11. 12. 2015

 

Výstava betlémů v kopřivnickém katolickém domě začíná ve čtvrtek 10. prosince a trvá jen krátce, do 14. prosince.

 

 

Jedinečnou možnost vyzkoušet si potápění, dýchání pod vodou a slastný stav bez tíže nabídne už tuto sobotu 12. prosince kopřivnický krytý bazén. Od 15 hodin tam Potápěčské centrum TRIGGER DIVERS Nový Jičín připravilo speciální akci týkající se právě potápění. Zájemci si s sebou musí vzít jen plavky a ručník, ostatní výstroj jim instruktoři zapůjčí. U nezletilých je potřeba účast nebo písemný souhlas jednoho z rodičů.

 

 

Memoriál Otakara Michálka – Soutěž ve skoku vysokém – 18. 12. 2015, 3. ročník – Kopřivnická laťka – 25. ročník. Pořádá ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice a ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice, Sportovní hala ZŠ Emila Zátopka, 9:00 hod.

 

 

Po úspěšném startu loňských historicky prvních přímých přenosů z Rudolfina se letos Aerofilms vrací ke spolupráci s Českou filharmonií v Mimořádném adventním koncertu. Program kratších hudebních čísel českých i světových klasiků, který vás zaručeně naladí na vánoční atmosféru, dal dohromady hlavní hostující dirigent ČF a renomovaný umělec Manfred Honeck z Rakouska. Přenos vysílaný z Dvořákovy síně Rudolfina se rozezní kiny po České republice už v sobotu 19. prosince ve 14:45.

 

 

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Hvězdárnou Valašské Meziříčí hostuje v termínu 7. 1. 2016 – 16. 2. 2016 putovní výstavu Sluneční soustava. Místo konání: čítárna knihovny v kulturním domě.

 

 

Předvánoční čas nabízí příležitost k zastavení a rozjímání. V Piaristickém klášteře v Příboře vystoupí v pátek 11. 12. 2015 od 18.00 hodin Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO dirigovaný Adamem Sedlickým.

 

 

Na koncert historické skupiny Camerata můžete zavítat v pátek od 17.00 hodin do Muzea Fojtství v Kopřivnici.

 

 

Adventní koncert v podání Sboru ZUŠ z Nového Jičína Ondrášek se uskuteční v neděli od 17.00 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku.

 

 

 Již třetí adventní koncert se uskuteční také v Příboře. V Refektáři piaristického kláštera se od 17.00 hodin představí Komorní orchestr Kopřivnice. V programu zazní Mozartova Malá noční hudba, Serenáda pro smyčce 1. a 3. část Antonína Dvořáka, Romance od D. Šostakoviče, ale i výběr koled a další krásné skladby.

 

 

Město Příbor pořádá v sobotu od 8.00 do 12.00 hodin Vánoční jarmark. Náměstí Sigmunda Freuda zaplní prodejci s vánočními dekoracemi, dřevěnými hračkami, řemeslnými výrobky, perníčky, zabijačkovými specialitami a dalšími pochutinami. V doprovodném programu se představí děti příborských mateřských a základních škol a folklórní soubor GRUNIK Ostravice.

 

 

Kino Kopřivnice připravilo na neděli hranou pohádku pro děti s vánoční tématikou. Pořad nazvaný Cesta do Betléma s Rybníkáři nabídne koledy, vánoční písně a zvyky. Děti budou mít možnost si s betlémskou kapelou zazpívat koledy přímo na jevišti. Připraveny jsou také soutěže s adventní tématikou. Pohádka začíná v 15.30 hodin.

 

 

TJ Sokol Příbor ve spolupráci s Městem Příbor a Českou obcí sokolskou pořádá 1. ročník sportovní akce s názvem Memoriál Milana Strakoše ve stolním tenise. Sportovní klání se uskuteční v sobotu od 8.00 hodin v Sokolovně Příbor. Hrát mohou neregistrovaní hráči a hráči umístění v žebříčku NJ od 101. místa, a to ve dvouhře mužů a čtyřhře.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice