10. 8. 2018

 

Ve středu 8. srpna pomáhali naši hasiči při záchraně čápa v průmyslovém parku. Pták přistál v ohraničeném prostoru telekomunikačního zařízení v průmyslové zóně na okraji města a nedokázal se již sám dostat ven. Hasiči se s použitím nastavovacího žebříku dostali za plot, opatrně se čápa chopili, stejnou cestou ho vynesli ven a vypustili ho do volné přírody.

 

Pojďte spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. 11. srpna je nejlepším dnem pro pozorování perseid, to se s námi můžete vydat na vrchol rozhledny na Bílé hoře a počítat padající slzy svatého Vavřince. Jeden z nejvýraznějších každoročních hvězdných rojů jsou Perseidy. Roj t aktivní již v druhé polovině července a meteory jsou poměrně rychlé a někdy i na pohled barevné. Původem Perseid je prach z periodické komety, prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. a právě v sobotu 11. 8. bude pro širokou veřejnost oficiálně otevřena rozhledna i v noci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteoritický roj až do půlnoci. Do půlnoci bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí a děti mohou vystoupit na rozhlednu pouze v doprovodu rodičů. Pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Fotbalový klub FC Kopřivnice upozorňuje své fanoušky, že úvodní fotbalové utkání mužů Moravskoslezského krajského přeboru 1. B třídy   FC KOPŘIVNICE – PETŘVALD NA MORAVĚ, který se měl konat 11. srpna, se uskuteční již tento pátek 10. srpna v 18:00 hodin na Fotbalovém stadionu v Kopřivnici.

 

Tátova volha – letní kino, Štramberk. V pátek 10. srpna se od 20.45 hod. v amfiteátru Pod Starou věží bude promítat česká komedie Tátova volha. Vstupné 60 Kč. V případě nepříznivého počasí se nepromítá.

 

Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v pátek 10. srpna rodinnou animovanou komedii Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Kino Kopřivnice pod širým nebem představí letos nově noční projekci nejtiššího hororu Tiché místo, a to v pátek 10. srpna. Začátek promítání je ve 23.00 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

  

Pingpongová OB LIGA Vlčovice. V sobotu 11. srpna jste zváni na 10. kolo sérií miniturnajů ve stolním tenise pro neregistrované amatérské hráče a hráčky bez ohledu na místo bydliště konané v Kulturním domě Vlčovice. Prezentace je od 8.30 – 9.00 hod., účast na turnaji možná po předchozí rezervaci. Pálku a sálovou obuv s sebou.

 

Probuď Šípkovou Růženku na Hukvaldech. V sobotu 11. srpna od 10.00 do 17.00 hod. na Hradu Hukvaldy se budete moct vydat k dobrodružné výpravě a probudit zakletou princeznu, která spí v hradní věži více než 100 let. Putovní výpravy za zakletou princeznou se uskuteční každou celou hodinu. Vystoupí také skupina BURGMISTŘI.

 

Malé pivní slavnosti na Hukvaldech. V sobotu 11. srpna od 12.00 hod. proběhne v Hostinci u Štamgastů malé pivní setkání na oslavu 8. let. Budou pro Vás připraveny soutěže o ceny, občerstvení a hudební skupiny Tragač (folklórní folk), Cizinci (country), Dazzer (rock-punk).

 

V sobotu 11. srpna od 12.15 hod. se bude konat na letním stadionu v Kopřivnici přebor České republiky jednotlivců a Mezinárodní Mistrovství ČR Flat Track.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 11. srpna od 18.00 do 22.00 hod. budete mít ve štramberském pivovaru možnost poslechnout si cimbálovou muziku Gajdušek z Hukvald. Vstup je zdarma. Pořadatel doporučuje rezervaci míst.

 

Tátova volha – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v sobotu 11. srpna divácky nejúspěšnější komediální drama Tátova volha. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Životní pouť Leoše Janáčka aneb Od lišky k lišce, Hukvaldy. V neděli 12. srpna proběhne akce k 90. výročí úmrtí skladatele Leoše Janáčka. Od 10.00 do 13.00 hod. bude připraven v hukvaldské oboře dobový piknik česko-slovenských velocipedistů, v 11.00 hod. zazní v kostele sv. Maxmiliána koncert Benda Quartetu. Od 13.00 hod. startuje vyjížďka na kole z Hukvald do Ostravy za Leošem Janáčkem a liškou Bystrouškou. Akcí provází sám Leoš Janáček, jehož myšlenky nyní zazní ústy herce činohry Národního divadla moravskoslezského Tomáše Jirmana. Vstup volný.

 

Dvě nevěsty a jedna svatba – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v neděli 12. srpna českou romanticko-komediální klasiku Dvě nevěsty a jedna svatba. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice