14. 12. 2015

 

Školní kapely budou čekat na vánoce – již tradiční koncert Vánoční čekání se chystá v KDK v úterý 15. prosince od 17:00 hod. Na tomto koncertě bude k dostání DVD Lašské vánoce s kopřivnickými školními sbory.

https://www.ktkstudio.cz/wp-admin/post-new.php

 

Léčivé divadlo Gabriely Filippi – Andělé v mém srdci – se chystá v KDK 16. prosince v 19 hodin.

 

 

V pátek 18. Prosince se v klubu Nord představí nejrůznější domácí amatérská hudební seskupení. NORD Music Club a občanské sdružení Kultura Srdcem pořádají již pátý ročník akce s názvem Kopřivnická soutěž kapel. Multižánrová přehlídka hudby se uskuteční dne 18. 12. 2015 letos již podruhé v hudebním klubu na sídlišti Sever. Hlavní podstatou celé akce není hodnotit prezentovanou hudební produkci, ale představit veřejnosti vlastní tvorbu. Pro přihlášené účinkující je to také velká příležitost, jak se podělit o zkušenosti s ostatními umělci a možnost najít nové nápady a inspiraci.

 

 

Zcela nová informační kampaň moravskoslezské policie „Bereš? Zemřeš!!“ je určena zejména dospívajícím a také jejich pedagogům. Formou série přednášek a besed ve školách chce poukázat na zdravotní, sociální i trestně právní následky užívání drog. Uživatelé drog si často neuvědomují, že nejen výroba a prodej jsou trestné, ale také jednorázové poskytnutí či zprostředkování omamné či psychotropní látky v minimálním množství je trestným činem! Vzhledem k fatálním následkům, které užití omamných a psychotropních látek může znamenat, volila policie v této kampani netradiční formu oslovení  –  fiktivní inzerát. Smrt hledá mladé, naivní lidi s nízkým sebevědomím…

 

 

V minulém roce radnice vydala další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků. Poslední kusy DVD zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii je k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice. Od 25. prosince do prvního ledna vám dva díly nabídneme také v našem vysílání. Dvoj DVD s prvními osmi díly, bylo vydáno v roce 2010. Setkalo se s pozitivními ohlasy mnoha Kopřivničanů, a tak se autor Miroslav Hofmann dohodl s městem na další spolupráci. Na konci roku 2014 vyšly další 4 díly, které diváky seznamují s osudy kopřivnického hradu Šostýna, nabízejí exkurzi do historie zdejšího skautingu a přinášejí zajímavé povídání Lubomíra Hanzelky natočené na základě textu Korytem Kopřivničky, který uveřejnil jeho otec a zakladatel Lašského muzea Emil Hanzelka v časopise Tatrovák. Součástí je také střihový snímek z archivních celuloidových filmů zachycující různé kopřivnické události v období 50. – 80. let. Vydání dalších čtyř dílů oblíbeného cyklu Město očima pamětníků je plánováno v závěru roku 2016. Malou ochutnávku z posledního DVD, jehož několik posledních kusů je ještě k dostání ve vestibulu radnice, nabídneme milovníkům nedávné kopřivnické historie ve vysílání KTK v týdnu od 25. prosince do 8. ledna. Půjde o díly popisující historii zříceniny hradu Šostýn a jak se měnilo okolí koryta Kopřivničky.

 

 

V průběhu vánočních svátků bude uzavřena městská knihovna a to jak v kulturním domě, tak i její pobočky na Severu a v místních částech. V letošním roce máte poslední možnost navštívit knihovnu a vrátit knihy v úterý 22. prosince. Den poté až do 3. ledna bude uzavřeno. A v příštím roce poprvé knihovna své čtenáře přivítá 4. ledna.

 

 

Vánoční jarmark se koná v centru Kopřivnice 16. a 17. prosince 2015.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice