11. 12. 2017

 

Soutěž KTK o 5 knih Zdeňka Petra – Hudba přítelkyně. Otázka: S kterým příborským skladatelem a lékárníkem se Zdeněk Petr na gymnáziu seznámil?            Za A/ -Václav Pokorný. Výherci: Pavla Zrunková a Jana Sukeníková. Knihy si můžete vyzvednout v budově KTK na ulici Záhumenní č. p. 1152  do 22. prosince. info: studio@ktk.cz  nebo tel.: 595 179 140.

 

Soutěž KTK a rodinnou farmou Chov ryb Sedlnice o 5 poukázek na vánočního kapra:       Otázka: Kde má kapr ucho?

 1. pod žábry
 2. za mozkem
 3. nemá 
 • Odpovědi zasílejte prostřednictvím SMS na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz, ve tvaru vaše jméno – odpověď A, B, nebo C. Uzávěrka je ve středu 13. 12. 2017 v 10:00. Poukázky na kapry si výherci mohou převzít v redakci TVstudia KTK od 18. do 22. 12.2017.
 • Poukázku je možno uplatnit pouze na farmě v Sedlnici.
 • CHOV RYB – Provozovna Sedlnice 182, +420  608 910 509, info@chovryb.cz

 

Do 11. prosince je otevřena v Katolickém domě výstava betlémů. Přístupná je každý den v době od 8 do 17 hodin.

 

Termín ledového Mistrovství republiky v Kopřivnici je na světě. V pondělí 4. prosince se v Pardubicích sešlo vedení české ploché dráhy, aby společně s pořadateli ledařských závodů a jezdci této „ohřebované“ disciplíny ploché dráhy, aby zkompletovalo kalendář závodů pro nadcházející sezónu. Kopřivnický klub vyrukoval v přihlášce se dvěma závody. Na leden by chtěli uspořádat závod jednotlivců republikového mistrovství a na Větřkovické přehradě připravit družstva. Pořadatelů však je v České republice pro tuto disciplínu mnoho a tak nám byl přiklepnut jen jeden termín.

Závod bude stejně jako letos Mezinárodní Mistrovství České republiky jednotlivců na ledové ploché dráze a uskuteční se v neděli 21. ledna 2018 od 13 hodin. Jak je však u ledové ploché dráhy známo, vše může být nakonec úplně jinak. Matka příroda je ta co rozhodne vždy o konečné podobě kalendáře. Ten se bude operativně měnit vzhledem ke klimatickým podmínkám. Není tedy vyloučeno, že se nám nakonec podaří uspořádat závody dva.

Kompletní kalendář Mistrovství České republiky na ledě 2018:

Jednotlivci:  

 1. 1. 2018 Nepomuk
 2. 1. 2018 Opatovice
 3. 1. 2018 Kopřivnice
 4. 1. 2018 Holice v Čechách

 

Družstva:  

 1. 1. 2018 Růžená
 2. 1. 2018 Račice
 3. 2. 2018 Mělice
 4. 2. 2018 Hamr na Jezeře / Chrástná

 

V pátek 8. prosince 2017 v 17 hodin v Lašské vile začala výstava krajináře Adama Kašpara.

 

ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. listopadu uskuteční další ročník ukázkové vzdělávací a předváděcí akce pro rodiče, absolventy školy a celou kopřivnickou veřejnost s názvem „Přijďte se k nám podívat“. Den otevřených dveří s předvánočním jarmarkem proběhne 12. prosince od 14:30 – 17:00 hodin.

 

V KDK se v úterý 12. 12. chystá vánoční koncert kapely čechomor, od 19 hod.

 

Do projektu Česko zpívá koledy se můžete připojit ve středu 13. 12. 2017 na náměstí v příboře, od 17.30

 

Vánoční koncert MIS MUSIC se koná v kdk ve středu od 17:30

 

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky za svitu baterek od 18.00 hodin a těšit se můžete i na ukázku školy čepování – akce se koná 13. 12. a 20. 12.

 

Na kopřivnickém vlakovém nádraží v pátek 1. prosince ráno spadl při demoličních pracích přístřešek nástupiště. Na místo události byla v prvním sledu vyslána jak domácí jednotka hasičů, tak i speciální technika z krajské centrální stanice v Ostravě Zábřehu, kde je dislokován kontejner s technickými prostředky pro takové druhy zásahůMísto události si poté převzali hasiči Správy železniční dopravní cesty. Ti společně HZS MSK provedli vyproštění svařovací soupravy s tlakovými láhvemi. Pod troskami zůstali dva pracovníci firmy, provádějící rozebírání ocelové konstrukce, ti byli záchrannou službou odvezeni k dalšímu vyšetření. Nyní kopřivnická policie vyšetřuje pracovní úraz, při kterém byli zraněni dva zaměstnanci, kteří se zde podíleli na demolici ocelové konstrukce. Policisté případ šetří pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Správa železniční dopravní cesty začala s demolicí stříšek nad oběma nástupišti už v říjnu. Byly provozu od roku 1981 a kontrolou byla zjištěna koroze v podzemní části nosných pilířů. Dlouhé a široké střechy nahradí podstatně menší skleněné přístřešky. Neplánovaná havárie významně neovlivnila další práce na rekonstrukci.

 

Letos naposled se ve čtvrtek 14. prosince sejdou naši zastupitelé. Celou diskuzi můžete sledovat osobně v 10. patře radnice nebo na našem kanálu v přímém přenosu od 16 hodin. Nyní krátké seznámení s obsahem zasedání. Jedním z nejdůležitějších bodů je v úvodu návrh rozpočtu pro rok 2018. Probrány budou obecně závazné vyhlášky města o místním poplatku za odpady a ze psů. Zastupitelé budou seznámeni s plánem zdraví a kvality života, členstvím v místní akční skupině Mas Lašsko. Na programu je dále podání žádosti o dotaci na odkanalizování místní části Vlčovice a Mniší a pravidla pro hospodaření s byty ve vlastnictví města. Bude se jednat o zajištění sociálních služeb v dalším roce a předložena bude smlouva o vzájemné spolupráci s armádou spásy. Nechybí plán zlepšování kvality ovzduší pro naše město a kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji. Důležité body pro spolky, organizace a kluby budou v závěru zasedání, kdy se projedná vyhlášení dotačního programu na podporu kultury a osvětové činnosti a přidělí finance na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu a individuální dotace v oblasti sportu a našemu regionálnímu muzeu. Předposledním bodem v programu je vyhodnocení základní koncepce činnosti městské policie a posledním stanovení odměn neuvolněným členům zastupitelstva města a členům výborů a komisí. Pokud zasedání nestihnete, zařazujeme reprízu celé diskuze v neděli 17. Prosince od 14 a poté v pondělí od 19 hodin na našem kanálu.

 

Upozornění pro občany: letos a ani příští rok se na městské plantáži nebudou prodávat vánoční stromky

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice