11. 1. 2016

Město nabízí do nájmu městský byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, nabídka platí do 25. 1. 2016.

 

Muzeum Zdeňka. Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil v tomto městě a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka. Expozice, která je celoročně přístupná, je tematicky obměňována tak, aby přinášela co možná nejkomplexnější pohled na Burianovo dílo. Výstavy originálů i reprodukcí jsou doplněny nabídkou aktuálně vydávané literatury s malířovými ilustracemi. Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku zve na obnovenou expozici Cesta do pravěku, je otevřena od 5. 1. 2016 do 27. 3. 2016. 

 

Městská knihovna zve všechny zájemce o osobní rozvoj na přednášku Numerologický rok 2016. Za pomoci paní Dagmar Halotové si můžete zjistit, co vám letošní rok chystá a s jakou vibrací se máte naučit žít. Doporučujeme všem návštěvníkům vzít si tužku a papír! Přednáška Numerologický rok 2016 se koná 11. 1. 2016 v Akademické posluchárně Kulturního domu Kopřivnice od 18:00.

 

ZŠ a MŠ Štramberk Zauličí 485 zve budoucí prvňáčky, děti z mateřských škol se svými rodiči, prarodiči či dalšími příbuznými a všechny ostatní zájemce o prohlídku školy na Den otevřených dveří aneb „získej svého Mimoně“. Můžete se těšit na veselé soutěžní úkoly pro předškolní děti, prohlídku školy a tříd, odborných učeben, počítačové a jazykové učebny, seznámení s interaktivními tabulemi a další technikou, nakouknutí do Hejného metody výuky matematiky. Škola bude otevřena ve čtvrtek 14. 1. 2016v čase 14.30-17.00.

 

Coworking Centrum Příbor, náměstí S. Freuda zve veřejnost k diskusi Jak si žijeme v Příboře – téma životní prostředí. Veřejná diskuse o tom, jak se v Příboře vlastně žije, co se nám tu líbí a co nelíbí, šance nechat zaznít svůj hlas a zaznamenat svůj názor. 12. 1. 2016, 17:00.

 

Další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků 2 jsou stále v prodeji. DVD, zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii, je k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice.

 

Zastupitelé města Kopřivnice se mimořádně sejdou mimořádné zastupitelstvo ve čtvrtek 28. ledna 2016.

 

Přes sedm set dětí se narodilo v roce 2015 na porodním oddělení novojičínské nemocnice. Častěji přišli na svět chlapci a nechyběla ani netradiční jména. Zejména červenec je nejčastějším obdobím pro početí dítěte, nejvíce dětí se totiž narodilo v březnu, konkrétně čtyřiasedmdesát, naopak nej-méně o měsíc dříve, jen devětatřicet. Celkem první nádech v životě na porodním sále nemocnice v Novém Jičíně zažilo 743 novorozeňat, z toho čtyři páry dvojčat. Dnešní rodiče se stále častěji rozhodují pro netradiční moderní jména, v Novém Jičíně ale stále ještě převládají jména tradiční. Mezi holčičkami bylo loni nejvíce Terezek a Elišek, pro chlapce pak rodiče nejčastěji volili jména Jan, Matyáš a Jakub. Lékaři však pomohli na svět také dětem s exotičtějšími jmény, a to například malé Abigail, Ash-ley, Boglárce, Medě, Noelovi, Karimovi, Natanielovi či Mauriciovi.

První miminko roku 2016 si dalo tentokrát na čas. Až pět minut před sedmnáctou hodinou v pátek 1. ledna se narodil mamince z Kunína syn Filip, s ideálními mírami 49 centimetrů a 3610 gramů.

 

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace, zve na přednášku v rámci cyklu „Muzejní čtvrtky 2016“ s názvem ZTRACENÝ NOVÝ JIČÍN. Budou zde představeny historické fotografie tentokráte důsledků „budovatelského úsilí“ v 50. – 80. letech 20. století, které se podepsalo na změně tváře města Nového Jičína. Zahájení se uskuteční ve čtvrtek 14. ledna 2016 v 16.30 hodin v Trámovém sálu v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.

 

Záchranná stanice v Bartošovicích má za sebou hektický rok. Přesto byl závěr roku 2015 z pohledu stanice o něco klidnější. Záchranáři sice na konci roku evidovali méně příjmů zraněných živočichů, ale naopak více administrativy, monitorovacích zpráv a účetních operací. Stanice v prosinci přijala přes sto zraněných exemplářů, většinou se jednalo o zvířata, která utrpěla úraz po střetu s vozidly. Nejčastěji pak stanice přijímala netopýry rezavé, kteří museli být odchyceni na nevhodném zimovišti či ve výtahové šachtě. Letos vypuštěný čáp černý Patrik se stále drží u Jordánu a podle posledních informací je v pořádku. Kde přesně se momentálně pohybuje včelojed Šedý, stanice nyní neví, vysílačka totiž nevysílá lokace.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice