12. 6. 2024

Středisko sociálních služeb slaví 30 let. Již třicet let poskytuje Středisko sociálních služeb města Kopřivnice komplexní péči seniorům a dalším potřebným skupinám občanů. Při příležitosti tohoto významného výročí se ve čtvrtek 13. června od 13 hodin v centru města rozběhne bohatý program. Pro návštěvníky jsou připravena různá taneční vystoupení, vyvrcholením oslav bude od půl páté koncert oblíbené cimbálové muziky Poštár. Těsně před jejich vystoupením dojde na slavnostní poděkování významným osobnostem spojeným se střediskem. Centrum města se na jedno odpoledne promění v přehlídku poskytovatelů sociálních služeb. Zájemci si mohou prohlédnout a vyzkoušet kompenzační pomůcky nebo změřit krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Své řemeslné výrobky budou prodávat také klienti Sociálně terapeutických dílen Effatha. „Návštěvníci se mohou těšit na slosovatelný kvíz se zajímavými cenami. Kdo přinese trvanlivé potraviny, batohy nebo drogistické zboží, přispěje jejich sbírkou pro klienty Azylového domu, Nízkoprahového denního centra Racek a Armády spásy,“ vzkazuje za pořadatele Pavla Žáčková z odboru sociálních věcí. Nenechte si ujít oslavu tří dekád péče o potřebné spoluobčany. Připravený je pestrý program, který potěší všechny generace!

 

Nákladní vozidla Tatra Phoenix jsou již třináct let jedním z pilířů produkce automobilky Tatra Trucks.  Na červen připravila automobilka prezentaci nové generace řady Tatra Phoenix v dalších provedeních. Do poslední chvíle byl nový vůz utajen, až ve středu 5. června byl slavnostně představen široké veřejnosti. Živý přenos z odhalení byl vysílán na YouTube kanále Tatra Trucks. Vývoj nejnovější generace Tatry Phoenix probíhal od roku 2022 a podobně jako u předchůdců i tato novinka v sobě slučuje um a vynalézavost tatrováckých konstruktérů, osvědčený podvozek tatrovácké koncepce a komponenty od tradičních světových partnerů. Modelová řada Tatra Phoenix tak i nadále zůstane pilířem výrobního portfolia Tatra Trucks pro civilní trh. Nová vozidla Tatra Phoenix jsou postavena tak, aby dostála pověsti spojené se značkou Tatra a naplňovala motto „Tatra vás dostane dál“. Budou představovat jistotu, že svým uživatelům budou spolehlivě sloužit mnoho let, že vždy přepraví náklady nebo vybavení tam, kam mají, za jakýchkoliv podmínek. Budou to dělat ekonomicky, efektivně a zároveň bezpečně, přičemž nabídnou vysokou míru komfortu i ergonomie ovládání a budou mít k dispozici rovněž moderní systém servisní podpory a zázemí jediného českého výrobce nákladních vozů. Nová generace modelové řady nákladních vozů Tatra Phoenix si zachovává podvozek tatrovácké koncepce s centrální nosnou rourou a výhradně vzduchem odpruženými, nezávisle zavěšenými polonápravami. Nová Tatra Phoenix využívá novou kabinu, která byla vyvinuta s ohledem na maximální bezpečnost, odolnost a pohodlí, poskytuje lepší výhled i přehled okolo vozu a je aerodynamicky optimalizovaná pro co nejnižší spotřebu paliva. Nová generace Tatry Phoenix dostane i inovované úspornější a výkonnější motory a také převodovky od renomovaných a osvědčených výrobců.

 

Vedení města Kopřivnice pozvalo občany na kafe. Toto neformální setkání se konalo za přítomnosti starosty a obou místostarostů. Akce se uskutečnila ve středu 29. května v Ringhofferově vile. Cílem bylo dát lidem možnost přijít bez objednání do příjemného prostředí mimo úřad a v přátelské neformální atmosféře si popovídat o všem, co je zajímá nebo trápí. Na setkání tak buď rovnou odpovídali na dotazy nebo sbírali náměty a nastolená témata následně převzali k řešení s odborníky na úřadě. První podobné setkání se konalo vloni v květnu, kdy pozvání přijalo více než třicet lidí, letos pozvání přijalo o něco více lidí. Na setkání obyvatele nejvíce trápila dopravní situace ve městě, od parkování až po dle jejich slov nesmyslné značky na nevhodných místech. Celé setkání trvalo téměř tři hodiny a mnoho dotazů bylo odpovězeno na místě. Město v podobných setkáních hodlá pokračovat. V loňském roce se takto setkalo i s menšími podnikateli.

 

Posledním kusem Divadelního předplatného 2023|2024 bude v neděli 16. června náhradní představení VELKÁ ZEBRA ANEB JAK ŽE SE TO JMENUJETE? Christian má „nemoc“. S každou ženou vydrží jen chvíli, utíká, uzavírá pojistky a pak se něco pokazí a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými „vdovami“ i novou snoubenkou. V hlavní roli Ondřej Vetchý. Výborná situační komedie je nabitá humorem.

 

Kontakt Fest. Druhý ročník festivalu živých míst a osobností Kontakt Fest se koná v sobotu 22. června 2024 v přírodním lesoparku Horečky od 10:00 do 01:00. Chystá pro Vás pět pódií, kvalitní hudbu, rozhovory, špičkovou gastronomii i nadčasovou architekturu.

Jeden ze zakladatelů Kontakt Festu je Marian Žárský, vloni přišel s nápadem vytvořit festival nového typu, multižánrový, s redaktory a kuchaři, kdy se lidé mohou setkávat s osobnostmi pod pódiem i na pódiu. A kdo je letos na programu? Legendární kapela Pražský výběr, zpěvačka LENNY, metalový rapper Redzed, česká popová skupina Bert & Friends, francouzská zpěvačka Céline Bossu, trumpetista a skladatel Laco Déczi, indie-pop skupina Brixtn, street-funkový Fredy&Krasty, bubenický orchestr BORIS a DJ Lucky Boy.

Na Talk & creative stage se představí moderátor Čestmír Strakatý, architekt, herec a spisovatel David Vávra, režisér Radovan Lipus, novinář a komentátor Petr Honzejk, ekonom, investor, influencer Radovan Vávra, přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka, šéfkuchaři Jiří Hrachový a Pavel Býček a generální ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková. Festival nabízí zcela nový koncept skutečného zážitku. Novinkou letošního hudebního svátku je originální festivalová cena výjimečné festivalové osobnosti, inspirovaná sochou pastevce ovcí, která dominuje návsi na Lomné v obci Trojanovice, která je dokonalým symbolem kontaktu umění, tradice, nepoddajnosti i svérázné originality.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice