15. 9. 2014

 

KDK odtajnil program na říjen. Ve čtvrtek 16. října 2014 v18.00 hodin vystoupí v kulturním domě Jaromír Nohavica. Sólový recitál jednoho z našich nejznámějších písničkářů s kytarou a heligonkou sestavený nejen ze známých písní, ale i z aktuálních novinek.Předprodej vstupenek začne ve středu 17. září 2014 v 17.00 hodin v informačním centru. Maximálně 6 lístků na osobu, kapacita sálu 474 míst. Není určeno dětem do 12 let!

 

 

Pro cyklisty se chystá noční vyjížďka na Velký Javorník na horských kolech. Noční Javorníkování bylo přesunuto z původně avízovaného termínu (13. 9. 2014) na sobotu 27. 9. 2014. Sraz nadšenců bude ve 21 hodin před prodejnou CykloArt v Kopřivnici. Cestou se však můžete kdykoliv přidat a vychutnat si netradiční denní dobu v sedle kola. Bližší informace o trase a programu na webových stránkách CykloArtu Kopřivnice.

 

 

Město Kopřivnice zveřejňuje svůj záměr prodat bezbarierové upravenou bytovou jednotku č. 405/2  o velikosti 1+3, která se nachází v 1. NP budovy bytového domu č.p. 404, č.p. 405 stojícího na pozemcích parc.č. 1264 a p.č. 1265 – zastavěná plocha a nádvoří na ul. Sokolovská v k. ú. a obci Kopřivnice. Byt se sestává  ze 3 obytných místnostní, kuchyně, koupelny, WC, komory – spíže, předsíně a sklepa. Občané mohou předložit své nabídky a připomínky. na Odboru majetku města, Štefánikova č.p. 1163 v Kopřivnici (8.NP č. dveří 866, 867 a 868) nebo na tel. 556 879 667, 556 879 798.

 

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. oznamují PLÁNOVANÉ PŘERUŠENÍ DODÁVKY PITNÉ VODY Termín přerušení dodávky pitné vody: Vlčovice – 16. 9. od 8:00 do 14:00. Obyvatelé se v rámci možností mají na výše uvedenou dobu předzásobit pitnou vodou.

 

 

Úspěšná celorepubliková soutěž Navrhni projekt, kterou už třetím rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj pro středoškoláky a jejich pedagogy, pokračuje i letos a to do 31. listopadu. Vyhrát můžete tablety, elektronické čtečky, ultrabooky, nebo jinou ze zajímavých cen. Úkolem studentů je, aby se rozhlédli po svém okolí a zamysleli se, jak a k čemu by se dala v jejich okolí využít podpora z evropských fondů. Toto téma projektu studenti pak upraví podle aktuálních oblastí podpory nového programového období 2014-2020. Na projektování nezůstanou sami – připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří poradí s výběrem operačního programu a nabídnou pravidelné konzultace projektů po celou dobu soutěže. Novinkou letošního ročníku je originální komiks a návodný manuál. Zapojit se mohou všichni studenti a pedagogové středních škol bez ohledu na obor studia či zaměření školy. Projekty mohou soutěžící zasílat e-mailem do kanceláří Eurocenter do konce listopadu.

 

 

Ve čtvrtek 18. října bude slavnostně otevřen DiscGolfPark Kopřivnice, který byl během letních prázdnin vybudován nad areálem letního koupaliště. Oficiálního otevření nového sportoviště se zúčastní legendární oštěpařka a čestná občanka města Kopřivnice Dana Zátopková, která přijede v doprovodu dalších známých olympioniků. Discgolfovou akademii pro veřejnost povede jeden z nejlepších evropských hráčů discgolfu Jussi Meresmaa.

 

 

 „Sudkovský půlrok“ v Lašském muzeuse přiblížil ke svému vrcholu. Po první části přichází na řadu výstava fotografií samotného Josefa Sudka nazvaná „Z Beskyd“, kterou pořádáme ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze od 18. září do 30. listopadu 2014. Mezi jeho snímky zde vynikají proslavená panoramata, která také tvoří hlavní součást naší výstavy. Většina z fotografií nebyla nikdy publikována, i to činní z naší výstavy ojedinělou příležitost seznámit se s méně známou částí díla Josefa Sudka. Vernisáž výstavy se uskuteční v Lašském muzeu v Kopřivnici 18. září 2014 v 17 hodin.

 

 

Evropský týden mobility bude opět pestrý. Září v Kopřivnici již tradičně patří běhu, cyklistice, turistice, propagaci zdravého životního stylu a dalším aktivitám pořádaným v rámci Evropského týdne mobility. Oficiálně tato mezinárodní kampaň připadá na 16. až 22. září.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice