11. 12. 2023

Novinkou v centru města je Adventní čtení pod lampou, které bude probíhat v proskleném pavilonu s tatrovkou do 23. prosince. Každé odpoledne se v knižním pokojíčku rozsvítí lampa a pro děti od 3 do 10 let je připravena pohádka a jedna kapitola z vánoční knížky, potrvá zhruba půl hodinky. Ve dnech 12., 14.-17. a 19. prosince bude Adventní čtení pod lampou začínat v 15.30 hodin, v ostatních dnech od 17:00 hodin.

 

VLASTNORUČNĚ UPEČENÉ MEDOVÉ PERNÍČKY-PONDĚLÍ 11. 12. 2023, KOPŘIVNICE, REMOSKA, KITCHEN, 14:00–18:00 HODIN, AKCE PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE, DĚTI DO 15 LET V DOPROVODU RODIČŮ

 

PODVEČERNÍ PŘEDVÁNOČNÍ ČTENÍ-PONDĚLÍ 11. 12. 2023, KOPŘIVNICE, CENTRUM PĚTKA, POBOČKA KNIHOVNY SEVER, 16:00 HODIN

 

CESTOVATELSKÁ BESEDA: AMERIKOU NA KOLE-PONDĚLÍ 11. 12. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, MALÝ SÁL V PŘÍZEMÍ, 18:00 HODIN, RENÁTA A MARTIN STILLEROVI

 

FILMOVÝ KLUB: NĚMÝ SKVOST-KOMEDIE KARLA LAMAČE „DRVOŠTĚP“-PONDĚLÍ 11. 12. 2023, KOPŘIVNICE, KINO, 19:00 HODIN, HUDBOU DOPROVODÍ MÍSTNÍ HUDEBNÍCI TOMÁŠ HÁČEK A VAŠEK NEVRLÝ

 

VÁNOČNÍ KONCERT TANEČNÍHO OBORU ZUŠ ZDEŇKA BURIANA-ÚTERÝ 12. 12. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, 16:00 A 18:30 HODIN

 

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY-STŘEDA 13. 12. 2023, KOPŘIVNICE, CENTRUM, 18:00 HODIN, SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ KOLED

 

PEČENÍ VÁNOČNÍCH PERNÍČKŮ- STŘEDA 13. 12. 2023, ŠTRAMBERK, KOMUNITNÍ CENTRUM STARÁ ŠKOLA, 16:00 HODIN.

 

Ve čtvrtek 30. listopadu odstartovala aukce originálních hokejových výročních dresů vyrobených u příležitosti loňských oslav 90 let kopřivnického hokeje s vlastnoručními podpisy hráčů a odchovanců kopřivnického hokeje, kteří to dotáhli do československé či české reprezentace. Aukce poběží až do 13. prosince. Výtěžek akce podpoří léčbu tříleté Vanessky Kořístkové s Downovým syndromem a Karolínu Dejovou s neurosvalovým postižením.

 

Kulturní dům Kopřivnice připravil zimní kino Kinočka. Od čtvrtku 14. prosince do neděle 17. prosince si můžete užít klasické vánoční filmy v sadu E. Beneše, na sáňkách, s přáteli a s teplým nápojem. Je připraveno 8 českých i zahraničních vánočních filmů. Promítání bude začínat po setmění v 16 hodin a k vidění budou vždy dva filmy za sebou. Příchozí se mohou těšit například na nestárnoucí klasiky Sám doma, Láska nebeská, Pelíšky nebo Anděl Páně. Občerstvení je zajištěno, přičemž vstup na akci bude zdarma.

 

Občané Moravskoslezského kraje, kteří jezdí linkovými autobusy nebo regionálními vlaky, by měli od 10. prosince počítat s novými jízdními řády a s dalšími novinkami, zejména na železnici. Od prosince bude prodejními terminály vybavena většina souprav, mimo jiné i trasa S8 (Studénka – Veřovice). Pro cestování regionálními vlaky v rámci Moravskoslezského kraje bude nově nabízen primárně Tarif ODIS. Došlo ke změně cen v oblasti přepravy zavazadel a jízdních kol.

 

Kopřivnice už má přes rok své Re-use centrum. Lidé tam můžou nosit zachovalé věci, které by ale ještě někdo mohl použít. Stojí v Pánské ulici a areálu sběrného dvora technických služeb. Re-use centra umožňují opětovného použití předmětů, kterým se minimalizuje množství vznikajícího odpadu a prodlužují se životní cykly jednotlivých předmětů. Lidé mohou do Re-use centra nosit téměř vše. Až na pár výjimek, nepřijímají se elektrozařízení a čalouněný nábytek. Od 1. prosince se díky další dotaci centrum rozšířilo, k původnímu hangáru přibyly 2 unimobuňky, kde jsou zvlášť uloženy cennější věci, hračky, sklo, nádobí a další věci. Větší prostory nabídnou více věcí a možnost lepší prohlídky. Příspěvky za věci jsou dobrovolné, pohybují od 10 do 200 korun za jednu odebranou věc a je možno je vkládat do zapečetěné kasičky. Vybrané peníze budou v příštím roce použity na pořízení rostlin do květinových nádob ve městě. 1. prosinec 2023 bylo Re-use centrum po úpravách a zkušebním provozu oficiálně otevřeno.

 

Téměř místní kapela Evamore na konci listopadu pokřtila již druhé album. Po úspěšném vydání první desky NA VYSOKYM KOPCU, jejíž tóny a rytmy se nesou v duchu folklóru, se Eva Moravčíková se svou partou spřízněných muzikantů pustila do tvorby a nahrávání druhého alba. Album KOLOBĚH je však překvapivě odlišné. Texty jsou hlubší a více intimní. Hudební aranžmá je sofistikovanější, možná i temnější. Melodie si však nadále zachovávají svou zvučnost a chytlavost. Texty písní vznikly ve spolupráci front(wo)manky Evy Moravčíkové z Příbora a textařky Renáty Judity Tomkové ze Šumperka.

 

Lašské muzeum v sadu E. Beneše zve na výstavu ROSTLINY A SVĚTLO kopřivnické autorky JANY KOLLER. Ta propojuje své uměleckého nadání a odborné vzdělání v oboru biofyziky. Výstava má podtitul NA BARVĚ ZÁLEŽÍ a je pohledem do pestrého světa rostlin. Obrazy jsou doplněné obsáhlými popisky, edukačními texty z oboru biologie rostlin, na kterých vysvětluje jevy z oblasti biologie rostlin, především potřebu světla a tmy. Vernisáž výstavy se uskutečnila v pátek 1. prosince v 17 hodin za houslového doprovodu Štěpánky Némenthové, která zahrála samé květinové písně. V lednu na výstavu naváže přednáška, na níž Jana Koller povypráví o tajemstvích rostlinného života. Výstava potrvá do 21. ledna 2024.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice