13. 10. 2017

 

Z technických důvodů bude v pátek 13. Října 2017 od 10:30 hodin uzavřeno pracoviště Czech Pointu na kopřivnické radnici.

 

Již poněkolikáté se v pátek 13. 10. od 9.00 v centru města pořádají Farmářské trhy, město Kopřivnice pořádá letošní poslední farmářský trh. Nejenom, že si můžete koupit zeleninu, ovoce, ale také i domácí chléb, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelí produkty a mnoho dalšího. Říjnový trh tradičně obohatí výstava právě rostoucích hub a mykologická poradna s panem Jaromírem Durčekem.

 

Na středních školách v České republice proběhly 3. a 4. října Studentské volby. Středoškoláci si tak mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v blížících se reálných volbách. V rámci Studentských voleb, které organizuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, odevzdalo svůj hlas 40 068 studentů z 281 škol. Do projektu se přihlásilo 294 škol, výsledky voleb jich v řádném termínu odeslalo 281. Největší počet hlasů získala mezi středoškolskými studenty Česká pirátská strana (24,52%), za ní následovalo hnutí ANO 2011 (11,88%), na třetím místě se jen s malým rozdílem umístila TOP 09 (11,75%), na čtvrtém místě (7,76%) hlasů Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD), na pátém místě Strana Zelených (6,33%). Pokud by se jednalo o reálné volby, dostali by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s více než 5% hlasů ještě Občanští demokraté (6,14%) a SPORTOVCI (5,21%).

 

V pondělí 16. října dojde k čištění komunikace na ulici Štramberské, a to v úseku od Katolického domu po křižovatku ulic Horní a Štramberská. Zároveň bude realizován nástřik vodorovného značení. Z toho důvodu bude od 7 do 20 hodin v daném úseku zakázáno stání vozidel.

 

 

Vernisáž výstavy: Svět kostiček – Kopřivnice. V pátek 13. 10. od 16.00 hod. proběhne v Technickém muzeu Tatra vernisáž výstavy lego technic a bionicle. Těšit se můžete na expozici exponátů z edice Lego Technic, Bionicle a vlastní tvorby českých stavitelů. K vidění budou lodě, letadla, motorky, formule, stavební technika i váleční roboti a vlastní tvorba hasičských modelů Tatra. Pro děti je připraven dětský koutek.

 

Pavol Seriš: Zo ZOO – Kopřivnice. V pátek 13. 10. od 19.00 hod. v Katolické besedě ve velkém sále zahraje Pavol Seriš. Absolvent ateliéru pohybového divadla na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Zo ZOO je energická pohybová komedie jednoho herce z prostředí zoologické zahrady. Hra spojuje divadlo, pantomimu, absurdní humor, stand-up comedy a tanec. Bez použití rekvizit počítá tato pestrá plejáda komických charakterů a zvířat s aktivní představivostí diváka. Předprodej vstupenek v Informačním centru Kopřivnice.

 

Cold Cold Nights + Zničená – Kopřivnice. V pátek 13. 10. od 20.00 hod. v Galerii přání, objekt č. 107 vedle vlakového nádraží, vystoupí Jakub ,,J´´ Jirásek se svou skupinou rock-indie folkovou Cold Cold Nights. Zahrají písničky z Jiráskova debutového alba Cold Cold Nights a (The) Last Summer. Večer vystoupí i ambientní duo Zničená. Jejich živá vystoupení se vyznačují pohlcující atmosférou na hranici post rocku a techna.

 

Křest nové knihy spisovatelky Ireny Kopecké – Příbor. V refektáři Piaristického kláštera, pátek 13. 10. od 18.00 hod., proběhne křest nové knihy spisovatelky Ireny Kopecké. Literárně – hubením pořadem provedou společně s autorkou MuDr. Jiří Prokeš, Ludmila Hanáková, Tereza Hasserová a Vladimír Artz.

 

Rybí hody doprovodí slavnostní výlov. Nezvykle živo bude v sobotu 14. října u přehrady Malé sedlo v Petřvaldě u Nového Jičína. Sportovní výlov Petřvald zde na tento den plánuje slavnostní výlov a rybí hody, které vypuknou třicet minut po 8. hodině ranní. Pro příchozí bude připraveno bohaté občerstvení včetně smažených rybích specialit, ukázka trofejových ryb a chybět nebude ani prodej živých ryb.

 

Tancem kolem světa – Kopřivnice. Velký sál Kulturního domu Kopřivnice se v sobotu 14. 10. od 18.00 hod. rozezní v rytmu tance různých tanečních forem na téma Z pohádky do pohádky. Vystoupí členové kopřivnického Tanečního centra a reprezentační skupiny Thara DC spolu s dětmi z DDM i členové Kopřivnického karnevalu, kteří nemohli vystoupit kvůli nepříznivému počasí. Předprodej probíhá v Informačním centru Kopřivnice.

 

XXI. přehlídka pěveckých sborů – Kopřivnice. V Katolickém domě v sobotu 14. 10. od 15.00 hod. vystoupí Pěvecký sbor Kopřivnice, s nimi vystoupí i spřátelené sbory ze severní Moravy.

 

Máte doma aktivní dítě? Tak ho pošlete na B7! Myslíme tedy na dětskou Mini B7. Intervalový závod na extrémním profilu z balíků slámy se uskuteční v neděli 15. října v ostravickém areálu Na Pile. Za každým kopcem bude pro děti povinná občerstvovačka s úkolem. Délka trasy je cca 200 m a převýšení 23,2 m nebo ještě lépe 20 000 cm / 2 320 cm. Na trase budou muset splnit připravené dílčí úkoly včetně střelby na terče z laserových pušek letního biatlonu! Registrace do závodu bude probíhat na místě v den konání akce..

A jaké úkoly na malé závodníky čekají?

  1. V Řece vypít 1 dl vody
  2. Na Morávce sníst 1/2 banánu
  3. Na Krásné vypít 1 dl iontový nápoj Nutrend
  4. Napile v Ostravici střelit a skolit laserovou zbraní do srdce přemnožené divoké prase a zachránit tak vzácného tetřeva na Travném 🙂
  5. Na Čeladné sníst kus melounu
  6. V Ráztoce vypít 1 dl kofoly
  7. Na Pinduli udělat „kotrmelec pod krmelec“ a doběhnout do cíle!!

 

Harmonogram závodu

9:00 start registrace

10:00 – 14:00 Závod MINI B7 (vybíhá se intervalově, na trase je vždy jen jeden závodník)

14:00 – 15:00 Koncert kapely SAGAR

15:00 vyhlášení výsledků MINI B7

 

KH Kopřivnice – HC Dukla Praha – Kopřivnice. V sobotu 14. 10. od 13.00 hod. v sportovní hale ZŠ Emila Zátopka proti sobě nastoupí KH Kopřivnice a HC Dukla Praha. V 13.00 hod. se utkají mladší dorost, od 15.00 hod. starší dorost a v 18.00 hod. proti sobě nastoupí muži z extraligy. Vstupné 40 Kč, zlevněné 20 Kč.

 

KINO: G. Puccini: Turandot – Kopřivnice. Kino Kopřivnice v sobotu 14. 10. od 19.30 hod. promítá perskou pohádku Turandot ze sbírky derviše Moklese Tisíc a jedna noc ze 17. století zlákala k mnoha přebásněním i zhudebněním. Krutá a chladná princezna Turandot klade svým nápadníkům tři hádanky, za jejichž nerozluštění je čeká smrt. Až neznámý princ dosahuje nemožného a správně odpovídá na všechny tři otázky. Turandot si ho přesto nechce vzít za muže. Princ však na ni nechce naléhat. Vzdává se svého vítězství a slibuje podstoupit smrt, jestliže Turandot do rána uhodne jeho jméno. Během noci nikdo nemůže spát, všichni se pokoušejí zjistit princovo jméno… Právě noční árie, „Nessun dorma“ proslavila Pucciniho operu.

 

HITY z kazeťáku – Příbor. Kulturní dům Příbor v sobotu 14. 10. od 20.00 hod. rozezní v duchu retra muziky. Můžete přijít v dobových kostýmech, které jen podtrhnou tu správnou atmosféru a díky jedinečné fotobudce si můžete odnést také nefalšovanou retro fotku jako vzpomínku. Na barech bude samozřejmostí bohaté občerstvení včetně chutných dobrot k snědku. Pokud protančíte své střevíce a rozbolí vás nohy, tak si dění budete moci vychutnat z pohodlí svého stolu s obsluhou. Předprodej probíhá v Kulturním domě Příbor. Cena vstupenek 150 Kč.

 

Drakiáda – Příbor. V sobotu 14. 10. od 14.30 hod. na kopci nad koupalištěm proběhne Drakiáda. Během odpoledne se děti mohou těšit na super hry, dračí závod, vyrábění draků i občerstvení.

 

Podzimní vítr – Štramberk. V sobotu 14. 10. od 13.30 hod. v kinosále proběhne křest knihy Vladimíra Prokopa spojený s prezentací titulu a autogramiádou.

 

Večer s cimbálovou muzikou – Štramberk. V sobotu 14. 10. v 19.00 hod. se můžete těšit na posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice v Kamenném šenku Městského pivovaru.

 

Láska brány otevřela – a zrodilo se divadlo – Štramberk. V sobotu 14. 10. od 19.00 hod. u příležitosti 120. výročí založení divadelního souboru Pod věží Štramberk proběhne setkání v Kulturním domě. Soubor připomene divadelní hry uvedené v minulých letech.

 

Pozvánka na Kateřinický trail, tedy běžecký závod pro muže, ženy, ale i děti všech věkových kategorií. Šestý ročník akce proběhne v neděli 15. října. Organizátoři připravili 13 tratí včetně několika novinek. Registrace včetně více informací na webových stránkách akce.

 

Soutěž barmanů Fifty cup začíná v neděli v hotelu Tatra v 16 hodin.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice