření museli provoz omezit jen částečně, by poskytlo 50% slevu z nájemného, a to do maximální výše 10 000 korun. Opatření v podobě odpuštění nájemného se podle jeho informací nebude týkat nájemců garážového stání nebo skladů a nájemců, kteří nebytové prostory města využívají coby nepodnikající fyzické osoby.

Město chce podnikatelům od nájemného ulevit formou prominutí dluhu. Odbor majetku města kontaktuje všechny nájemce a pošle jim formulář žádosti o prominutí nájemného. Nájemci, kteří mají uzavřené smlouvy o nájmu nebytových prostor s městem a byli dotčeni krizovými opatřeními, budou moci o prominutí nájemného požádat do konce června. Žádosti podané po termínu 30.6.2020 nebudou mít na odpuštění dlužného nájemného automatický nárok a o způsobu jejich vyřízení bude rozhodovat městská rada. Návrh na odpuštění nájemného schválila rada města na svém zasedání v úterý 2. června 2020.

 

Dětští pacienti se v Nemocnici Nový Jičín dočkali nové herny. Letošní Mezinárodního den dětí jim přinesl novou zrekonstruovanou hernu plnou oblíbených hraček, poutavých knih či zábavných her. Doslova od podlahy se změnila herna v druhém patře dětského oddělení v areálu novojičínské nemocnice. Proces revitalizace byl komplexní. Odstranila se stará podlaha a proběhla pokládka nového linolea. Dále se pak provedla výmalba a instalace nové televize, herna byla vybavena zcela novým originálním dřevěným nábytkem speciálně vyvinutým pro děti.

 

Budoucí maminky budou moci od června navštěvovat oblíbené předporodní kurzy probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Kurzy se ovšem budou muset ještě stále přizpůsobit současným pandemickým opatřením. Vše kolem porodu, jak zní také název kurzu, objasní čtyři lekce, během nichž si ženy popovídají o porodu s lékařem i porodní asistentskou, novorozenecká sestra dodá cenné rady o kojení a nebude chybět ani cvičení těhotenské jógy. Na předporodní kurzy je možno se hlásit do Heidi rodinného centra v Kopřivnici, který začíná 3. června v 16.00, a to prostřednictví mailu radka.hyvnarova@nnj.agel.cz nebo telefonicky 739 609 372. Cena předporodního kurzu je 800 korun.

 

V pátek 5. června od 18.00 hod. v Piaristických zahradách v Příboře zahraje hudební skupina Country Garáž. Vstupné na koncert je zdarma. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Komentovaná prohlídka města Příbor. V sobotu 6. června je pro zájemce připravena druhá komentovaná prohlídka městem Příbor. Sraz u kostela sv. Valentina. Nenechte si ujít procházku městskou památkovou rezervací s návštěvou kostelů. Provázet bude kronikářka města Irena Nedomová. Více na tel. čísle 556 455 444.

 

Tipy na výstavy

VÝSTAVA: STRING ART Tvorba – Rodný dům Leoše Janáčka čp. 40 (TIC Hukvaldy) – 21. ledna 2020 – 31. srpna 2020,

Výstava Patrika Pruchnického.

 

VÝSTAVA: Tichá přítomnost – Lašské muzeum v Šustalově vile, 6. února 2020 – 21. června 2020, Výstava grafičky a malířky Lenky Falušiové.

 

VÝSTAVA: Sochy, smalty, skicy – Muzeum Fojtství, 28. února 2020 – 14. června 2020, Výstava výtvarných prací Šárky Hyklové a Lukáše Grohmanna.

 

VÝSTAVA: Mým krajem II. – Chodba městské knihovny, 1. patro piaristického kláštera, 3. března 2020 – 6. července 2020,

Výstava fotografií Tomáše Eslera.

 

VÝSTAVA: Příbor vzpomíná – Náměstí Sigmunda Freuda, 18. května 2020 – 1. září 2020, Výstava historických fotografií.

 

VÝSTAVA: Kouzlo přírody – Rodný dům Leoše Janáčka čp. 40 (TIC Hukvaldy), 1. června 2020 – 31. srpna 2020, Výstava obrazů Ivo Ševčíka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice