12. 9. 2014

 

Město Kopřivnice Vás zve na vernisáž prací mladých architektů vytvořených v rámci právě probíhající Letní školy architektury. Tématem prací je konverze území mezi centrální zónou a areálem automobilky Tatra. Výsledky své tvorby představí architekti veřejnosti na vernisáži, která se uskuteční v pátek 12. září od 13 hodin v Katolickém domě.

 

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu odpojení starého rozvodu tepla pro město Kopřivnice bude v sobotu dne 13. 9. 2014 od 00:01 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v sobotu dne 13. 9. 2014 v nočních hodinách. Dodávka tepla bude přerušena pro všechny odběratelé tepla v Kopřivnici. Za vzniklou situaci se KOMTERM Morava, s.r.o. všem odběratelům omlouvá.

 

 

Publikace s vyhodnocením Strategického plánu míří do schránek. Proč byl plán aktualizován a na jaké projekty naváže, přiblíží Kopřivničanům publikace, která je právě v těchto dnech distribuována do schránek všech místních domácností. Strategický plán rozvoje města schválený v roce 2007 je základním koncepčním dokumentem, podle kterého se měl rozvoj Kopřivnice ubírat až do roku 2022. Vydání publikace je součástí projektu aktualizace Strategického plánu podpořeného dotací ve výši 2,6 milionu korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

 

 

V pátek 12. září započne Beskydský ještěr – festival krátkých filmů ve 13.00 v Nové scéně Vlast ve Frýdku Místku. Vstup je ZDARMA!

 

 

Zajímají Vás projekty města, chcete vědět, na čem se pracuje, co je v plánu? Přijďte do centra…. MĚSTO JE NAŠE SPOLEČNÉ HŘIŠTĚ: pátek 12. září 2014 – od 14.30 hodin – před KDK. Na pódiu Vás čeká zábavný program a také diskuse se zástupci vedení města přímo v centru. Letos spojeno s akcí Farmářské trhy. Pořádá Město Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice. Vstup volný. Akce se za nepříznivého počasí ruší.

 

 

Vítání občánků – Sobota 13. 09. 2014, Obřadní síň Kopřivnice.

 

 

II.kopřivnický festival sýrů a delikates se bude konat tuto sobotu 13. 9. 2014 v Penzionu Pod Bílou horou od 14 hodin.

 

 

13. 9. 2014 proběhne akce v rámci projektu Aktivní senior – Přidej se k nám – Výlet startuje v 9 hodin u Lašské vily a bude zakončen posezením s kytarou.

 

 

Zátopkovy schody v sobotu 13. září ve Štramberku. Běh do schodů, šplhání na Trúbu, slaňování z Trúby a další sportovní disciplíny až do 16 hodin. Hlavní soutěž v běhu do schodů proběhne od 11 do 13 hodin. K vidění bude i přehlídka dravců, možnost nahlédnutí do Slámové sluje.

 

 

Noční Javorníkování. Pro cyklisty se rovněž v sobotu uskuteční noční vyjížďka na Velký Javorník na horských kolech. Sraz nadšenců bude ve 21 hodin před prodejnou CykloArt v Kopřivnici. Cestou se však můžete kdykoliv přidat a vychutnat si netradiční denní dobu v sedle kola. Bližší informace na webových stránkách CykloArtu Kopřivnice.

 

 

Skautské centrum VANAIVAN uspořádalo svou vlastní pouť v Kopřivnici. V sobotu 13. 9. od 13 hodin si přijďte vyzkoušet lezeckou stěnu, lanové překážky, lukostřelbu, něco si vytvořit ve skautské dílně, a připraveno bude i promítání táborových filmů a fotek.

 

 

Šermířské klání se starodávným jarmarkem. V sobotu 13. 9. 2014 na vás čeká od 11.00 na náměstí ve Štramberku šermířské klání se starodávným jarmarkem a farmářským trhem. Od 13.00 vystoupení  skupin (Rabussa, Country skupina Tolik), šermířů a sokolníků.  Ve 20.00 za příznívého počasí ohňová show v podání skupiny Historika.

 

 

Rocker a dvě staré dámy. Divadelní spolek Kotouč (Věra Halamíková, Lenka Šafářová, Martin Přidal, Blanka Lichnovská) sehrají v Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku v pátek 12. 9. 2014 od 19.00 divadelní hru Rocker a dvě staré dámy. V případě nepříznivého počasí se bude hrát v Kulturním domě.

 

 

Den otevřených dveří v Pokusných štolách ve Štramberku. V sobotu 13. září 2014 v pokusných štolách ve Štramberku proběhne v rámci Dnů evropského dědictví Den otevřených dveří. Toto v Česku unikátní pracoviště se skládá ze tří pokusných štol vyražených v dobývacím prostoru lomu Kotouč. Budou zde předvedeny výbuchy různých druhů prachů s odlišnými navážkami podle konkrétního prachu od 2 kg až po 8 kg a to vždy v dvouhodinových intervalech v 9, 11, 13 a 15 hodin. Pro děti budou připraveny zajímavé soutěže i sladké odměny.

 

 

Koncert UNICORN’s. Kopřivnická čajovna [árt té kafé] Mandala nabízí kulturní zážitek formou koncertuKarolin G. & Markét K., pod názvem UNIKORN´s vol. 3. Vaše smysly roztančí v sobotu 13. 9. od 21 hodin v prostorách čajovny Mandala v Šustalově vile. Vstup volný.

 

 

Koncert Petry Janů a hudební skupiny Golem. Do příborského Městského parku Vás zveme na koncert zpěvačky Petry Janů s hudební skupinou Golem. Koncert se uskuteční v neděli 14. 9. rámci Dnů evropského dědictví od 16 hodin. Od 15 hodin a po celou dobu koncertu budou pro děti k dispozici zdarma nafukovací atrakce. Vstup volný.

 

 

Dny Evropského dědictví v Příboře. Od pátku 12. 9. až do neděle 14. 9. se v rámci Dnů Evropského dědictví je možno zdarma navštívit příborské památky. Součástí expozic budou i výstavy obrazů a fotografií, na programu bude procházka městskou památkovou rezervací s průvodcem MUDr. Mořicem Jurečkou, ceremonie na náměstí S. Feruda a mnoho dalšího. V sobotu ve 21 hodin bude slavnostní zakončení na příborském náměstí.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice