8. 8. 2018

 

Lentilkový pětiboj, Kopřivnice. Další aktivita pro děti v rámci prázdninového projektu Někdo ven? proběhne ve čtvrtek 9. srpna od 15.00 hod. na hřišti u ZŠ Alšova. Čeká Vás atletický pětiboj (60 m, 60 m nízkých překážek, skok do dálky, hod, běh na 600 m) a pro všechny startující budou připraveny odměny. Za 5 různých náramků s logem se stanete VIP hostem na koncertě kapely SLZA. Více na facebooku Někdo ven?.

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí ve čtvrtek 9. srpna životní příběh (ne)obyčejné ženy podle scénáře Haliny Pawlowské Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Fotbalový klub FC Kopřivnice upozorňuje své fanoušky, že úvodní fotbalové utkání mužů Moravskoslezského krajského přeboru 1. B třídy   FC KOPŘIVNICE – PETŘVALD NA MORAVĚ, který se měl konat 11. srpna, se uskuteční již tento pátek 10. srpna v 18:00 hodin na Fotbalovém stadionu v Kopřivnici.

 

Úřad práce v červnu na Novojičínsku zaznamenal víc volných pracovních míst než uchazečů o práci. V okrese by tak mohli teoreticky pracovat úplně všichni. Průběžně se zlepšují i čísla v celém kraji. nezaměstnanost klesla na 2,7 procenta. Na 2 941 lidí bez práce zde připadá 3 180 volných pracovních míst, na jedno místo je evidováno 0,92 žádosti o práci. Celorepublikový průměr v červnu v ČR dosáhl hodnoty 2,9 procenta lidí bez práce. Zaměstnání hledalo 223 786 uchazečů. Přibylo i volných pracovních pozic, zaměstnavatelé jich v dubnu nabídli 301 516.

V krajském měřítku V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 2,8 procenta na 4,7 procenta tedy 40 787, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 3,2 procenta na 17 386. Pro kraj tyto výsledky znamenají nejlepší čísla za posledních 21 let.

Kopřivnicko eviduje k 30. červnu 900 žadatelů o práci, míra nezaměstnanosti klesla o jednu desetinu na 3,08 %. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 137 lidí. V registru je 1128 pracovních míst.

 

Změnu čeká diváky české fotbalové Fortuna ligy, která bude z velké části dostupná exkluzivně na placené televizi O2TV. Česká televize získala od O2TV pro sezóny 2018/19 a 2019/20 práva na páteční volbu ze zápasů nejvyšší české fotbalové ligy. Druhou fotbalovou ligu bude v Česku vysílat jen ČT Sport. Ostatní fotbalové soutěže budou dostupné na veřejnoprávních nebo placených kanálech. Znamená to, že i mimo operátory s exkluzivním fotbalem bude možné sledovat některé fotbalové ligy a soutěže, také na placených kanálech KTKdigi. Diváci se tak mohou těšit například na Ligu národů a portugalskou Ligu NOS exkluzivně na Sport1 a Sport2 HD. Sledujte s námi vybrané pořady s balíčkem Thematic HD mix.

 

Celkem 500 starých kol už se vybralo v Kopřivnici při akci Kola pro Afriku u příležitosti Dne Země. Tento projekt se u nás ujal, a již není třeba čekat na konkrétní den jednou v roce. Od 1. července je zřízeno sběrné místo i v Kopřivnici. Kola pro Afriku můžete odevzdat na sběrném dvoře na ulici Panské. Kola mohou být v jakékoliv stavu, protože před převozem se servisují či využívají na náhradní díly. Během uplynulých let se díky tomuto projektu do Afriky dostalo již několik tisíc kol, která lidé v Česku vyřadili jako nepotřebná. I staré, nepoužívané bicykly mohou v Africe najít uplatnění. Darovaná jízdní kola pomáhají dětem dostat se do škol, vzdálených i desítky kilometrů. Kola stejně jako ostatní odpady je možné předávat ve sběrném dvoře v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v sobotu v prodloužené letní otevírací době od 8 do 16 hodin.

 

Deset let od tragédie ve Studénce. Bez viníků, bez odpuštění. ​Od tragické srážky vlaku s troskami zříceného mostu ve Studénce na Novojíčínsku ve středu uplynulo deset let. Okresní soud v Novém Jičíně loni všech deset obžalovaných obžaloby zprostil. Odvolací senát ještě v této kauze nezasedl a neví se, kdy se tak stane. Soudce při zdůvodnění rozsudku řekl, že se přesně neví, proč most spadl, a neprokázalo se, že by skutek spáchali právě obžalovaní.

Jistou naději vkládají příbuzní obětí do odvolacího řízení, které bude řešit Krajský soud v Ostravě. Mluvčí soudu ČTK Jiří Barč řekl, že spis už soud převzal. Byl již určen soudce, který se případem bude zabývat. Hlavní líčení ale ještě nařízeno nebylo. Podle informací ČTK je teoreticky možné, že by odvolací senát zasedl ještě letos. „Naděje, že se viník najde a potrestá, je vždy. Mám ale strach, že naději opět vystřídá zklamání,“ uvedla žena, která jako první na místě nehody poskytovala zraněným spolucestujícím první pomoc.

U místa nehody rychlíku Comenius se zříceným mostem vznikl pomník nesoucí jména osmi obětí tragické kolize. Ve středu dopoledne se u něj sejdou cestující i příbuzní obětí, aby si všechny připomenuli.

Nehoda se stala 8. srpna 2008. Na železniční trať ve Studénce spadl rekonstruovaný silniční most a do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Na místě zahynuli čtyři ženy a dva muži, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo 95 cestujících, z toho devět těžce. Někteří mají doživotní následky. Policie obvinila a státní zástupce obžaloval deset lidí z obecného ohrožení. Šlo o manažery i pracovníky stavebních firem, živnostníka či jednoho úředníka. Loni je soud všechny obžaloby zprostil.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice