17. 8. 2018

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+3 o celkové ploše 74,40 m2, na adrese Kopřivnice, Obránců míru 876. Minimální nabídka přistoupení k závazku 40.000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Promenádní koncerty ve Štramberku (Národní sad, 15.30 hodin) budou pokračovat i v druhém prázdninovém měsíci. Dopřeje-li nám to počasí, 19. srpna přijdou muzikanti z místního Dechového Orchestru Štramberk. Orchestr vznikl v roce 1912 a pro svou vysokou uměleckou úroveň byl již od začátku zván k četným vystoupením v širokém okolí města. V průběhu let spolupracoval s předními českými dirigenty a skladateli v oblasti dechové hudby, jakými byli Miloš Machek, Pavel Staněk, Vladimír Studnička, Evžen Zámečník, Jaroslav Zeman a další. V současné době orchestr disponuje padesáti hráči a jeho věkový průměr je 26 let. Je schopen prezentovat tradiční koncertní českou dechovou hudbu stejně tak jako skladby současných autorů českých i zahraničních. Při festivalových vystoupeních hraje pochodovou hudbu s účastí mažoretkové skupiny.V letošním roce se Dechový orchestr Štramberk zúčastnil soutěžního festivalu Zlatá Lyra v polském Rybniku, kde se umístil ve zlatém pásmu.

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště od 20:45.

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Ve třetím kole se snaží kopřivnická radnice prodat rodinný dům v Ptačí čtvrti na ul. Tyršově. Pozemek o velikosti 648 m2 se stavbou č. p. 1015 je k dispozici za minimální cenu 3, 9 milionů korun. Uzávěrka nabídkového řízení je 27. srpna v 10:00 hodin. Prohlídka nemovitosti je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města.

 

Tradiční pouť, spojenou s oslavami 70.výročí povýšení Kopřivnice na město, se koná ve dnech 25. a 26. srpna 2018 v centru města. Z důvodu částečné uzavírky ul. Štefánikova od tržnice Pronas po křižovatku s ul. Kpt. Jaroše nebudou po oba víkendové dny obslouženy zastávky u Kauflandu. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky tohoto supermarketu, že od pondělí 20.8. do středy 29.8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena. Záchytná parkoviště budou Komerční banky, na ul. Sportovní (u haly házené) a na ul. Husova (za kachlovkou).

 

Stavba záchytného parkoviště Sever poblíž kravína s vjezdem z ulice Moravské, které by mělo alespoň částečně ulevit statickou dopravou přetíženému kopřivnickému sídlišti Sever, začne po prázdninách. Vznikne zde 55 parkovacích míst.

 

V sobotu 18. srpna se chystá hned několik akcí – v Mniší to jsou letní slavnosti spojené se 20. ročníkem sportovní akce běh oborou, v závišicích se chystají Dožínky, na hukvaldském koupališti se koná 17. a 18. srpna Rockový festival a MTB závody pro všechny věkové kategorie.

 

Auta z bývalého házenkářského hřiště v nejbližších měsících nezmizí. Město se rozhodlo původně provizorní plochu nechat motoristům k dispozici pro parkování zatím na neurčito. Parkování na zpevněné ploše házenkářského hřiště bylo umožněno zhruba v polovině letošního března v době, kdy začala rekonstrukce a rozšíření nedalekého parkoviště u Komerční banky. Bývalé sportoviště, které město získalo v roce 2015 za 3 miliony korun od místního klubu házené, mělo sloužit k parkování pouze po dobu stavby. Město zde ale možnost parkování ponechalo, rozšíření parkoviště u Komerční banky zcela nevyřešilo velký nedostatek parkovacích míst v této oblasti. Nejpozději v příštím roce, kdy započne rekonstrukce centra města, bude možnost parkování zrušena. Město totiž plánuje tento prostor proměnit ve sportovně relaxační zónu s parkem, hřišti a zázemím pro sportovní vyžití obyvatel. K dispozici jsou již i studie možné budoucí podoby lokality. Realizace této investice, jejíž hodnota byla odhadnuta na 12 až 14 milionů korun, ale aktuálně nemá prioritu a město se k ní vrátí nejdříve právě až po proměně centra Kopřivnice.

 

Letecká společnost Travel Service letos na podzim neobnoví provoz linky SmartWings mezi Ostravou a Dubají. Uvedl to dnes server Zdopravy.cz. Konec spojení mu potvrdili mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková i moravskoslezský náměstek pro dopravu Jakub Unucka. SmartWings začaly z Ostravy do Dubaje létat od září 2016. Start významně podpořil Moravskoslezský kraj, ještě za dob minulého vedení v čele s hejtmanem Miroslavem Novákem. SmartWings létaly první zimu dvakrát týdně, od loňska jednou týdně. Náměstek hejtmana Unucka podle serveru označuje zděděnou smlouvu po svém předchůdci za atypickou a nelogickou a pro zrušení linky vidí několik důvodů. Linku podle něj využívali fakticky pouze Češi na cestu do Perského zálivu, ačkoli primárním cílem bylo nalákat arabské hosty na sever Moravy. Analýza kraji navíc ukázala velkou citlivost na cenu letenek. Pokud letenka stála 5000 korun, tak letadlo bylo plné, když 6000, tak to bylo horší, a při 7000 už létalo téměř prázdné,“ uvedl Unucka. Ten ještě v roce 2016 ale smlouvu hájil. Travel Service navíc podle něj neměl v Ostravě stálé letadlo, což byl další důvod velké ztrátovosti linky, neboť dopravce musel stroj přesouvat z jiných letišť. Travel Service navíc nedostal v Dubaji kvůli rekonstrukci tamního letiště vhodný slot. Kraj proto s dopravcem jedná o způsobu ukončení smlouvy. Podle smlouvy měl Moravskoslezský kraj zaplatit za provoz linky za pět let přes 50 milionů korun. Výše dotace se měla postupně snižovat. Zákazníci ostravského letiště mohou letět do Dubaje přímo z nedalekých letišť. Flydubai letos spustil linku z Krakova, Wizz Air létá z Katovic.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice