10. 9. 2014

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu odpojení starého rozvodu tepla pro město Kopřivnice bude v sobotu dne 13. 9. 2014 od 00:01 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v sobotu dne 13. 9. 2014 v nočních hodinách. Dodávka tepla bude přerušena pro všechny odběratelé tepla v Kopřivnici. Za vzniklou situaci se KOMTERM Morava, s.r.o. všem odběratelům omlouvá.

 

 

Mošnovské letiště se opět stane místem mezinárodní premiéry významného letounu. Americké letectvo totiž na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR poprvé v Evropě veřejně předvede svůj unikátní letoun – konvertoplán CV-22B Osprey. Osprey je jediným strojem této koncepce na světě: kombinuje totiž přednosti vrtulníku a klasického dopravního letounu. Díky překlopným motorům dokáže startovat a přistávat jako vrtulník, cestovní rychlost však má podstatně vyšší srovnatelnou s turbovrtulovými dopravními letouny. Tyto schopnosti mu umožňují rychle operovat ve složitých geografických podmínkách, což jej předurčuje například pro využití speciálními jednotkami. Víkendové show XIV. ročníku Dnů NATO v Ostravě & V. Dnů Vzdušných sil Armády České republiky se koná 20. – 21. září 2014 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Vstup na jednu z největších vícedenních návštěvnických akcí v České republice je zdarma, areál se otevírá už v 8:30!

 

 

Rekonstrukce krytého bazénu v Kopřivnici se blíží k závěru.  Projekt za 16 milionů korun zajistí modernější zázemí i zcela nové možnosti relaxace. Upraveny jsou dámské i pánské šatny, umývárny, prostory sauny, recepce i vstupní hala. Došlo i na stavební a technologické úpravy. Šatny jsou vybaveny skříňkami s elektronickými zámky a novými lavicemi. Novinkou bude elektronický odbavovací systém, díky kterému se bude návštěvníkům počítat do zaplacené doby pouze čistý čas v prostoru u bazénu, nikoliv minuty strávené v převlékárně. Slavností otevření se chystá na 24. 9. 2014.

 

 

V kině Puls Kopřivnice – 11. a 12. Září: životopisný dokument –  Století Miroslava Zikmunda.

 

 

Ve čtvrtek 11. září se v čajovně Mandala od 17 hodin představí specifické sdružení muzikantů v projektu Live Music Superheroes. Vstup volný.

 

 

Vernisáž výstavy enkaustických obrazů paní Jany Povalové a Laury Écsiové s názvem Krása voskem malovaná, která se uskuteční ve čtvrtek 11. září 2014 od 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Enkaustické malbě se Jana Povalová věnuje od roku 2009, kdy ji k jejím tajům přivedla přítelkyně. Jako mnoho jiných nevěděla, o co se jedná, ale krátká exkurze do tajů enkaustiky jí dala znamení, že právě ona je to, co hledá. Umění se Laura Écsiová věnuje již od dětství. Delší čas hledala způsob uměleckého vyjádření, až nakonec jak to už bývá, „náhoda“ ji přivedla k enkaustice.Kromě enkaustiky – její srdeční techniky, se věnuje malbě na sklo, na hedvábí a fraktálům.

 

 

V pátek 12. září započne Beskydský ještěr – festival krátkých filmů ve 13.00 v Nové scéně Vlast ve Frýdku Místku. Vstup je ZDARMA!

 

 

Zajímají Vás projekty města, chcete vědět, na čem se pracuje, co je v plánu? Přijďte do centra…. MĚSTO JE NAŠE SPOLEČNÉ HŘIŠTĚ: pátek 12. září 2014 – od 14.30 hodin – před KDK. Na pódiu Vás čeká zábavný program a také diskuse se zástupci vedení města přímo v centru. Letos spojeno s akcí Farmářské trhy. Pořádá Město Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice. Vstup volný. Akce se za nepříznivého počasí ruší.

 

 

Série štramberského divadla pokračuje 12. září představením Rocker a dvě staré dámy v podání divadelního spolku Kotouč.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice