3. 6. 2020

Vydatnou pomoc poskytli členové dětského zastupitelstva Kopřivnice technickým službám Slumeko při označování odpadních nádob novými nálepkami. Díky jejich ochotě pomoci bylo nově označeno 200 ks žlutých kontejnerů na plast, které od dubna tohoto roku slouží také pro společné třídění plastů a kovů.

 

Nové muzeum ve Štramberku představili v pondělí 1. června zástupci Muzea Novojičínska, města Štramberk a Moravskoslezského kraje. Muzeum Šipka, jak zní název muzea, se nachází v budově bývalých masných krámů. Pavel Stabrava, archeolog Muzea Novojičínska, jenž je spoluautorem expozice uvedl, že je věnovaná místní lokalitě Kotouč. Muzeum Šipka nově nabízí k vidění kromě repliky jeskyně Šipka také mnoho zajímavých exponátů.

 

Městská knihovna Kopřivnice upravila od 1. června 2020 svou otevírací dobu. Půjčovna a čítárna v Kulturním domě Kopřivnice bude otevřena v Po, Út, Čt, Pá v době 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00. Knihy se budou vracet a půjčovat v půjčovně. Čítárna bude otevřena pro půjčování časopisů, denního tisku a poskytování reprografických služeb. Přístup na internet nebude možný, stejně jako prezenční výpůjčky periodik. Od pondělí 1. června se otevírá pobočka knihovny na sídlišti Sever v Centru Pětka v běžné otevírací době (Po a Čt 8:30 – 11:30 a 13:00 – 17:00). Přístup na internet nebude možný, stejně jako prezenční výpůjčky periodik. Nadále platí dodržování hygienických a bezpečnostních opatření (vstup pouze s nasazenou rouškou, dodržování rozestupů, případná dezinfekce rukou).

 

V úterý 2. června 2020, se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti znovu otevřel kopřivnický krytý bazén. Kromě samotného plaveckého bazénu budou moci lidé využít také saunu, a to v úterý (ženy) nebo ve čtvrtek (muži). V objektu krytého bazénu budou platit zvýšená hygienická opatření, kapacita sauny bude dočasně snížena na 15 osob.

 

Bezpečnostní ostrůvek bude nově oddělovat přechod pro chodce mezi komerční bankou a házenkářským hřištěm. Kopřivnická radnice na tuto investiční akci získala dotaci a musí být dle podmínek realizována ještě v tomto roce. Státní fond dopravní infrastruktury schválil příspěvek ve výši 803 tisíc korun a celkové náklady dle projektové dokumentace činí přes milion korun. Kolik bude muset ze svého rozpočtu zaplatit město, bude jasné v létě po dokončení výběrového řízení. Rekonstrukce se dočká i stávající chodník od upravovaného přechodu k novému parkovišti u Komerční banky, a to včetně místa pro přecházení u sjezdu na toto parkoviště.

 

Kopřivnická radnice musela v dubnu zrušit plánované ocenění pedagogů a pedagogických pracovníků za rok 2019, které připadá na den narození Jana Ámose Komenského. Ve středu 3. června 2020 se oceňování uskuteční v náhradním termínu. Slavnostní setkání pedagogů a pedagogických pracovníků s vedením města se uskuteční ve středu 3. června od 15 hodin v prostorách velkého sálu kopřivnického kulturního domu. Na seznamu oceněných jsou jména 29 učitelů z mateřských, základních, středních či uměleckých škol, asistentů a pedagogických pracovníků z volnočasových zařízení. „Vybrané pedagogy jsme se rozhodli ocenit za jejich dlouhodobou práci, významný podíl na nejrůznějších vzdělávacích akcích pro školy a školky anebo za úspěchy, kterých v loňském roce dosáhli,“ uvedla za odbor školství, kultury a sportu jeho vedoucí Michaela Rašková. Oceněné navrhli ředitelé či zaměstnanci jednotlivých školských zařízení, kteří brali při výběru v potaz především jejich aktivní a kreativní přístup k výuce, pořádání školních i mimoškolních akcí, vedení zájmových kroužků nebo přípravu žáků na nejrůznější soutěže. Letos poprvé dostanou ocenění 3 pedagogové za příklad dobré praxe v souvislosti s organizací výuky v době uzavření škol v důsledku koronavirové pandemie.

 

V kopřivnické čistírně odpadních vod byla zahájena výstavba dosazovací nádrže za 39 milionů korun. Tuto investici vodohospodáři realizují především proto, aby déle zadrželi vodu v nádržích a mohli s ní díky tomu více času biologicky pracovat. Odpadní voda pak odteče do Kopřivničky čistější. Výstavba nové nádrže by měla být dokončena do závěru letošního roku. V dalších letech do kopřivnické čistírny poteče i odpadní voda z Mniší a Vlčovic, kde se začala budovat kanalizační síť. V minulém týdnu byly také zahájeny práce na rekonstrukci stávajícího vodojemu v místní části Mniší. který slouží k akumulaci pitné vody ze zdroje Kazničov. Rekonstrukce historického objektu vyjde na cca 12 milionů korun a podél vodojemu dočasně k provedení plné uzavírky komunikace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice