3. 8. 2018

 

Ačkoliv venku máme krásné léto, další sezona umělé ledové plochy na ZS v Kopřivnici je zde. V pořadí 51. sezona bude zahájená v pondělí 6. srpna 2018.

 

Kandidátky do komunálních voleb jsou uzavřeny, v Kopřivnici budeme vybírat z 10 subjektů.

 

Dne 9. a 14. 8. od 8 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Vlčovice.

 

Aktivní senior 2018 – zájezd do Velkých Losin a Litovle se koná 5. 9. přihlášky do 4. 9. na radnici u paní Zrunkové.

 

Nová stanice na Pustevnách bude bojovat o titul v 3. ročníku České ceny za architekturu.

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště nabídne 12 filmů od 9. do 19. 8. vždy od 20:45.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci – čtvrtek 9. srpna 20:45

Hotel Transylvánie 3 – pátek 10. srpna 20:45, Tiché místo – pátek 10. srpna 23:00

Tátova volha – sobota 11. srpna 20:45

Dvě nevěsty a jedna svatba – neděle 12. srpna 20:45

Planeta Česko – úterý 14. srpna 20:45

Milada – středa 15. srpna 20:45

Úsměvy smutných mužů – čtvrtek 16. srpna 20:45

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+2 o celkové ploše 55,60 m2, adresa“ Kopřivnice, Alšova 1139, byt č. 5 ve 2. nadzemním podlaží. Minimální nabídka přistoupení k závazku – 30.000 Kč, datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi

Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867; po uzávěrce budou komisí současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

Letní večer s kapelou Navalentym, Hukvaldy. Večerní posezení v Hospůdce na Koupališti s kapelou Navalentym proběhne v pátek 3. srpna od 20.00 hod. K poslechu a tanci zahrají Dan a Radek a to nejen dnešní a stálé hity, ale i ty trošičku zapomenuté z 60., 70. a 80. let, zkrátka rozmanitý výběr pro každou věkovou kategorii.

 

Kinematografie bratří Čadíků v Příboře. Již více než dvacet let se milovníci kvalitních filmů a neobvyklých produkcí mohou těšit na příjezd Kinematografů bratří Čadíků, který každoročně do několika desítek českých a moravských měst přiváží zajímavé české filmy. Tentokrát přijedou v pátek 3. sprna do městského parku s komedií Bezva ženská na krku. Začátek promítání je od 21.15 hod. Vstupné dobrovolné, jehož výtěžek bude věnován na charitativní účely. Nezapomeňte si s sebou vzít deky a občerstvení. Promítání se ruší pouze za silného deště a větru.

 

Z pohádky do pohádky, Hukvaldy. V sobotu 4. srpna od 10.00 do 17.00 hod. bude Hrad Hukvaldy plný pohádkových hrdinů, stačí si jen najít svého oblíbeného prince nebo princeznu. Putovní výpravy z pohádky do pohádky se uskuteční každou celou hodinu. Vystoupí také skupina SUBULCUS.

 

Revivalový minifestival v Příboře. V sobotu 4. srpna od 18.00 hod. zazní v příborském městském parku melodie revivalových skupin Queenie, Věry Špinarové, AC/CZ a Karel Gott Revival v podání Honzy Mlčocha.

 

Komentovaná prázdninová prohlídka Štramberku. V neděli 5. srpna proběhne komentovaná prohlídka nejzajímavějších míst města Štramberka, kdy nebude chybět ani návštěva pekárny štramberských uší. Sraz je ve 14.00 hod. na náměstí u kašny a prohlídka potrvá cca 2 hodiny. Trasa prohlídky začne v samotném historickém centru, bude možnost výstupu na hradní věž Trúbu, dále přesun poutní cestou směrem k Národnímu sadu a zakončení bude v cukrárně U Hezounů.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. V neděli 5. srpna od 15.30 hod. si můžete vychutnat koncert hudebního tělesa Swing-Dixie. Swing-Dixie, vojenská hudba Olomouc AČR, je složena z osmi profesionálních hudebníků a repertoár tvoří známé skladby české a zahraniční produkce swingdixielandové hudby, od ragtimu přes dixieland, swing až po tradiční jazz 60-tých let 20. století. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná. Vstupné dobrovolné.

 

Třetí plochodrážní závod v letošní sezóně na kopřivnickém ovále se kvapem blíží. Již příští sobotu 11. srpna od 12:15 se uskuteční šestý závod Přeboru České republiky na ploché dráze, který bude doplněn o závod Mistrovství České republiky v kategorii Flat Track. Ten se dokonce jede ve třech kategoriích.

V současné době se uzavírají startovní listiny plochodrážního přeboru i všech tří kategorii Flat Tracku. Přebor České republiky má za sebou již 5 odjetých závodů a v celkové klasifikaci vede Zdeněk Simota, kterému se daří i v Kopřivnici. Na všechny závody Přeboru se přihlásilo vždy minimálně 20 závodníků, což by mohlo znamenat ve spojení s Flat Trackem až 40 jízd. Hlavním lákadlem pro fanouška ploché dráhy v Kopřivnici však budou dva naši junioři. Po téměř dvaceti letech se na kopřivnickém ovále objeví místní odchovanci v barvách Kopřivnice. Jan Macek a Roman Marek začali s plochou dráhou v loňském roce a v půli letošní sezóny naskočili do ostrých závodů. Ve slovenské Žarnovici vybojovali ve své závodní premiéře šesté místo v barvách našeho klubu při Mistrovství České republiky juniorských družstev. O dva týdny později se oba postavili na start finále Mistrovství České republiky juniorů do 19 a 21 let. Kvalifikačními jízdami prošel do hlavního závodu jen Jan Macek. Roman Marek se kvalifikoval jako druhý náhradník a na svou šanci musel čekat. Jan Macek se stal v hlavním závodě milým překvapením a trápil i jezdce vyšších kvalit. V jedné z jízd si dokonce vyšlápnul na reprezentanta České republiky juniorské kategorie a porazil jej. Závod Honza ukončil na jedenáctém místě. Nebýt pádu v poslední jeho rozjížďce z prvního místa, mohlo být umístění ještě lepší.

Ve všech Flat Track kategoriích přijede kompletní česká špička v čele s největší hvězdou této disciplíny Pavola Pučka. Přihlášky do Kopřivnice však zaslali už i dva velmi kvalitní Rakušané.

Stadión se pro diváky otevře v 11:30. Motoristické odpoledne startuje už ve 12:15 kvalifikačními jízdami Flat Tracku, před kterým proběhne slavnostní nástup Mistrovství ČR Flat Track. Po odjetí kvalifikačních jízd Flat Tracku vyjedou na dráhu k tréninku plochodrážníci z Přeboru ČR jednotlivců. Slavnostní zahájení závodu ploché dráhy přijde na řadu v 15 hodin. Finálové jízdy Flat Tracku přijdou poté na řadu vždy mezi jízdami plochodrážního Přeboru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice