13. 1. 2016

Tomáš Tomeček s Tatrou obsadil druhé místo mezi kamiony v závodě Africa Eco Race, který vedl po stopách původní dakarské soutěže. Jediný český účastník byl v absolutní klasifikaci mezi automobily třináctý, v kategorii kamionů nestačil pouze na Rusa Antona Šibalova s kamazem, který obhájil loňský triumf. Tomeček startuje v africkém závodě pravidelně, v letech 2011, 2012 a 2014 vyhrál, loni byl třetí. Mezi automobily se z vítězství radoval Kanat Šagirov z Kazachstánu, mezi motocyklisty byl nejlepší Nor Pal Anders Ullevalseter.

 

Nezaměstnanost měla v loňském roce pozitivní vývoj a počet lidí bez práce klesal také na Novojičínsku. Ke konci roku se míra nezaměstnanosti v regionu pohybovala kolem 5 procent.

 

Dům dětí a mládeže připravuje na dobu jarních prázdnin na základně DDM Kopřivnice v Kletné jarní příměstský tábor. Ten je určen pro děti od 1. – 4. tříd. Termín: 31. ledna – 5. únor (neděle – pátek).

 

V závěru roku 2015 představila společnost TATRA TRUCKS nový projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem“, v jehož rámci mohou studenti středních i vysokých škol a absolventi technických oborů navrhovat terénní vozidlo TATRA pro 21. století. Soutěž se ihned po vyhlášení setkala s kladným přijetím a kopřivnická automobilka již obdržela první přihlášky i technická řešení projektu. Nový projekt vzbudil pozornost i u nejmladších fanoušků značky TATRA a jednoho z nich, teprve devítiletého Davida Petráka z Jihlavy, inspiroval k nakreslení obrázku, který zaslal do Kopřivnice. Do soutěže se mohou hlásit zájemci ze středních a vysokých škol i z řad široké veřejnosti. Jejich projekty by se měly skládat z grafického resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu. Projekty můžou jejich autoři zasílat do 31. 3. 2016 emailem na adresu navrhnitatru@tatra.cz nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným heslem „Soutěž“.

 

Kopřivnická charita hledá zájemce o brigádu v Domě s pečovatelskou službou, v odpoledních hodinách a o víkendech. Odborné vzdělání není podmínkou, zkušenosti jsou vítány. Vhodné pro studenty, ženy v domácnosti, na mateřské dovolené a důchodkyně. Kontakt: 556 813 637, charita.koprivnice@tiscali.cz

 

Muzeum Zdeňka. Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil v tomto městě a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka. Expozice, která je celoročně přístupná, je tematicky obměňována tak, aby přinášela co možná nejkomplexnější pohled na Burianovo dílo. Výstavy originálů i reprodukcí jsou doplněny nabídkou aktuálně vydávané literatury s malířovými ilustracemi. Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku zve na obnovenou expozici Cesta do pravěku, je otevřena od 5. 1. 2016 do 27. 3. 2016.

 

ZŠ a MŠ Štramberk Zauličí 485 zve budoucí prvňáčky, děti z mateřských škol se svými rodiči, prarodiči či dalšími příbuznými a všechny ostatní zájemce o prohlídku školy na Den otevřených dveří aneb „získej svého Mimoně“. Můžete se těšit na veselé soutěžní úkoly pro předškolní děti, prohlídku školy a tříd, odborných učeben, počítačové a jazykové učebny, seznámení s interaktivními tabulemi a další technikou, nakouknutí do Hejného metody výuky matematiky. Škola bude otevřena ve čtvrtek 14. 1. 2016v čase 14.30-17.00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice