13. 8. 2018

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v obci Vlčovice dne 14. srpna od 8 – 14 hodin.

 

Nový radar, na ulici Záhumenní, který snímá rychlost projíždějících vozidel a data odesílá k dalšímu zpracování, za prvních osm dní zachytil přes 800 motoristů,  kteří překročili povolenou rychlost. Certifikované měřicí zařízení snímá rychlost projíždějících vozidel v obou směrech. Součástí zakázky bylo i softwarové zařízení, které pomáhá se zpracováním zjištěných dopravních přestupků.  Radnice již obdržela metrologický certifikát, zařízení během července bylo ve zkušební době a od 1. srpna funguje v ostrém provozu. Pořízení radaru včetně softwaru stálo celkem 1,7 milionu korun.

 

Kulturní dům v Příboře zve ve středu 15. srpna od 17 hod. na setkání s Pepou Kvitou, o přejezdu Kanady na koloběžce, na programu je povídání a videa z dobrodružného přejezdu Kanadou.

 

Kopřivnický Green Pub zve ve středu 15. srpna na program Our Atlantic akusticky. Od 19 hod.

 

V Moravskoslezském kraji úřady práce aktuálně evidují zhruba 41 500 lidí bez uplatnění. Nezaměstnanost v červenci vzrostla o jednu desetinu procentního bodu na 4,8 procenta. Podle mluvčí ostravského úřadu práce Vladany Piskořové jde o obvyklý sezónní výkyv. Úřady práce teď ale evidují rekordní počet volných pracovních míst – téměř 17,5 tisíce nabídek. Nejsnadněji lidé najdou práci na Novojičínsku, nejhůře se práce hledá v okrese Karviná. Tam na jedno volné místo připadá asi šest uchazečů. Moravskoslezský kraj je regionem s největší nezaměstnaností v zemi. O desetinu procenta méně má Ústecký kraj. V celém Česku vzrostla v červenci míra nezaměstnanosti z 2,9 na 3,1 procenta.

 

Sežeňte ovečky! V kopřivnickém informačním centru se objevil houf zatoulaných oveček. Navštivte je a pomozte tak ovečkám s návratem na Déčko! Máte doma malé hrdiny? Zapojte je do letní záchranné akce! Duhové ovečky, které dennodenně vyprovázely malé diváky Déčka do peřin, se zatoulaly do našeho světa! Je třeba je všechny najít a dopravit zpátky. Pomoci můžete i vy! Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, kde byly ovečky spatřeny. Na vybrané pomocníky čekají ceny: stavebnice LEGO, plyšové ovečky a ovčí kvarteta. Jedním z míst, kde se ovečky houfují, je i kopřivnické informační centrum. Mapu výletů, speciální mobilní aplikace a všechny potřebné informace najdete na www.sezenteovecky.cz.

 

Pacientům s mrtvicí provedou trombolýzu i lékaři v Novém Jičíně. Obyvatele Novojičínska postižené cévní mozkovou příhodou musely donedávna sanitky vozit za speciální léčbou pomocí trombolýzy do Ostravy nebo Olomouce. Teď už to ale neplatí. Trombolýzu totiž začali provádět i lékaři nemocnice v Novém Jičíně. Pro pacienty s mrtvicí, u nichž lékaři indikují trombolýzu, to znamená, že už nemusejí přejíždět do vzdálených nemocnic. Odborné pomoci se dočkají hned. Lidem, u nichž by zdržení znamenalo hrozbu komplikací, aplikují látku rozpouštějící krevní sraženinu a blokující průtok krve hned v Novém Jičíně. V případě nutné specializované péče spolupracují s Iktovým centrem Vítkovické nemocnice.

 

Plzeňský Prazdroj investuje 580 milionů korun do stavby linky na plnění plechovek v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. V areálu pivovaru Radegast vzniknou i nové sklady, vše by mělo být dokončeno v roce 2020, kdy bude značka Radegast slavit 50 let na trhu. Nová linka a sklady umožní zvýšení výrobní kapacity v Radegastu až o 60 procent. Linka bude plně automatizovaná. Pivovar její stavbou reaguje na rostoucí poptávku po plechovkovém pivě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice