20. 12. 2017

 

Kontaktní místo Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. bude z provozních důvodů v době 27. 12. 2017 – 4. 1. 2018 UZAVŘENO. V případě technických poruch volejte 556 821 076.

 

V K galerii od 28. 11. vystavuje japonská malířka Nanako ISHIDA, tentokrát s expozicí „Muzeum hraček“. Nanako. Po absolvování univerzity v Tokiu studovala na Slovensku a nyní už sedm let trvale žije v Praze, Ve svých knihách tvoří vlastní příběhy a ilustrace, včetně tisku grafiky a tvorby přebalů knih. Ilustruje dětskou literaturu pro česká nakladatelstvi Albatros, Mladá Fronta a Argo. Tentokrát v K galerii vystavuje grafické listy – ilustrace skutečných starých dřevěných hraček, z National Museum a další letošní tvorbu. Samotná výstava bude k vidění až do 29. prosince. Poté se K galerie po 6 letech trvale uzavře. Kateřina Zamišková od otevření v srpnu 2011 připravila 55 výstav,z toho 6 zahraničních, jednu charitativní – kdy Nikolce z Rybího přispěla na léčbu částkou téměř 20 000,- kč. Zajímavým zpestřením byla mimo jiné ukázka výroby loutek, autorské pohádkové čtení paní Vaškové, či kresby karikatur s panem Šipošem. Nepřehlédnutelnou aktivitou bylo vytváření pletených doplňků, které byly k vidění v parku na lavičkách, lampách a stromech. K galerie již od 1. 1. 2018 nebude a v nabídce uměleckého dění v Kopřivnici bude citelně scházet.

 

Již po sedmnácté přivítá sportovní hala při ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici účastníky turnaje ve futsalu „O PUTOVNÍ POHÁR TATRA TRUCKS a.s.“. V první lednovou sobotu v roce 2018 se na palubovce výše zmíněné sportovní haly představí opět osm týmů. Nebude chybět loňský vítěz a finalista (Getafe / Tawesco) a Vlastimil Kočí opět improvizoval a pozval si tentokrát čtyři týmy z Klubu malé kopané Kopřivnice. Trojnásobného vítěze 1. ligy 1.FC Bari,dále pak Lokomotivu Gangsters, RS Team no z druhé ligy postupující Ďábelské Jelita. Z areálu fa Tatra Trucks a. s. se představí Tatra DV a z průmyslové zóny našeho města Union ocel Kopřivnice. Pořadatelem je opět sportovní komise při PV OS KOVO Tatra a. s. Kopřivnice ve spolupráci se ZO OS KOVO Tatra Výrobní úsek.

 

Ani v letošním roce nepřijdou obyvatelé Kopřivnice o vánoční dárek od města a Správy sportovišť Kopřivnice v podobě vstupů zdarma na tři oblíbená sportoviště. Všichni milovníci pohybu, kteří nechtějí těsně před vánočními svátky a v jejich průběhu sedět doma, si mohou vyrazit zaplavat, zabruslit a dovolí-li počasí, tak také zalyžovat. Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion a sjezdovku Červený kámen, bude umožněn hned dvakrát. Konkrétně den před Štědrým dnem, tedy v sobotu 23. prosince a na Silvestra v neděli 31. prosince. Na krytém bazéně se bude zdarma plavat před svátky v době od 12 do 21 hodin, na Silvestra pak od 8 do 12 hodin. Bruslení zdarma je v prvním termínu vyhrazen čas od 14:45 do 16 hodin, ve druhý pak od 10.30 do 11.45 hodin. Bude-li přát počasí, areál na Červeném kameni přivítá všechny nadšené lyžaře v pátek 23. prosince od 9 do 20 hodin, na Silvestra pak od 9 do 16 hodin. Při vstupu na krytý bazén a do Ski areálu bude nutné uhradit zálohu za čipový náramek nebo skipas ve výši 100 korun. Tuto platbu není možné uhradit kartou, proto je nutné vzít si s sebou hotovost.

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny na dobročinný vánoční jarmark Středa 20. prosince 2017 – 9.00–16.00 hodin – Před KDK – V 10.00 budeme zpívat společně koledy a zazvoníme na Ježíška.

 

Tradiční Vánoční jarmark se v centru na pěší zoně koná ve St 20. a ve Čt 21. 12. 2017.

 

Vánoční koncert Pěveckého sboru Valentin z Příbora se koná se ve středu 20.12. od 17:30 hod. v Refektáři Piaristického kláštera v Příboře.

 

Pivovar Radegast zve 20. 12.na poslední večerní adventní prohlídku za svitu baterek od 18.00 hodin a těšit se můžete i na ukázku školy čepování .

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice