17. 9. 2014

  

Slavnostní otevření několika projektů v Kopřivnici:

 čtvrtek 18. září od 15 hodin – slavnostní otevření DiscGolfParku Kopřivnice

– slavnostní výhoz za účasti Dany Zátopkové v doprovodu dalších členů Českého klubu olympioniků

– discgolfová akademie pro veřejnost pod vedením jednoho z nejlepších hráčů discgolfu Jussi Meresmaa

 

středa 24. září od 15:30 hodin – slavnostní otevření zrekonstruovaného krytého bazénu

– slavnostní přestřihnutí pásky za účasti dvojnásobné kopřivnické olympioničky Petry Klosové a dalších hostů

– bohatý program ve vodě i na suchu až do večerních hodin

 

sobota 27. září od 14 hodin – slavnostní otevření nové cyklostezky a dětského hřiště v Lubině

– společná projížďka po nové cyklostezce až na nové dětské hřiště

– v čele pelotonu pojede několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák

 

 

Město Kopřivnice zveřejňuje svůj záměr prodat bezbarierové upravenou bytovou jednotku č. 405/2  o velikosti 1+3, která se nachází v 1. NP budovy bytového domu č.p. 404, č.p. 405 stojícího na pozemcích parc.č. 1264 a p.č. 1265 – zastavěná plocha a nádvoří na ul. Sokolovská v k. ú. a obci Kopřivnice. Byt se sestává  ze 3 obytných místnostní, kuchyně, koupelny, WC, komory – spíže, předsíně a sklepa. Občané mohou předložit své nabídky a připomínky. na Odboru majetku města, Štefánikova č.p. 1163 v Kopřivnici (8.NP č. dveří 866, 867 a 868) nebo na tel. 556 879 667, 556 879 798.

 

 

Léto s Hanzelkou a Zikmundem – velká prázdninové soutěž zná své vítěze: podle počtu získaných bodů se umístily společně na 1. místě Anna Benišová a Adéla Novotná. Na 2. místě Natali Wilková.                

 

 

Ve čtvrtek 18. září bude slavnostně otevřeno discgolfové hřiště nad areálem letního koupaliště. Slavnostní výhoz bude v 15 hodin, poté bude následovat discgolfová akademie pro veřejnost a turnaj s účastí ligových hráčů. Otevření nového sportoviště se zúčastní legendární oštěpařka Dana Zátopková a další známí olympionici. Discgolfovou akademii povede jeden z nejlepších evropských hráčů discgolfu Jussi Meresmaa.

 

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka. V sobotu 20. září v 11:30 hodin odstartuje před Technickým muzeem Tatra 12. ročník memoriálu legendárního kopřivnického běžce Emila Zátopka. O startovní výstřel náročného závodu se již tradičně postará Emilova žena, vynikající oštěpařka a čestná občanka města Kopřivnice, paní Dana Zátopková.

Běhat se však začne již v ranních hodinách, kdy budou v parku E. Beneše připraveny doprovodné závody pro veřejnost. Od 8:20 bude u Šustalovy vily probíhat prezentace účastníků Lidového běhu, který si mohou zaběhnout zájemci všech věkových kategorií. V cíli bude oceněn každý, kdo 740 metrů dlouhý závod absolvuje, a speciální odměnu navíc získá nejpočetnější školní tým. Poté v parku změří svou rychlost dívky a chlapci v rámci 5. ročníku Běhu dětí Kopřivnicí. Prezentace mladých atletů začne v 8 hodin a starty v jednotlivých kategoriích budou probíhat od 9:25 do 10:30. Pro nejmladší závodníky narozené v roce 2011 a mladší bude připravena trasa o délce 60 metrů, dorostenci a junioři poběží kilometr. Všichni účastníci dostanou v cíli pamětní list, tričko a sladkou odměnu.

Poté se pozornost fandících diváků přesune k technickému muzeu, kde v 11:30 paní Dana Zátopková odstartuje Běh rodným krajem Emila Zátopka. Cílem 22,3 kilometru dlouhého závodu je Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, kde se nachází místo posledního odpočinku Emila Zátopka. Zde také proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen. Běh je zařazen do Českého běžeckého poháru 2014 a Moravskoslezského běžeckého poháru 2014. Více informací naleznete na https://beh-roznov.koprivnice.org/

 

 

Do 21. září 2014 si můžete zakoupit v Informačním centru Kopřivnice abonentky na Divadelní předplatné 2014/2015 v KDK.

 

 

V pondělí 8. září proběhl zápis do zimního semestru 13. ročníku Akademie třetího věku. Z aktuální nabídky čtyř okruhů je plně obsazeno téma Setkání s výtvarnými technikami. Posluchači starší 55 let mají prozatím možnost zapsat se do tématu Spisovatelé pro radost: Spisovatelé jak je znáte i neznáte II a Dějiny i současnost letectví. Čtvrté téma nabízí virtuální univerzita třetího věku, tím je Kouzelná geometrie. Více informací získají zájemci v knihovně u paní Kazlepkové.

 

 

Po zhruba 20 letech se původně provizorní parkoviště na ulici Francouzské v blízkosti křižovatky s ulicí Obránců Míru dočkalo rekonstrukce. Původní zatravňovací tvárnice, které se postupem let rozpadaly a byly různě vyspravovány, jsou nyní nahrazovány betonovými zatravňovacími tvárnicemi. Opravu parkoviště od 4. září provádí firma Slumeko a vyjde na 310 tisíc korun. Práce by měli být ukončeny nejpozději do 26. září. Rekonstrukce se do městského rozpočtu dostala jako dodatečná akce, když byly na opravy komunikací převedeny finance, které radnice vybrala za zábor veřejného prostranství v rámci budování tepelných sítí ve městě.

 

 

Týdenní bazárek na téma Podzim/Zima se koná od 16. 9. 2014 do 20. 9. 2014 v Kasárnách.

 

 

Písničkářka, klavíristka, skladatelka Lenny – dcera Lenky Filipové – vystoupí s kapelou v Kulturním domě Kopřivnice ve středu 17. 9. 2014 19:00.

 

 

Josef Sudek: Beskydy – to je od čtvrtku 18. 9. 2014 nová expozice v Lašském muzeu v Šustalově vile – je to výstava beskydských prací světoznámého fotografa.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice