13. 12. 2023

Vánoční stromky z městské plantáže se budou letos prodávat v úterý 19. prosince 2023, a to od 13:30 do 15:30 hodin. Cena za jeden bez ohledu na velikost a druh bude stejná jako v předchozích letech: 400 Kč. Nejvíce jsou zastoupeny stříbrné smrky, omezené množství je jedlí a borovic. Cena je včetně uříznutí a zabalení.

 

Křest knihy „Tatra-osobní automobily na plakátech a prospektech“ proběhne ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 17:00 v Muzeu nákladních automobilů Tatra. Od 18:00 bude zahájena autogramiáda pro zájemce z řad veřejnosti.

 

Další možnost vytvořit si krásnou vánoční dekoraci nabídne městská knihovna v Kulturním domě Kopřivnice. Ve čtvrtek 14. prosince od 13 do 17 hodin se v jejím dětském oddělení budou vyrábět vánoční skřítci-nenápadní mužíčkové, o kterých se v různých koutech světa vypráví vánoční příběhy. Přijďte si jednoho z nich také vyrobit a dokonale se naladit na Vánoce!

 

PRO DĚTI: VÁNOČNÍ TVOŘENÍ V KNIHOVNĚ-ČTVRTEK 14. 12. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, DĚTSKÉ ODDĚLENÍ KNIHOVNY, 13:00 HODIN, TVŮRČÍ DÍLNU OBSADÍ VÁNOČNÍ SKŘÍTCI

 

KONCERT DOBOVÉ HUDBY DEVĚTSIL: VESELME SE VŠICKNI-ČTVRTEK 14. 12. 2023, KOPŘIVNICE, MUZEUM FOJTSTVÍ, 17:00 HODIN, KOLEDY ZE STARODÁVNÝCH KANCIONÁLŮ, JAKO HOSTÉ VYSTOUPÍ DĚTI ZE ZUŠ ZDEŇKA BURIANA POD VEDENÍM MARKÉTY ELIÁŠOVÉ

 

ZIMNÍ KINO KINOČKA-ČTVRTEK 14. 12.-NEDĚLE 17. 12. 2023, KOŘIVNICE, SAD EDVARDA BENEŠE, 16:00 HODIN. PROGRAM:

ČTVRTEK 14. 12. 2023: ANDĚL PÁNĚ, SÁM DOMA

PÁTEK 15. 12. 2023: KDYBY BYLY RYBY, LÁSKA NEBESKÁ

SOBOTA 16. 12. 2023: GRINCH, VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

NEDĚLE 17. 12. 2023: DVANÁCT MĚSÍČKŮ, PELÍŠKY

 

Krásnou vánoční atmosféru naladil v neděli 4. prosince muzikant a učitel Martin Galia se svou kapelou v Katolickém domě. Rozhodli se podpořit dobrou věc a věnovat výtěžek koncertu na sbírku pro Lil se vzácným onemocněním. Dívce, která se ještě v květnu radovala z přijetí na gymnázium, lékaři diagnostikovali vzácné a obtížně odhalitelné onemocnění, jehož podstatou je geneticky podmíněné onemocnění pojivové tkáně. Lil byla aktivní sportovkyně, nyní už půl roku pouze leží a potřebuje pomoc od lékařů v zahraničí, u nás se tato nemoc nedá léčit. Transparentní účet byl založen na sbírkové platformě Donio. Benefiční vánočně jazzový koncert poslal nemocné dívce na léčbu 13 560 korun.

 

V rámci volného vysílání, které probíhá od 5. 12. do 2. 1. 2024, bude pro zákazníky KTKdigi odkódován z placené nabídky kanál AMC HD. Během posledního měsíce roku 2023 mohou všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, přepnout televizor na dočasně odkódovanou stanici AMC HD. Historie tohoto programu na americkém trhu sahá do 80. let minulého století. Pod názvem American Movie Classics začala vysílat už v říjnu 1984. Primárně se zaměřovala na klasické americké snímky. Nyní stanice nabízí nejlepší výběr filmů z věhlasné filmové knihovny legendárního studia Metro-Goldwyn-Mayer-nadčasová klasika, největší hollywoodské hvězdy, „oscarové“ filmy. Vyvážený mix žánrů pro všechny bez ohledu na vkus a věk.

 

Česko bude opět zpívat koledy a Kopřivnice nebude chybět! V jednu chvíli si lidé napříč celou republikou zazpívají stejné koledy, aby společně prožili příjemný adventní čas. Zpívat se bude ve středu 13. prosince od 18 hodin v centru města. Vystoupí sbory kopřivnických základních škol pod vedením paní učitelky Evy Nedjalkové.

 

V roce 2022 zavedla Kopřivnice door-to-door sytém sběru plastového a kovového odpadu od rodinných domů. Jelikož se osvědčil, přichází radnice s rozšířením a nabízí lidem zdarma také popelnice na papír a nápojové kartony. Zatím tato nabídka platí pro obyvatele Lubiny, brzy se však dočkají i další lokality.

 

Vánoční koncert dobové hudby Devětsil s programem Veselme se všichni se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2023 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Fojtství v Kopřivnici. Devětsil zahraje koledy ze starodávných kancionálů a jako hosté vystoupí děti ze ZUŠ Zdeňka Buriana pod vedením paní učitelky Markéty Eliášové.

 

Muzeum jinak… speciální vánoční komentované prohlídky. Chcete si odpočinout od předvánočního shonu? V příjemné atmosféře ostatním návštěvníkům uzavřeného muzea jsou pro Vás připraveny čtyři speciální komentované prohlídky. Dvě povedou naši kurátoři Pavel Bek a Radim Zátopek. Jedna bude přímo s vedoucím muzea Lukášem Filipem a poslední pro rodiny s dětmi nebo laiky s naší edukátorkou Lucií Kazlepkovou. 12. 2023 – 22. 12. 2023. Přihlášky na https://www.muzeumnj.cz/tatra/akce/muzeum-jinak-specialni-vanocni-komentovane-prohlidky. Z důvodu omezené kapacity, prosíme, proveďte rezervaci na e-mailu tatra@muzeumnj.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice