18. 12. 2017

 

Poslední letošní promítání Filmového klubu v Kopřivnici. Překvapení v podobě oblíbené projekce NASLEPO – kdy nevíte na co jdete a stane se to pro vás překvapením až na místě. Vstup je pro všechny bez vstupenek a pokud se vám bude film líbit, zaplatíte kolik uznáte za vhodné po skončení filmu. Můžete se tentokrát těšit na 97 min. kvalitní britské kriminální komedie, tak chytré a zapeklité, jak to jen Britové umějí. Čeká vás dostaveníčko s hudebním souborem, jehož členové neznají ani notu a s jejich velkolepým plánem na loupež jejich života. V jedné z rolí uvidíte skvělého Petera Sellerse.

V lednu se můžete těšit na super filmové lahůdky:

  1. 1. – SAMA (O. Faifr)
  2. 1. – TOVARYŠSTVO JEŽÍŠOVO (S. Petranovic)
  3. 1. – Z TEMNOTY DUŠE – SVĚTLO (V. Poltikovič) + beseda s Mudr. Hrabánkem
  4. 1. – NEMILOVANÍ (A. Zvjagincev)
  5. 1. – MATKA! (D. Aronofsky)

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro širokou veřejnost, na ulici Alšova 1146, byt č. 15 ve 4. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 71,55 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkón, sklep. Minimální nabídka činí 60 000 Kč. Dále město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro stávající nájemce, na ulici Alšova 1144, 15 ve 4. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 74,01 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkón, sklep. Minimální nabídka činí 40 000 Kč, horní hranice není omezena. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. prosince do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

Soutěž KTK a rodinnou farmou Chov ryb Sedlnice o 5 poukázek na vánočního kapra. Otázka: Kde má kapr ucho?

  1. a) pod žábry b)          za mozkem       c)            nemá.

Výherci:

1/ Magda Opálková

2/ Pavlína Dohnalová

3/ Bořivoj Palán

4/ A. Kratochvilová

5/ Markéta Lysoňková

Poukázky na kapry si výherci mohou převzít v redakci TV studia KTK od 18. do 22. 12.2017. Poukázku je možno uplatnit pouze na farmě v Sedlnici. CHOV RYB – Provozovna Sedlnice 182, +420 608 910 509, info@chovryb.cz

 

V průběhu týdne se ve schránkách obyvatel města Kopřivnice a jeho místních částí začnou objevovat městské kalendáře. Ty na rok 2018, kdy bude Kopřivnice slavit významné výročí, ukážou město z trochu jiného úhlu pohledu.

Záběry z takzvané ptačí perspektivy na město Kopřivnici jsou nedílnou součástí kalendáře, který radnice každoročně vydává a zdarma distribuuje do schránek všech svých obyvatel. Během letošního roku byly pořízeny fotografie města, jeho místních částí, památek a zajímavých míst z výšky. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář obsahovat seznam kulturních, sportovních a společenských akcí, dny otevřených dveří a aktivity města. Lidé v něm najdou také data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad. Kalendář pro rok 2018 je na akce bohatší, neboť Kopřivnice právě příští rok oslaví sedmdesát let od svého povýšení na město. Distribuce zhruba desíti tisíc kalendářů začne 20. prosince. Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku.

 

V úterý 19. 12. V knihovně končí výstava fotografií Lenky Raškové z cest po Jižní americe. Lenka zachytila hledáčkem svého fotoaparátu například Západ slunce u Cukrové homole, v brazilském Rio de Janeiro, Ledovec Perito Moreno, v národním parku v Argentině,  ostrov Chiloé v Chile či Východ slunce nad Taulliraju v Peru. Lenka Rašková je rodačka ze Štramberka. Cestování po zemích španělského jazyka zahájila studentským pobytem v Santiagu de Compostela a postupem let se jí stalo životní vášní. O cestovatelských dobrodružstvích v Jižní Americe se můžete dočíst na starším blogu na Hedvábné stezce.

 

Vánoční koncert Pěveckého sboru Valentin z Příbora se koná ve středu 20. 12. od 17:30 hod. v Refektáři Piaristického kláštera v Příboře. NEJDE O LEDAJAKÉ KOLEDY A VÁNOČNÍ PÍSNĚ. Program nabízí několik rozverných, rozpustilých, chytlavých a zpěvných koled z našeho blízkého okolí, které byly zapomenuty. Středečnímu koncertu v Příboře bude ještě předcházet v pátek 15. 12.v 17:30 hod. koncert ve Skotnici – sál za stylovou hospůdkou Studánka, (přímo u zastávky autobusu směr Ostrava, autobus jede z Kopřivnice v 17 hod.) – viz www.studánka-skotnice.cz

 

O tři sta tisíc korun má v příštím roce vzrůst dotace, kterou radnice poskytuje Regionálnímu muzeu Kopřivnice na provoz městských expozic. Návrh rozpočtu stejně jako nová dotační smlouva, kterou budou příští týden projednávat zastupitelé, počítá s částkou 3 miliony korun, posledních šest let muzeum dostávalo na provoz městských expozic sumu 2,7 milionu korun ročně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice