8. 1. 2016

Ve středu už se na Novojičínsku objevili na svazích první lyžaři, sjezdovka na Svinci v Novém Jičíně ve středu spustila provoz. Lyžuje se už také v HeiParku v Tošovicích u Oder.  V provozu je i tubingová dráha a jede také celoroční atrakce – bobová dráha. Také na Pustevnách už si jejich návštěvníci mohou zalyžovat, v provozu jsou sjezdovky Dětská a Pod Šumnou. Provozní doba vleků je od 8.30 do 16.00 hodin. V sobotu by chtěli spustit provoz také v Kopřivnici v lyžařském areálu Červený kámen, kde provozovatel, Správa sportovišť Kopřivnice, sjezdovku dlouho 480 metrů s převýšením 117 metrů zasněžuje. V současné době se pracuje na posledním úseku,  předpoklad otevření areálu pro veřejnost v sobotu 9. 1. 2016, (9:00 hod. – 16:00 hod., večerní 16:30 hod. – 20:00 hod.). Bez lyžování se zatím musí obejít v Rybím, kde jsou obě sjezdovky zatím mimo provoz.  

 

Aleš Loprais a jeho vyjádření z Dakaru 2016… Pravděpodobně předešlé vydatné deště a všudy přítomné bláto se podepsaly na elektronice našeho vozidla. Těsně před startem nám odešel systém dohušťování pneumatik, následně ihned po startu spodní řada rychlostních stupňů a kousek za polovinou erzety pohon 4×4. Nicméně do cíle jsme dodriftovali jen se zadním náhonem ve velmi slušném čase. Následně jsme pokračovali spojovací etapou do maratonského bivaku. V horách, v tom nejvyšším možném místě se zablokovalo levé přední kolo. Ihned jsme zastavili a závadu rychle analyzovali. Bohužel došlo z prozatím neznámého důvodu k poškození ložiska náboje předního kola. Tento díl jsme sebou my a ani nikdo z dalších účastníků, kteří u nás zastavili, u sebe neměli. Znamenalo to jediné. Zavolat asistenci, která byla v tu chvíli od nás 600 km daleko a čekat na pomoc. Mezitím jsme demontovali náboj kola, postavili v noci stany a čekali na ranní pomoc. Dorazili za tmy nad ránem. Oprava se podařila až v poledne dalšího dne a my se vydali do bivaku, s malou nadějí zda stihneme limit startu do další etapy. Bohužel to nevyšlo a brána startu pro nás zůstala uzavřena. Děkuji všem fanouškům za milé vzkazy, rodině za toleranci a partnerům za podporu. Aleš Loprais.

 

Na Pustevnách se opět uskuteční akce nazvaná Ledové sochy na Pustevnách aneb Zimní pohádka s Radiem Čas. 6. ledna navezli organizátoři akce kvádry ledu o rozměrech 1 krát 0,5 krát 0,25 metru o váze 150 kilogramů. Sochaři budou na Pustevnách tvořit budou nyní i v průběhu dalšího víkendu. 3. lednový víkend ještě budou sochy k vidění, ale už bez sochařů. Na Pustevny by se mělo sjet osm sochařů z České republiky, Indonésie, Polska a Běloruska. Zadání je pohádkové. Kdo si chce galerii soch prohlédnout v klidu, může ji navštívit v průběhu týdne. Je přístupná po dobu provozu lanovky. Ledové sochy jsou ukryty pod stanem a nasvíceny. Kromě soch v nadživotní velikosti z čirého ledu návštěvníky jistě zaujmou ledová stěna vzkazů, královský ledový trůn i ledový bar, chybět nebude ani zábavný doprovodný program.

 

Jeden z prvních plesů se v sobotu koná v Katolickém domě v Lubině. Od 20.00 hodin zde můžete zavítat na Maškarní ples pro dospělé. Hudební doprovod zajistí skupina Koprock. Na programu je vystoupení žáků ZŠ Lubina, taneční vystoupení absolventek ZUŠ Kopřivnice a taneční vystoupení skupiny pod vedením Anety Řehákové. Výtěžek z plesu bude věnován na zakoupení stavebnic pro žáky školy.

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s. Kopřivnice připravuje na sobotu jubilejní XV. ročník turnaje ve futsalu. Soutěž s názvem „O putovní pohár Tatra Trucks, a. s. Kopřivnice“ se bude konat v čase 8.00 – 17.00 hodin ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici za účasti družstev MAHLE Behr Ostrava, s. r. o., TAWESCO, s. r. o. Kopřivnice, DURA AUTOMOTIVE SYSTEMS CZ, s. r. o., GETAFE Brose CZ, spol. s r. o., Hanon Systems Autopal, Union Ocel Kopřivnice a TATRA TRUCKS, a. s. Přijďte povzbudit své hráče!

 

Relax v podhůří Beskyd zve na jazzový koncert z celoročního cyklu Jazz U Písařů. V neděli od 17.00 hodin se v zámeckém sále Domu U Písařů ve Štramberku představí Boris Urbánek se svým hostem cimbalistou Danielem Skálou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice