13. 12. 2017

 

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice srdečně zve na Vánoční jarmark a koncert ve čtvrtek 14. prosince v 16 hodin.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro širokou veřejnost, na ulici Alšova 1146, byt č. 15 ve 4. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 71,55 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkón, sklep. Minimální nabídka činí 60 000 Kč. Dále město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro stávající nájemce, na ulici Alšova 1144, 15 ve 4. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 74,01 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkón, sklep. Minimální nabídka činí 40 000 Kč, horní hranice není omezena. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. prosince do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů (Obránců míru 891a Obránců míru 402) za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty mají velikost 1+2 a jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů. Nabídka platí od 06. 12. 2017 do 20. 12. 2017. 

 

Návrh rozpočtu města na rok 2018: úhrn za město Kopřivnice po vyloučení konsolidace 596 460,00 Kč. Lhůta pro uplatnění písemných připomínek občanů k návrhu rozpočtu města byla stanovena do 13. 12. 2017 (datum doručení písemných připomínek na městský úřad), ústní připomínky mohou občané uplatnit přímo na zasedání zastupitelstva města dne 14. 12. 2017.

 

Všechny knihovny v Kopřivnici a místních částech budou mezi svátky na konci roku uzavřeny.

 

Město Kopřivnice upozorňuje, že v době od 27. prosince do 1. ledna 2018 budou uzavřeny všechny mateřské školy v Kopřivnici, včetně Polárky na Základní škole 17. listopadu. Provoz zařízení bude obnoven 2. ledna příštího roku. Rodiče budou o uzavření podrobněji informováni v mateřských školách, které jejich dítě navštěvuje.

 

Kamiony, které se chystají na letošní Dakarskou reli, mají za sebou technické přejímky a nalodění ve Francii. 40. ročník Rallye Dakar, který bude též 10. ročníkem v Jižní Americe, bude startovat v Limě a povede kolem Pacifického oceánu, přes Peru do do La Paz, hlavního města Bolívie. Další cesta bude směřovat do Argentiny přes poušť Fiambalu. Cíl bude v argentinské Córdobě, která je mekkou motoristického sportu v Jižní Americe. Čtyři dny se tým Aleše Lopraise připravoval na bývalém vojenském cvičišti Pánov u Hodonína. Testoval tatrovku „královnu“, která odstartuje do jubilejní čtyřicáté Rallye Dakar krátce po Novém roku. Na trase mezi Peru, Bolívii a Argentinou pilot oslaví své osmatřicáté narozeniny. Letos je to jeho třináctý DAKAR. Loni dojel na sedmém místě, před dvěma lety byl čtvrtý. Nejlepší výsledek zaznamenal rodák z Olomouce v letech 2007 a 2008, kdy s českou Tatrou dojel na třetím místě. Jeho strýc Karel Loprais, zvítězil 6 x.

 

V sobotu 25. Listopadu uvítal starosta města Miroslav Kopečný poslední letošní várku nových občánků, ta byla téměř rekordní, během tří slavnostních ceremoniálů bylo přivítáno 19 holčiček a 22 chlapců. Tím bylo završeno vítání občánků v letošním roce – celkem bylo pro rodiče připraveno 16 obřadů, z toho 12 v Kopřivnici, 2 v Lubině a po 1 v Mniší a ve Vlčovicích. Do kopřivnické kroniky přibylo 171 dětí, což je o 20 víc než v loňském roce. Nejoblíbenějším chlapeckým jménem v letošním roce byl stejně jako v předcházejícím roce Jan – v 7 případech a Antonín s Ondřejem měli shodně po pěti zastoupeních. Dívkám vévodily Karolíny – těch je 5, a v závěsu se drží 4 Emy.

Již výrazně se upustilo od cizích jmen, a vracejí se Anna, Marie, František či Josef. Nejbližší vítání se uskuteční v Kopřivnici 3. března, ale už teď je v evidenci 5 zájemců, další se mohou hlásit u Ilony Mazalové na Městském úřadu Kopřivnice.

 

Užijte si vánoční Moravský Betlém, navštivte předvánoční komentované prohlídky města. Připomeňte si vůni dětství, radostných zážitků a pohodu Vánoc, zpestřenou příjemnou procházkou podvečerními uličkami dřevěných lašských stavení. V rámci komentované prohlídky je výstup na věž Trúba s jedinečnými večerními výhledy. Závěr si užijete v malebné vánoční chalupě spojené s výstavou betlémů nebo u posezení nad výbornou kávičkou v cukrárně U Hezounů (ke kávě voňavé ucho zdarma). Termíny prohlídek: 16. 12., 29. 12., a 30. 12. 2017. Rezervujte si místa, kapacita je omezená.

 

Vánoční koncert historické skupiny Camerata se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2017 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Fojtství v Kopřivnici. Historická hudební společnost Camerata, která vznikla v roce 1999, se zabývá interpretací staré lidové hudby. Repertoár tvoří z velké části staré lidové písně české, moravské, slezské, francouzské, skotské a italské. Koncert pro Muzeum Fojtství bude zaměřen na vánoční koledy a vánoční písně české i zahraniční. Součástí vystoupení je průvodní slovo, zahrnující jak historická fakta související s adventem a Vánoci, tak zajímavosti o jednotlivých skladbách a období, ze kterého pocházejí. Součástí koncertu bude vystoupení žáků První SZUŠ MIS music pod vedením paní učitelky Lenky Štirbové.

 

Předvánoční koncert ZUŠ Zdeňka Buriana si můžete vyslechnout v KD Štramberk – ve čtvrtek 14. 12. 2017 od 16:30.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice