6. 1. 2016

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že v obci Mniší bude přerušena dodávka pitné vody zítra 7. ledna od 8:00 – 15:00 hodin. Bude přistavena cisterna s pitnou vodou. Více informací na tel. 840 111 125.

 

 

KONTAKTNÍ MÍSTO KABELOVÉ TELEVIZE KOPŘIVNICE, s.r.o. BUDE OD STŘEDY 6. 1. 2016 OTEŘENO.

 

 

Od 4. 1. 2016 meteorologové upozorňují na špatné rozptylové podmínky v MS kraji a žádají řidiče, aby omezili jízdy autem.

 

 

Poplatek za komunální odpad (498 korun za osobu a rok)je nutno zaplatit v plné výši do 30. června 2016, nově má letos každý občan svůj vlastní variabilní symbol.

 

 

Nové průkazy filmového klubu na rok 2016 jsou již v prodeji v pokladně kulturního domu. Průkazy platí ve všech filmových klubech v ČR a opravňují jejího držitele ke slevám na vstupném ve FK (min. 20,-Kč) a slevách na mnoha filmových festivalech a přehlídkách v ČR. Stojí 60,-Kč na rok.

 

 

DAKAR: První ostrá etapa. Po dvou anulovaných etapách se v úterý počasí konečně umoudřilo a kategorie kamionů si odbyla svůj premiérový start. Aleš Loprais až do posledního úseku figuroval na slušné 3. pozici. V posledním měřeném úseku ztratil minutu a poklesnul na 6. místo v etapě.“Dnes jsem se dlouho sžíval s autem. Z důvodů změny jednotlivých etap jsme se po shakedownu v Buenos Aires rozhodli změnit nastavení vozidla. Poprvé také premiéra na nových pneumatikách Good Year. Pocitově jsem nebyl se svým výsledkem příliš spokojen, ale po zhlédnutí průjezdních bodů jsem byl překvapen, že se držíme v první trojce. Přesně 100 km před cílem jsem dojel rychlého rusa Nikolajeva na Kamazu. Do cíle etapy se mi jej nepodařilo předjet a tak jsme v posledním úseku nabrali v prachu minutovou ztrátu, která nás připravila o etapové stupně vítězů.“ Po první měřené etapě je Kolomý s Tatrou na 4. místě a Loprais s Ivecem Torpédo 69 na místě šestém.

 

 

Tomeček je po polovině Rallye Africa Eco Race 2016 dvacátý. Posádka Tomáš Tomeček a Ladislav Lála je v polovině afrického ultranáročného závodu Rallye Africa Eco Race 2016. V neděli si posádka tatry i s doprovodem mohla užít jednodenního volna, v pondělí se etapy závodu přesunou do Mauretánie. Do sobotní rychlostní zkoušky odstartovala posádka Promet/Excalibur teamu Tomáš Tomeček a Ladislav Lála z 31. místa celkového pořadí.

 

 

Letos byl na homepage internetových stránek moravskoslezské policie zcela nově zřízen odkaz „Prevence“ (https://www.policie.cz/clanek/moravskoslezsky-kraj-odkazy-prevence-prevence.aspx ). Veřejnost i policisté díky odkazu naleznou ihned a velmi přehledně informace k problematice prevence, od kontaktů, přehledu rozličných preventivních akcí a nabídky možných vzdělávacích aktivit, až po zbrusu nové preventivní kampaně či projekty. Preventivní činnost moravskoslezské policie je spolu s kontakty jednotlivých preventistů shrnuta v letáku „Informujeme, radíme, prezentujeme.“ Zejména pedagogové či sociální pracovníci tak naleznou přehledně informace, které potřebují k realizaci požadovaných preventivních aktivit svých subjektů.

 

 

Činnost hasičské jednotky ve 4. čtvrtletí roku 2015. V posledním čtvrtletí roku 2015 vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky ke 43 zásahům. Poměr mezi jednotlivými druhy událostí kopíruje předešlá sledovaná období i celorepublikové statistiky. Nejčastěji hasiči vyjíždějí k různým druhům technické pomoci, následují požáry a dopravní nehody. Celkový počet zásahů v roce 2015 dosáhl k číslu 205. Dalších 42 událostí bylo v režimu tzv. ostatních činností, což jsou zásahy, které nejsou charakterizovány jako neodkladné s nebezpečím z prodlení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice