11. 1. 2017

 

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí v nemocnici v Novém Jičíně od 11. 1. 2017 zákaz návštěv až do odvolání.

 

Po pěti letech míří pojízdné cirkulárky do Kopřivnice, díky vlně mrazů se chystá závod této atraktivní sportovní disciplíny – o víkendu 22. 1. 2017. Ledu přibývá. Minulý týden ho u hráze bylo 15 čísel, teď už pořadatelé z z Autoklubu plochá dráha Kopřivnice naměřili přes 20 centimetrů. Kopřivnický ledový ovál na Větřkovické přehradě, by měl hostit dokonce mistrovství České Republiky jednotlivců. Kopřivnický závod tak bude šampionát zahajovat. Start první jízdy je naplánován na 13:00.

 

Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Moravskoslezského kraje výstražnou informaci, v níž upozorňuje na velmi silný mráz s vysokým stupněm nebezpečí. Z tohoto důvodu město Kopřivnice opět poskytne občanům bez přístřeší bezplatně nocleh na krizových lůžkách v noclehárně na ulici Horní. Zájemci o nocleh se na uvedeném místě mohou ubytovat od 18:30 hod.

 

Čtvrtek 12. ledna 2017 – 19.00 hodin – Velký sál KDK: Yasmina Reza – ART Divadlo v rámci Divadelního předplatného 2016|2017. Hraje Divadlo Bez zábradlí (Praha). Kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese přátelství? Hrají Karel Heřmánek, Josef Carda, Zdeněk Žák.

 

Pátek 13. 1. 2017 od 17.00 hodin: Kde ženy vládnou. Vila Machů zve všechny na cestopisnou projekci, kde vás Kateřina Karásková zavede do 4 společností, v nichž mají ženy navrch. Po besedě bude autorka prodávat a podepisovat svoji knihu Kde ženy vládnou.

 

Město Štramberk a Městský pivovar Štramberk zve všechny na posezení u harmoniky v pátek 13. 1. 2017.

 

Městský pivovar Štramberk zve v sobotu 14. ledna na Posezení u cimbálu. Hraje cimbálová muzika Pramínky.

 

Přednáška mladého misionáře Dominika Maxmiliána Ramíka: 15. 1. 2017 – Vanuatu, cesta do Pacifiku, rok na misii. Katolický dům, malý sál – 15:30. Pořádá: Katolická beseda a Římskokatolická farnost Kopřivnice.

 

Leden patří na Pustevnách ledovým sochám. Od soboty 7. ledna 2017 ozdobí horské sedlo Pusteven ledové sochy.  Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak mají možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají úžasná umělecká díla. Kvůli nevyzpytatelnému počasí budou sochy i letos umístěny ve dvou velkokapacitních stanech. Připraven je také zábavný doprovodný program, hry a soutěže pro děti, jarmark s tradičními sladkými i slanými jídly z Valašska i spoustou lokálních výrobků nejen ze dřeva a vlny. Ledové sochy je možné na Pustevnách obdivovat o víkendech 7. – 8., 14. – 15. a 21. – 22. ledna 2017.

 

Rok 2017 je pro naši automobilku velmi významný. Právě před sto dvaceti lety bylo rozhodnuto o stavbě prvního vozidla se spalovacím motorem. Díky vizi a předvídavosti tehdejšího generálního ředitele Hugo Fischera von Röslerstamm a zapálenosti textilního velkopodnikatele a motoristického nadšence svobodného pána Theodora von Liebieg z Liberce, bylo možno v roce 1897 započít se stavbou prvního kopřivnického automobilu vybaveného spalovacím motorem. V roce 2017, v době oslav 120. výročí výroby prvního automobilu se spalovacím motorem, je automobilka TATRA TRUCKS ve vynikající kondici. Vozidla tří klíčových obchodních řad, PHOENIX, FORCE a TERRN01, nabízí zákazníkům vysoce efektivní řešení všech typů nákladní přepravy. Od stavebního provozu přes těžařský, lesnický, zemědělský, komunální, hasičský a záchranářský až po segment armádní a speciální, kde dominují vozy obchodních řad FORCE a TACTIC, popřípadě zákaznické projekty.

 

Vedení Moravskoslezského kraje ale rozhodlo, že se v oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, bude uklízet častěji a také už v průběhu zimy. Aby se lidem lépe dýchalo, budou zaměstnanci Správy silnic Moravskoslezského kraje čistit silnice II. a III. třídy nejenom před a po zimní sezóně, jak jim ukládá zákon, ale také v pravidelných šestitýdenních intervalech od poloviny května do září a nově i během zimy. Krajští radní totiž chtějí uvolnit další peníze na to, aby z cest zmizel inertní posypový materiál ihned, jakmile to počasí dovolí – pravděpodobně už v únoru a březnu. Tříděné kamenivo, písek nebo struska, kterým se silnice v zimě sypou, jsou totiž za teplejších klimatických podmínek bez sněhu významným zdrojem prašnosti. V Moravskoslezském kraji je zhruba 674 km silnic II. a III. tříd v průjezdních úsecích obcemi a městy ve vlastnictví kraje, které jsou v průběhu zimy udržovány inertním posypem.

 

Už podruhé podpoří Moravskoslezský kraj rozvoj cestovního ruchu vyhlášením dotačního programu „Podpora systému destinačního managementu turistických oblastí,“ na který vyčlenil šest milionů korun ze svého rozpočtu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice