13. 1. 2017

 

Lyžařský areál na Červeném kameni je nadále mimo provoz. Na sjezdovce leží cca 20 cm technického sněhu. V sobotu 14.1.2019 bude jezdit pouze lyžařská škola DDM. Z důvodu poruchy rolby nebylo možné areál kompletně připravit k otevření pro veřejnost. 

 

V Nemocnici Nový Jičín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně. Tři jednotky hasičů ve čtvrtek dopoledne obsadily dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín. V kuchyňce dětského oddělení vznikl požár od rychlovarné konvice a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Cílem hasičského cvičení bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

 

V neděli 15. ledna dopoledne začnou pořadatelé z Autoklubu – plochá dráha Kopřivnice připravovat závodní okruh pro závody ledové ploché dráhy. Po pěti letech míří pojízdné cirkulárky do Kopřivnice, díky vlně mrazů se chystá závod této atraktivní sportovní disciplíny o víkendu 22. 1. 2017. Ledu přibývá. Minulý týden ho u hráze bylo 15 čísel, teď už pořadatelé naměřili přes 20 centimetrů. Kopřivnický ledový ovál na Větřkovické přehradě, by měl hostit dokonce mistrovství České Republiky jednotlivců. Kopřivnický závod bude šampionát zahajovat. Start první jízdy je naplánován na 13:00.

 

Radnice prodloužila termín podávání žádostí o dotaci na rok 2017 na podporu mládeže v oblasti tělovýchovy a sportu a na podporu kultury a osvětové činnosti do 26. ledna.

 

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí v nemocnici v Novém Jičíně od 11. 1. 2017 zákaz návštěv až do odvolání.

 

Pracovníci krajské hygienické stanice evidují větší počet případů chřipek. Podle jejich poslední zprávy je nejvíce nemocných v rámci kraje na Opavsku, Bruntálsku a také na Novojičínsku. Na 100 tisíc obyvatel je postiženo akutní respirační infekcí 1694 osob. Nejvyšší nemocnost je u dětí předškolního věku. Tento týden evidují v Moravskoslezském kraji 5 závažných případů chřipky, z toho jedno úmrtí. U všech osob byla laboratorně potvrzena chřipka A/H3N2 a kromě jednoho, se všichni léčí se závažným chronickým onemocněním.

 

Kino Kopřivnice zve všechny příznivce hudební skupiny Rammstein v pátek 13. ledna v 19:00 hodin do kinosálu na unikátní dokument režiséra Hannese Rossacherse. Může sledovat co o kapele Rammstein říkají Chad Smith, Moby, CJ Ramone, Steven Tyler z Aerosmith, Iggy Pop, Gene Simmons z KISS,, Melissa Auf der Maur, Scott Ian z Anthrax nebo herec Kiefer Sutherland a mnozí další. A jako vrchol večera vidět údajně nejlepší koncert kapely RAMMSTEIN vůbec – z Madison Square Garden. Večer RAMMSTEIN IN AMERIKA obsahuje dokument o kapele 122 min. a koncert Live from Madison Sguare Garden 101 min.

 

KDE ŽENY VLÁDNOU: Vila Machů zve všechny v pátek 13. ledna od 17:00 hodin na cestopisnou projekci, kde vás Kateřina Karásková zevede do 4 společností, v nichž mají ženy navrch. Po besedě bude autorka prodávat a podepisovat svoji knihu Kde ženy vládnou.

 

TJ Sokol Hukvaldy zve V sobotu 14. ledna od 20:00 hodin do sálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Sokolský ples. Připravena bude bohatá tombola, občerstvení a kulturní vystoupení.

 

Město Štramberk a Městský pivovar Štramberk zve všechny na posezení u harmoniky v pátek 13. 1. 2017.

 

Městský pivovar Štramberk zve v sobotu 14. ledna na Posezení u cimbálu. Hraje cimbálová muzika Pramínky.

 

Přednáška mladého misionáře Dominika Maxmiliána Ramíka: 15. 1. 2017 – Vanuatu, cesta do Pacifiku, rok na misii. Katolický dům, malý sál – 15:30. Pořádá: Katolická beseda a Římskokatolická farnost Kopřivnice. přednáška mladého misionáře Dominika Maxmiliána Ramíka.

 

Leden patří na Pustevnách ledovým sochám. Od soboty 7. ledna 2017 ozdobí horské sedlo Pusteven ledové sochy. Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak mají možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají úžasná umělecká díla. Kvůli nevyzpytatelnému počasí budou sochy i letos umístěny ve dvou velkokapacitních stanech. Připraven je také zábavný doprovodný program, hry a soutěže pro děti, jarmark s tradičními sladkými i slanými jídly z Valašska i spoustou lokálních výrobků nejen ze dřeva a vlny. Ledové sochy je možné na Pustevnách obdivovat o víkendech 7. – 8., 14. – 15. a 21. – 22. ledna 2017.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice