15. 12. 2017

 

Skautky Jitřenky zvou v neděli 17. 12. 2017 do katolického domu na tradiční Dobročinnou kavárnu po ranní i dopolední mši svaté v Kopřivnici. V nabídce budou rukodělné výrobky,a dobroty na zub i na zahřátí. Letošní výtěžek poputuje na Evropský nadační fond Sunrise, konkrétně na podporu projektu Podpora rodin s dětmi , postižených válečným konfliktem.

 

V době od 20. prosince do 31. prosince letošního roku umožní společnost Slumeko, s. r. o., široké veřejnosti bezplatné parkování na parkovišti za poliklinikou. Zcela zdarma odstavit vůz na ploše v blízkosti zimního stadionu budou moci lidé nejen o vánočních svátcích, ale také v následujících pracovních dnech. „Po uvedenou dobu bude jak vjezdová, tak odjezdová závora zvednuté a bude tedy možné parkování vozidel bez jakékoliv regulace,“ uvedl jednatel společnosti Vladimír Pustka s tím, že nebude nutné použití odjezdového lístku.

 

Ke dni 13. prosince nastoupil do funkce ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici o.p.s. Jan Jurkovič. Ve funkci tak skončil dosavadní ředitel muzea Lumír Kaválek. Rozhodla o tom jednohlasně správní rada muzea, ve které společně zasedají zástupci města Kopřivnice a automobilky TATRA TRUCKS.

 

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy. Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění. Silný poryv větru poškodil plechovou střechu v amfiteátru na Skalkách v Novém Jičíně, a také na budově základní školy v Příboře v ulici Jičínské. Drtivá většina výjezdů se týká odstraňování spadlých a nebezpečných stromů z komunikací. Jeden výjezd přitom často znamená likvidaci většího počtu nebezpečných dřevin. V několika případech museli hasiči odklízet nebo provizorně připevňovat uvolněné střešní krytiny, především plechové, ojediněle poškozené veřejné osvětlení či billboardy.

 

DDM Kopřivnice informuje, že pravidelná činnost (kroužky) DDM Kopřivnice bude z provozních důvodů ukončena v pátek 15. 12. 2017. Pro děti bude opět otevřeno od středy 3. 1. 2018.

 

Třídenní Divadelní přehlídka Vánočka 2017 začíná v pátek v DDM. Od pátku 15. 12. do neděle 17. 12. se bude konat v Domu dětí a mládeže 17. ročník nepostupové přehlídky studentského, dětského a jinak mladého diváka. Začátek akce je v pátek 15. 12. v 16.00 hod.

 

Tu slyšána byla nebeská muzika a svatí anjelé tu veselou novou píseň začali zpívati! V pátek 15. 12. od 17.00 hod. proběhne v přednáškovém sále Muzea a pamětní síni Sigmunda Freuda v Příboře večer s barokními adventními a vánočními texty. Na programu bude i cimbál.

 

V pátek 15. 12. od 20.00 hod. rozezvučí galerii Galaxie v Kopřivnici (objekt č. 107 vedle vlakového nádraží) koncert skupiny Billow a Pacino. Kapela Billow, která stojí na základech projektů Strangers in the City a Václav J., se sice po několika letech nahrávání šuplíkového materiálu rozpadla a své znovuzrození ohlásila singlem Galaxie z minulého roku, návrat však definitivně stvrdila až čerstvou novinkou Long Drive. Kapela Pacino, pocházející z Orlové, balancují na pomezí post-punku, grunge, ale i ranného ema a na své debutové nahrávce „Ne tak daleko“ evokují starou kytarou vlnu indie kapel ze začátku devadesátých let.

 

V pátek 15. 12. od 11.00 hod. proběhnou v Hostinci U Čechů zabijačkové hody. Připraveny budou nejen různé pochutiny, ale i teplé, studené či alkoholické nápoje. Od 17.00 hod. přijde zahrát harmonikář.

 

V sobotu 16. 12. se bude v Kulturním domě ve Vlčovicích konat miniturnaj ve stolním tenise pro neregistrované amatérské hráče a hráčky bez ohledu na místo bydliště. Prezence proběhne od 8.30 do 9.00 hod. a samotný začátek akce je od 9.00 hod.

 

Sobotní tvořivá dílna. V sobotu 16. 12. od 14.00 do 18.00 hod. proběhne ve středisku volného času LUNA PŘÍBOR tvoření pro malé i velké. Na výběr budou 4 druhy tvoření: keramické tvoření (volná tvorba, točení na kruhu), výroba originální placky a magnetů na lednici dle vlastního návrhu, korálkování vloček, sněhuláků a andělíčků a výtvarný kurz (tisk z plochy, technika jednoho tisku).

 

Vánoční komentovaná prohlídka Štramberka. V sobotu 16. 12. proběhne komentovaná prohlídka Štramberka, jejíž součástí bude v ceně výstup na věž Trúba. K dispozici bude i prohlídka výstavy betlémů ve Vánoční chalupě. Sraz v 15.45 hod. před informačním centrem ve Štramberku. Délka prohlídky je cca 2 hodiny.

 

Vánoční koncert pod rozsvíceným stromem. V sobotu 16. 12. od 17.00 hod. proběhne na prostranství u Kulturního domu Mniší Vánoční koncert, kdy koledy zahraje dechová hudba Javořinka a program obohatí živý betlém. Pro všechny bude připraveno tradiční občerstvení.

 

KINO: J. Strauss: Netopýr, KDK. Sobota 16. 12. bude věnována opeře rakouského skladatele Johanna Strausse, která obsahuje směs vídeňského šarmu, humoru a nepřekonatelné radosti ze života. Operu Netopýr můžete zhlédnout od 17.30 hod. v kopřivnickém kině.

 

Den otevřených dveří a adventní koncert v Kopřivnici. V neděli 17. 12. od 14.00 hod. proběhne u příležitosti 25 let ZŠ sv. Zdislavy prohlídka a den otevřených dveří školy. Součástí programu bude od 16.00 hod. adventní koncert žáků.

 

Čtvrtý vánoční koncert. V neděli 17. 12. od 17.00 hod. vystoupí v Kulturním domě Příbor zpěvák Kamil Střihavka a skupina Leaders.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice