15. 8. 2018

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště od 20:45.

Milada – středa 15. srpna 20:45

Úsměvy smutných mužů – čtvrtek 16. srpna 20:45

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Prázdninový projekt „Někdo ven?“ pokračuje 16. 8. v sadu Dr. E. Beneše, na programu je discgolfový dýchánek, 15.00 – 19.00.

 

Aktivní senior 2018 – zájezd do Velkých Losin a Litovle se koná 5. 9. přihlášky do 4. 9. na radnici u paní Zrunkové.

 

Nová stanice na Pustevnách bude bojovat o titul v 3. ročníku České ceny za architekturu.

 

KONCERT TÁBORNÍKŮ Z LETNÍHO TÁBORA MALOVANÉ PÍSNIČKY DDM KOPŘIVNICE se koná v pátek 17. srpna 2018 – 16.00 hodin – ve velkém sále Kulturního domu v Kopřivnici. Pravidelný závěrečný táborový koncert v Kopřivnici nabízí:

pěvecké, hudební a taneční vystoupení, výstavu dětských výtvarných prací, táborový orchestr Občas band, přehlídku činnosti táborových kroužků a hudební pohádku Šípková Růženka. Vstup volný.

 

Změnu čeká diváky české fotbalové Fortuna ligy, která bude z velké části dostupná exkluzivně na placené televizi O2TV. Česká televize získala od O2TV pro sezóny 2018/19 a 2019/20 práva na páteční volbu ze zápasů nejvyšší české fotbalové ligy. Druhou fotbalovou ligu bude v Česku vysílat jen ČT Sport. Ostatní fotbalové soutěže budou dostupné na veřejnoprávních nebo placených kanálech. Znamená to, že i mimo operátory s exkluzivním fotbalem bude možné sledovat některé fotbalové ligy a soutěže, také na placených kanálech KTKdigi. Diváci se tak mohou těšit například na Ligu národů a portugalskou Ligu NOS exkluzivně na Sport1 a Sport2 HD. Sledujte s námi vybrané pořady s balíčkem Thematic HD mix.

 

Čím dál více problémů zaznamenávají města i spotřebitelské organizace s podomními prodejci. Ti se soustředí na starší lidi a výsledkem jejich návštěv bývají podvedení zákazníci. Ani přímé zákazy domovního prodeje nepomáhají zabránit obchodníkům nabízejícím po bytech převážně služby dodavatelů elektrické energie. Ti se totiž vydávají za poradce a zákazu se tak chtějí vyhnout. Dotyční tuto ‚činnost‘ provádějí na živnost, ale zpravidla pod nějakou větší společností. Problémem jsou hlavně zprostředkovatelské smlouvy, které zákazníkům nabízí. Tím, že říkají, že nejsou prodejci, ale poradci, že nenabízí přímo smlouvu, ale nechávají lidi podepsat zprostředkovatelskou smlouvu a hlavně plnou moc, se vyhýbají zákonu, který umožňuje odstoupit od smlouvy, která není sepsána přímo na provozovně. S plnou mocí ji totiž na ‚provozovně‘ budoucího dodavatele elektřiny podepíší a lidé mají smůlu. Nejčastěji se vábí na dodávky elektřiny. SOS nabízí v podobných případech podvedeným lidem bezplatnou právní pomoc.

 

Nákladní vozy TATRA PHOENIX Euro 6 se uplatňují i v extrémních podmínkách kamenolomů. Vlajkovou lodí kopřivnické společnosti TATRA TRUCKS pro oblast stavebnictví je úspěšná modelová řada automobilů TATRA PHOENIX Euro 6. Vozy této řady se vyznačují nejen odolností a výdrží, ale také ekonomickým provozem na silnicích i v těžkém terénu, díky tomu se prosazují u stále širšího okruhu zákazníků.Důkazem rostoucího počtu vozů TATRA PHOENIX Euro 6 u zákazníků, kteří potřebují odolnou a úspornou techniku, je dodávka těchto automobilů společnosti EUROVIA Kamenolomy, a.s. Zatím nejnovějším přírůstkem v její provozovně Jakubčovice je TATRA PHOENIX Euro 6 v provedení kropicí cisterna dodaná dealerem PARTNER – IPEX, která je speciální svým těžkým kombinovaným pérováním určeným do velmi náročného terénu. Geometrický objem nádrže samonosné konstrukce činí 18 tisíc litrů vody, ta je opatřena peřejníky a v přední časti má prostor pro čerpadla a vlastní rozvody. Na přídi vozu je instalováno mycí zařízení se třemi velkoobjemovými kloubovými tryskami se samostatným ovládáním z kabiny. Zadní rozstřikovací aplikace disponuje rovněž třemi kloubovými tryskami, které jsou také samostatně ovládány z kabiny vozu. Na stropě těla cisterny se nachází vysokotlaké otočné vodní dělo rovněž ovládané z kabiny řidiče pomocí joysticku. Vedle hlavního ovládání veškerého příslušenství v kabině řidiče má vůz k dispozici i pomocné řízení nástavby vestavěné na boku cisterny ve strojovně, ze které je možné ovládat kohouty, čerpadlo, osvětlení a další funkce.

 

 Komunitní centrum dostalo nejen název, ale také vlastní stránky. Nejen nové jméno, ale také nové webové stránky má od minulého týdne komunitní centrum v Kopřivnici, ve které se změnil objekt sídlící na ulici Francouzské. Komunitní centrum dostalo výstižný název PětKa, protože v sobě sdružuje celkem pět služeb, a to nízkoprahové centrum pro děti a mládež Kamarád, Denní stacionář Kopretina, detašované pracoviště odboru sociálních věcí, Mateřské centrum Klokan a pobočku městské knihovny. Tři ze zmíněných služeb přitom původní prostory objektu v minulosti již využívaly. Název nového zařízení mohla navrhnout a ovlivnit široká veřejnost. „V květnu jsme vypsali výzvu, ve které se sešlo padesát návrhů. Všechny byly představeny na tradiční městské akci s názvem Plánujeme společně a právě účastníci tohoto diskusního fóra vybrali v hlasování pět největších favoritů,“ uvedla za odbor sociálních věcí a zdravotnictví vedoucí Lenka Galiová. Během června se uskutečnila schůzka zástupců všech organizací, které poskytují služby v komunitním centru. „K jednání jsme přizvali i Martina Kašíka z kopřivnické firmy Plus Design & Marketing, aby nám s výběrem pomohl z pohledu marketingu. Společně, po konstruktivní diskuzi nad různými názvy, jako například Koprovka, Kopřiva, Severka, jsme se shodli, že nejlepší název je PětKa. Tento návrh se objevil několikrát mezi návrhy z řad veřejnosti. Název PětKa v sobě sdružuje první písmena všech subjektů, které v centru fungují,“ okomentovala výběr názvu Lenka Galiová.

 

Obrazy a fotografie inspirované Janáčkovou tvorbou můžete obdivovat v nové galerii na mošnovském letišti. Pokud jste už letos o prázdninách cestovali na dovolenou z Leoše Janáčka v Mošnově, možná jste si všimli nové výstavy, umístěná je mezi příletovou a odbavovací halou. Leoš Janáček, skladatel, kterému ve světě rozumí víc, než doma. Tak se jmenuje výstava obrazů Mileny Kantorové a velkoformátových fotografických obrazů Karla Hubníka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice