11. 1. 2013

  

Informace pro řidiče: DNES 11.1.2013 uzávěra silnice. Z důvodu ranní havárie nákladního vozidla na silnici 1/48 ve směru od Hranic na Moravě na Příbor, v části Šenova u Nového Jičína, bude silnice uzavřena. Předpokládaná uzávěrka a vyprošťování vozidla potrvá cca 2 hod. Začátek prací mezi 13-14 hod. Doprava bude řízena policisty.

 

 

Pokud nepříjde další „jaro“, bude provoz na kopřivnické sjezdovce zřejmě příští týden zahájen. V těchto dnech Správa sportovišť zasněžuje plochu sjezdovky tak, aby byla pro provoz k dispozici alespoň dvaceticentimetrová vrstva sněhu.

 

 

Volba prezidenta republiky se v souladu s rozhodnutím předsedy Senátu Parlamentu ČR uskuteční ve dnech 11. a 12. 1. 2013. V první den volby – v pátek 11. 1. 2013 proběhne hlasování od 14.00 do 22.00 hodin, v druhý den volby – v sobotu 12. 1. 2013 se bude hlasovat od 8.00 do 14.00 hodin.

 Lidé v Kopřivnici včetně místních částí budou volit ve stejných místech jako při volbách do krajského zastupitelstva. Přemístění volební místnosti okrsku č. 6 z obřadní síně městského úřadu do Základní školy dr. Milady Horákové je trvalé. Jinak k žádným jiným změnám nedochází.

Pokud lidé ani dnes nenajdou hlasovací lístky pro přímou volbu prezidenta ve své schránce, nic se neděje. Dostanou je v pátek nebo v sobotu přímo ve volební místnosti. V obálce je vloženo devět hlasovacích lístků, protože každý kandidát obdržel svůj vlastní. Na každém z nich je jméno uchazeče, číslo, pod kterým o prezidentský post bojuje, a také informace, zda byl navržen občany nebo získal parlamentní nominaci.  Hlasovat je možné pouze po předložení platného průkazu totožnosti ve vyhrazeném prostoru volební místnosti. Od okrskové komise volič obdrží prázdnou úřední obálku. 

Hlasovací lístek za plentou dáte do obálky, dává se tam pouze jeden hlasovací lístek, jinak je ta volba neplatná, a vložíte ho před okrskovou volební komisí do volební schránky.

Neplatné hlasovací lístky jsou ty lístky, které nejsou na předepsaném tiskopise, jsou přetržené a nejsou vloženy do úřední obálky. Poškození hlasovacího lístku nemá vliv na platnost, pokud jsou z něj patrny všechny potřebné údaje.

Pokud žádný z kandidátů nezíská po sečtení výsledků z první kola nadpoloviční většinu platných hlasů, proběhne i druhé kolo volby. V takovém případě čeká voliče pouze drobná změna u hlasovacích lístků.  U druhého kola volby budou hlasovací lístky k dispozici přímo ve volební místnosti.

 

 

Sněhové království 2013 – patnáctý ročník sochařského symposia, výstava ledových soch tvořených profesionálními výtvarníky od 11. ledna a soutěž škol od 18. ledna. Celkový počet bude 11 soch (3 ks sněhových soch a 8 ks soch ledových), plus následující víkend 6 soch školních týmů. Díky velkokapacitnímu stanu a výrobě ledu v mrazírnách je výstava nezávislá na počasí. Sněhové sochy vytvářejí, až čtyřčlenné týmy ze sněhových válců  3 m, výška 3 m, o objemu 22m3 a hmotnosti 11 tun. Ledové sochy se tvoří z 20 kusů ledových bloků o celkové hmotnosti až 1600 kg, a vytvářejí je dvoučlenné týmy.

Do soutěže se může přihlásit jakákoliv základní škola a ZUŠ ČR věkový limit je 9. ročník ZŠ.  Školní týmy mohou mít max. 10 členů (dětí) plus doprovod 2 dospělé osoby, které ale nesmí na soše fyzicky pracovat.

 

Pátek 11. 1. 2013 – práce sochařů na sněhových sochách a ledových sochách   

 

Sobota 12. 1.2013

9:00       pokračování práce sochařů

10:00 – 16:00     program Rádia ČAS – moderovaný program s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení,   soutěže pro děti, karaoke show

                            

Neděle  13. 1. 2013

9:00       pokračování práce sochařů, jemné finální práce do 12:00, prezentace dokončených soch

10:00     program Rádia ČAS

12:00     hodnocení odborné poroty

14:00     vyhlášení vítězů soutěží a hlasování diváků za účasti představitelů Zlínského kraje

16:00     ukončení programu

 

Pondělí 14. 1. až pátek 18. 1. 2013 – výstava soch

 

Sobota 19. 1. 2013         

9:00       příprava na zahájení finále soutěže škol na 6 sochách

10:00     program Rádia ČAS

15:00     vyhlášení výsledků

16:00     ukončení programu

 

Neděle 20. 1. 2013 – výstava soch

10:00 – 16:00     program Rádia ČAS – moderovaný program s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti, karaoke show

 

 

Dům kultury, Výstavní síň Albína Poláška, Frenštát pod Radhoštěm: SVATEBNÍ FOTOGRAFIE – slavnostní vernisáž 11. 1. 2013 v 17 hodin. Městské kulturní středisko a výstavní síň Albína Poláška zvou na výstavu fotografií. Jeden z nejkrásnějších a nejdůležitějších okamžiků v životě, možná zrovna ten váš velký den, zachytili na svých fotografiích hned tři mladí muži: Tomáš Karafiát, Michal Szydlowski, Radek Venglář. Na vernisáži vystoupí duo: Ladislav Kokesch (housle/cornet) a Aleš Nitra (kytara). Výstava bude doplněna o svatební šaty a květiny. Výstava bude přístupná každý všední den od 9 – 17 hodin až do 8. 2. 2013.

 

 

11. 1. 2013 – Ples absolventů tanečních kurzů, od 19.00 hodin – nejen všechny absolventy letošních tanečních kurzů zve Kulturní dům Kopřivnice a Taneční škola Syrkovi. K tanci a poslechu hraje Alfa Orchestra. Doprovodný program: salsa show a výuka salsy s trojnásobnými mistry ČR v salse – Jakubem Mazůchem a Michaelou Gatěkovou.

 

 

Maškarní ples pro dospělé, v sobotu 12. 1. 2013 v Katolickém domě Lubina, od 19:00 hod.

 

 

Tichým setkáním s hudbou a meditací nás provede Ivo Halkoci, houslista, absolvent Janáčkovy konzervatoře, který mimo jiné působil v Oshovém meditačním centru v Púně (Indie). Jeho tvorba má improvizačně meditační charakter. [árt té kafé] MANDALA, 13. ledna, 18:00.

 

 

Vernisáž výstavy ZAPOMENUTÁ KOPŘIVNICE se koná ve čtvrtek 17. ledna 2013 v 17:00 hod v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava přibližuje podobu Kopřivnice na přelomu 19. a 20. století prostřednictvím historických fotografií, shromážděných vlastivědným pracovníkem Emilem Hanzelkou. K vidění je stovka málo známých a většinou doposud nepublikovaných fotografií, zachycujících vzhled a atmosféru staré Kopřivnice. Zastoupeny jsou panoramatické pohledy, nebo snímky významných staveb. Nechybí však ani pohledy na dnes již zaniklá místa a momentky ze života obyvatel. Výstava potrvá do 8. března 2013. Přístupná je každý den, mimo pondělí, od 9 do 16 hodin.

 

 

Koncert skupiny Camerata proběhne v pátek 18. 1. od 19:00 hodin na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku.

 

 

Kino Puls nově nabízí rockové koncerty. Po stále oblíbenějších přímých přenosech z newyorské Metropolitní opery přináší kino další zajímavý projekt. V rámci Ro(c)ku v kině Puls si budou moci diváci vychutnat atmosféru legendárních koncertů rockových hvězd The Doors, Queen, Led Zeppelin Jimiho Hendrixe a dalších známých interpretů. Kino Puls se tak připojilo k projektu Živě, s kterým v loňském roce přišlo pražské kino Bio Oko. Každý měsíc se mohou rockoví fanoušci těšit na jeden koncert, kterému bude vždy předcházet tématicky související film. Jako první si přijdou na své příznivci skupiny The Doors, kteří si budou moci již 20. ledna vychutnat kompletní digitalizovanou verzi koncertu Live at the Bowl z roku 1968. Před samotným koncertem promítne kino Puls celovečerní dokumentární film The Doors – When You´re Strange.

 Kino Puls přichází s další novinku v podobě soutěže o skipasy. Diváci, kteří během ledna a února navštíví vybraná představení, mají šanci být vylosováni a získat jednodenní skipas do Skiareálu Karolinka.

 

 

V sobotu 26. ledna 2013 se bude v kopřivnickém kulturním domě konat tradiční Obecní ples. Hlavní hvězdou večera bude zpěvačka Bára Basiková. Bára Basiková je známá nejen díky úspěšné sólové kariéře, ale také kvůli svému dřívějšímu působení v rockových skupinách Precedens, Stromboli a Basic Beat. Populární zpěvačka je majitelkou jedinečného hlasu, podílela se na vydání zhruba čtyřiceti alb a získala celou řadu profesních ocenění. Milovníci muzikálů obdivují její nezapomenutelné pěvecké i herecké výkony v rolích Máří Magdalény,  Kleopatry, Rusalky nebo Johanky z Arku. Kromě Báry Basikové se mohou návštěvníci plesu těšit například na akrobatické tanečnice na tyči, exhibice standardních a latinskoamerických tanců, ukázku break dance, laserovou show, mistra ČR ve stepu Miroslava Spáčila a další zajímavé hosty. Ve velkém sále zahrají k poslechu a tanci kapely Sága a Nightshift, v hudebním salónku blues-rockoví Blue Sugar a podium v baru Pomněnka bude již tradičně patřit cimbálové muzice. Chybět nebude ani diskotéka, karaoke, ochutnávka vín, profesionální fotograf a možnost vyhrát některou z mnoha pěkných cen. Vstupenky na Obecní ples jsou v prodeji od 7. ledna 2013 v Informačním centru Kopřivnice.

 

 

                                           

 

                                                                                            

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice