11. 10. 2017

 

Z technických důvodů bude v pátek 13. října 2017 od 10:30 hodin uzavřeno pracoviště Czech Pointu na kopřivnické radnici.

 

Město Kopřivnice zve občany na letošní poslední farmářský trh, který se uskuteční v pátek 13. října v době od 9 do 16 hodin. Kromě velké nabídky zboží od místních výrobců podzimní trh nabídne také výstavku právě rostoucích hub a mykologickou poradnu. Všichni jsou srdečně zváni.

 

V úterý 17. října se v 10. patře budovy kopřivnického městského úřadu uskuteční od 14. hodin zábavné soutěžní odpoledne. Aktivita spadá do celoročního programu Aktivní senior 2017 a vstup na ni je zdarma.

 

Stovka seniorů z Kopřivnice navštívila 20. 9. 2017 spřátelené města na Slovensku – Bánovce nad Bebravou. Poznávací zájezd do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou byl pro kopřivnické seniory připraven v rámci programu Aktivní senior 2017. V rámci návštěvy si účastníci výletu prohlédli bývalou automobilku Tatra a bylo připraveno setkání s představiteli města s přátelským posezením. Zajímavého programu v Bánovcích se účastnilo také více než 50 tamních seniorů. Zde byla domluvena i reciproční návštěva seniorů z Bánovců v Kopřivnici s obdobným programem – ta se bude konat 19.října 2017. Dopoledne proběhne návštěva Tatry a od 12:00 – 13:30 hodin bude vyhrazen prostor v Katolickém domě na oběd a společné setkání slovenských a kopřivnických seniorů. Zájemci o setkání jsou srdečně zváni!!!

  

Na úřední desce je od 27. září zveřejněna informace o připravované opakované dražbě bývalého internátu SOU, včetně součástí a příslušenství. Šestipodlažní školní budova z r. 1967 původně sloužila jako dívčí internát, od r. 1994 po provedené adaptaci se zde vyučovalo až do r. 2013. Navrhovatelem dražby je MS kraj. Odhadnutá cena činí 7200000 Kč. Nejnižší podání činí 3 600 000 Kč. Zájemci o dražbu si objekt mohou prohlédnout 13. a 31. října.

 

 

Od 22. září nabízí Lašské muzeum unikání expozici fotografií cestovatele, hudebního skladatele, mořeplavce, kameramana a fotografa Eduarda Ingriše. Osudy Eduarda Ingriše jsou mimořádně zajímavé, už mezi světovými válkami se stal uznávaným kapelníkem a operetním skladatelem. K výstavě je nově připojen i lektorovaný program pro školy, během kterého se žáci mohou seznámit jak s osobností E. Ingriše, tak s jeho cestovatelskými zážitky, ale také s tím, jak se lidé plavili po mořích před stovkami let, postaví si maketu voru, kterým se plavil Tichým oceánem a dle starých map si sestaví i plán cesty. Výstava Na cestě světem bude v muzeu k vidění až do 26. listopadu, v polovice trvání expozice budou aktuálně vystavené fotografie obměněny za další část Ingrišovy kolekce.

 

Tatra chce do provozu dostat nové vozy. Odkoupí proto staré tatry. Výhodný odkup starších nákladních vozidel Tatra začala svým zákazníkům nabízet kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Jedná se o jediný program tohoto druhu na českém a slovenském trhu. Zájemci, kteří chtějí tuto lákavou nabídku využít, ale musí splňovat určité podmínky. První z nich je, že zákazník musí vozidlo vlastnit alespoň dva roky. Další se pak týká samotného vozu, které dle podmínek musí mít platné technické osvědčení minimálně ještě tři měsíce po jeho vykoupení. Tyto starší tatrovky automobilka následně prodá do zahraničí, kde budou dále sloužit uživatelům především v rozvojových zemích.

 

Moravskoslezský kraj od příštího školního roku vyzkouší duální systém vzdělávání. Podstatou duálního vzdělávání je, aby zaměstnavatele a školy spolu zajišťovali vzdělávání a ověřování všech technických kompetencí, a to buď u zaměstnavatele za účasti školy, nebo ve škole za účasti zaměstnavatele. Na pilotním projektu duálního vzdělávání pracuje Svaz průmyslu a dopravy v ČR s vybranými školami a firmami z Moravskoslezského kraje. Studenti, kteří nastoupí do vybraných škol v září 2018, vyzkouší tento systém jako první. Do pilotního projektu se zapojí čtyři technicky zaměřené školy (Střední škola elektrotechnická Ostrava, Vítkovická střední průmyslová škola, SPŠ Kopřivnice, SPŠ Frenštát p. R.) a stejný počet firem z regionu (ArcelorMittal Ostrava, Brose Kopřivnice, Varroc Lighting Systems Nový Jičín, Vítkovice Machinery Group). V případě úspěchu by se měl projekt duálního vzdělávání rozšířit také do dalších krajů v České republice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice