20. 8. 2018

 

Vezměte oči na procházku. Zlepšete svůj zrak cvičením očí. Základní sestava očních technik dle metody Meira Schneidera je vhodná pro zdravé oči i všechny typy očních vad. Naučím Vás, jak se vrátit k přirozenému a uvolněnému dívání se, jak zlepšovat ostrost zraku, adaptaci na světlo, spolupráci obou očí, periferní vidění, vnímání detailů a barev a další. Vycházka v parku není fyzicky náročná a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Trasa je přístupná i pro maminky s kočárky či pro vozíčkáře. V případě nepříznivého počasí bude upravený program probíhat v centru Balsamina. Procházku 22.8., v době 17.00-19.30, 19. 9. a 3. 10. v době 15:00-17:30. V parku Edvarda Beneše, sraz před budovou Městského úřadu. S sebou pohodlné oblečení dle aktuálního počasí, tenisák a zrcátko. Přijďte pokud možno bez očních čoček, brýle jsou vhodnější, dají se při cvičení odkládat. Na cvičení v parku je nutné si místo rezervovat předem! Počet účastníků je omezen, obj. +420 605 152 604. 

 

Kopřivnice nyní slaví sedmdesát let od svého povýšení na město. Kopřivnice byla oficiálně povýšena na město 18. května roku 1948. Tehdy se oslavy povýšení odehrály v závěru měsíce srpna, kdy se ve městě automobilů slaví pouť. Nejinak tomu bude také letos. „Hlavní oslavy tohoto výročí přinesou několik zajímavých akcí, které v našem městě ještě k vidění nebyly anebo se konají jen velmi zřídka,“ prozradila tisková mluvčí města Jana Hromočuková.

 

Vše odstartuje již ve čtvrtek 23. srpna, kdy se po dlouhých sedmnácti letech uskuteční Ocenění osobností kopřivnické kultury. Slavnostní setkání těch, kteří se starají o kulturní dění ve městě, se odehraje v parku dr. E. Beneše v prostoru před Ringhofferovou vilou. „Kromě samotného ocenění téměř tří desítek osobností kulturního života, se mohou návštěvníci této akce těšit také na koncert Martina Chodúra s kapelou MACH,“ sdělila tisková mluvčí.

 

O den později, tedy v pátek 24. srpna se široká veřejnost dočká dlouho očekávaného slavnostního otevření zrekonstruované Ringhofferovy vily. Ta by první návštěvníky měla přivítat v odpoledních hodinách a součástí akce bude dobová módní přehlídka. Následně se dění přesune do centra města, kde v rámci ukončení pátého ročníku celoprázdninového projektu Někdo ven? vystoupí populární kapela Slza.

 

Hlavním dnem oslav sedmdesátého výročí povýšení Kopřivnice na město bude sobota 25. srpna. Program nabídne mnohé, od oficiálních záležitostí, přes tradiční akce spojené s pouťovým veselím až po bohatý kulturní program. „Obyvatelé města i jeho návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Dopoledne mohou strávit na Starodávném jarmarku v parku dr. E. Beneše, odpoledne v centru města vypustit společně s panem starostou balónky s přáním Kopřivnici, zhlédnout koncert kopřivnických rodáků Lenky Lo Hrůzové nebo Voxela, večer navštívit koncert zpěváka Thoma Artwaye, hudební skupiny Queennie – world Queen tribute band či hlavní hvězdy oslav kapely Tata Bojs.

 

K tomu všemu bude Kopřivnice žít tradičním pouťovým veselím a vůbec první videomappingovou projekcí, která sobotní oslavy uzavře,“ vyjmenovala hlavní lákadla Jana Hromočuková s tím, že veškeré informace o všech akcích s jejich časovým harmonogramem jsou dostupné na webových stránkách města www.koprivnice.cz.

 

O prázdninách bude půjčovna s čítárnou v kulturním domě UZAVŘENA V OBDOBÍ 20. – 31. SRPNA. Otevřeme v pondělí 3. září. Po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí LETNÍ OTEVÍRACÍ DOBA DO PĚTI HODIN do večera, tedy otevřeno bude každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 17:00 (vyjma uzavření). Pobočka Sever (ul. Francouzská) je z důvodu rekonstrukce celého objektu i nadále uzavřena. Pobočka Lubina bude v období letních prázdnin otevřena vždy pouze v úterý v době 16:00 – 18:00.

 

Akademie třetího věku – zimní semestr 2018/2019 – 17. ročník

  • Historie i současnost středního školství v Kopřivnici. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna
  • Kapitoly z etnografie a dějin našeho regionu, Muzeum Novojičínska. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna.
  • České dějiny a jejich souvislosti II, Virtuální univerzita třetího věku. Vždy v úterý: od 9 hodin a od 11 hodin, Akademická posluchárna. Garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze. Vedoucí lektor: prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.
  • Přihlášky budou k dispozici od pondělí 10. září v čítárně knihovny. Počet účastníků je omezen, o pořadí rozhoduje datum podání přihlášky a zaplacení kursu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice