11. 12. 2020

Končí slevová akce Podzim v KTK. Slevy se týkají jak programových balíčků, tak připojení k internetu, či dekódovacích modulů. Více informací získáte na webových stránkách www.ktk.cz ,  akce bude končit v neděli 13. prosince 2020.

 

Zapomenutá Kopřivnice  – Muzeum Fojtství od 15. 12. 2020. Výstava přibližuje podobu Kopřivnice na přelomu 19. a 20. století prostřednictvím historických fotografií, shromážděných vlastivědným pracovníkem Emilem Hanzelkou. K vidění je stovka málo známých a většinou doposud nepublikovaných fotografií, zachycujících vzhled a atmosféru staré Kopřivnice. Zastoupeny jsou panoramatické pohledy, nebo snímky významných staveb. Nechybí však ani pohledy na dnes již zaniklá místa a momentky ze života obyvatel. Výstava byla poprvé uvedena na Fojtství v roce 2013.

 

On line přenos pořadu Adventní podvečer chystají na pátek 11. prosince Centrum tradičních technologií Příbor, pobočka Muzea Novojičínska a město Příbor. V 17.00 hodin začne na you tube kanálu živé vysílání pořadu o vánočních tradicích a historických betlémech. V komponovaném pořadu vystoupí etnolog a vedoucí příborské pobočky muzea Václav Michalička a hudebník na cimbál a hudební redaktor Jaroslav Kneisl.

 

Brose CZ prochází největší organizační změnou ve své historii, česká pobočka čtvrtého největšího dodavatele automobilového průmyslu na světě změnila organizační strukturu. Tato změna zajistí co nejlepší provozní výkon a realizaci projektů vyplývajících ze statutu vedoucího závodu skupiny Brose. Ředitelem závodu v Kopřivnici se stává Petr Zajaroš, který dosud působil na pozici ředitele výroby v kopřivnickém závodě. Kopřivnický závod je největším výrobním závodem skupiny Brose a získal v rámci skupiny Brose statut tzv. vedoucího závodu, což znamená, že se zde připravují pilotní projekty, které se následně implementují v dalších lokacích Brose na světě.  V závodě pracuje více než 2.100 zaměstnanců. V rámci Brose CZ vzniklo také Evropské středisko sdílených služeb (BSC), které povede dosavadní obchodní ředitel a prokurista Andreas Denninger. Středisko působí z Kopřivnice a Ostravy a poskytuje sdílené služby v oblasti evropských financí, controllingu, nákupu, administrativy a globálního IT.

 

Stejně jako v loňském roce i letos Potravinová banka vydá získané potraviny svým členským organizacím, které je pak distribuují mezi potřebné klienty. Posláním potravinové banky je pomáhat s odstraňováním chudoby a hladu, pomáhat lidem v nouzi, ale také podporovat solidaritu ve společnosti. Výtěžek potravinové sbírky bude předán přímo lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci,“ řekla ředitelka Potravinové banky v Ostravě Helena Balabánová.

 

Kopřivnická knihovna a její pobočky obnovily 3. prosince svůj provoz, přesto čítárna se studovnou zůstává kvůli přestavbě uzavřena. Návštěvníci musí dodržovat stanovená opatření a prozatím knihovníci nezaznamenali žádné problémy ani fronty na žádné z poboček. V budově kulturního domu je otevřeno od pondělí do pátku mimo středy v době od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Ve stejném čase je otevřena pobočka v centru Pětka na sídlišti Sever a to v pouze v pondělí a ve čtvrtek. V současné době není čtenářům umožněn přístup na internet. Knihovna i její pobočky budou v průběhu svátků uzavřeny, poslední možnost vypůjčit si knihy mají lidé v kulturním domě v pátek 18. prosince. V novém roce plánuje knihovna otevřít první lednový týden.

 

Nezaměstnanost v Česku se v listopadu mírně navýšila o 1 desetinu na 3,7 procenta. Úřady práce evidovaly přes 274 500 nezaměstnaných a v nabídce je celkem 318 000 volných míst. Na jedno volné pracovní místo tak připadá v průměru necelá jedna žádost. V Moravskoslezském kraji naopak ubývá lidí bez práce, ze statistik odešlo 163 lidí, nyní je evidováno 43.192 uchazečů, zaměstnavatelé přitom prostřednictvím úřadů práce nabízeli 13.725 volných míst. Podíl nezaměstnaných aktuálně činí 5,3 procenta. Na Novojičínsku je bez práce 3.550 lidí, míra nezaměstnanosti je 3 a půl procenta. V nabídce bylo 2.200 pracovních pozic, to znamená, že na jedno pracovní místo připadá 1,6 žádostí. V Kopřivnici se v listopadu nově registrovalo 122 uchazečů o práci, celkem jich úřad eviduje 1.059, podíl nezaměstnaných osob se mírně snížil o 5 setin na hodnotu 3,81 %. V nabídce je nyní 768 volných míst. Největší zájem je o montážní dělníky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice