11. 3. 2020

Z důvodu vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode dne 10. března 2020 byly až do odvolání zrušeny veškeré akce pořádané městem Štramberk. Zrušena je také Divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů organizovaná div. spolkem Kotouč Štramberk.

 

Ať chceme nebo ne, stres je součástí našich životů a každá z nás mu někdy musí čelit. Jak s ním můžeme pracovat? Jak ho dostat pod kontrolu? Povíme si, jakou roli při zvládání stresu hrají hormony, spánek, strava, naše emoční nastavení a náš ženský cyklus. Dostaneme návod, jak správně relaxovat a pečovat o sobě. Praktický workshop pro ženy pod vedením pedagožky a lektorky Štěpánky Vontrobové, čtvrtek 12. března 2020 od 17 do 20 hodin, Katolický dům Kopřivnice – taneční sál, I. poschodí.

 

Aukce města nabízí majetek ze stravovny i automobily, dražba končí 16. 3. v 15 hodin.

 

Most přes potok Sýkoreček v Lubině bude od 9. 3. do 30. 6 kvůli rekonstrukci uzavřen.

 

Frenštát pod Radhoštěm na začátku tohoto týdne zahájil výstavbu cyklostezky směrem na Vlčovice a potažmo dále na Kopřivnici. Necelých osm kilometrů cyklostezky má podle předpokladů stát víc než 40 milionů korun. Není přitom jisté, kdy se podaří napojit na bezpečnou komunikaci pro cyklisty u Vlčovic. Kopřivnice totiž musela před časem rozjeté práce na tomto záměru přerušit, když naráží na odpor soukromého majitele jednoho z pozemků nutných pro výstavbu cyklostezky od Vlčovic po Okluk, kde by se napojila na tu, kterou začal stavět Frenštát.

 

Výstavba nového parkoviště na ul. Družební omezí od 12. 3. parkování a poté provoz vozidel.

 

Štramberská Trúba se po opravách opět otevírá návštěvníkům.

 

Víc jak rok dohlíží radar na dodržování povolené rychlosti u Muzea Fojtství na ulici Záhumenní. Do ostrého provozu byl uveden 1. srpna 2018 a od té doby zaznamenává překročení povolené rychlosti vozidel v obou směrech. Zatímco za prvních pět měsíců ostrého provozu radar zaznamenal celkem 9 198 přestupků, za celý loňský rok to bylo 10 220 překročení povolené rychlosti. Nejvíce výzev je zasíláno na částku 500 korun, což je za překročení dovolené rychlosti do deseti kilometrů za hodinu.

 

Každoroční úklid komunikací, parkovišť a chodníků od posypového materiálu a dalších nečistot se ve městě rozjede naplno příští týden. Společnost Slumeko, s. r. o., už uklízí cyklostezky a komunikace v místních částech a od 16. března začne uklízet samotné město. Jarní úklid probíhá dle schváleného harmonogramu, a to z centra města směrem k jeho okrajovým částem. Pokud úklid nebude komplikovat počasí, měly by být všechny práce dokončeny do 16. května. Plošné čištění bude probíhat v pracovní dny mimo velikonoční svátky, tj. od 10. do 13. dubna. V sobotu se čistit komunikace nebudou, výjimkou jsou soboty 21. března, kdy se bude uklízet parkoviště před radnicí, a 16. května, kdy přijde na řadu průmyslový park. Na těchto místech je přes týden velký provoz, proto se budou čistit v sobotu.

O čištění jednotlivých úseků budou občané informováni nejméně 7 dní před plánovaným termínem přechodným dopravním značením, umístěným na začátku a konci úseků. Čištění bude probíhat v době od 7 do 17 hodin a po tuto dobu nebude možné v dotčených úsecích parkovat. V případě nepříznivých klimatických podmínek, které znemožní řádné provedení plošného čištění, bude úsek uklizen v náhradním termínu, o kterém budou občané včas informováni nejen dopravním značením, ale i místními médii.

 

Benefiční koncert ve čtvrtek 12. března nabídne výběr z legendárních hitů kapely QUEEN tak, jak znějí v muzikálu We Will Rock You. Večer, který pořádá Daniela Seidlová a Taneční klub Gradus Štramberk, ovšem nabídne mnohem víc. Návštěvníci akce se mohou těšit na několik choreografií TK Gradus i stepařské číslo jeho vedoucí Pavly Jeřábkové. Úvodním hudebním hostem první poloviny večera bude mladá opavská zpěvačka Kateřina Lebedová. Interpretka muzikálových a populárních písní je studentkou Pražské konzervatoře a je mimo jiné finalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior 2017 či mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá 2017. Po ní dostane prostor brněnský popový projekt YesBrothers, který tvoří zpěvák, kytarista a autor Miloš Fila a společně se svým mladším bratrem Janem hrají nejen autorskou popovou muziku. Po přestávce už bude pódium pařit bezmála hodinovému programu sestavenému z nejslavnějších hitů skupiny Queen upravených pro muzikál We will rock you, který se dlouhá léta úspěšně hraje na West Endu i v New Yorku a v dubnu se čeká i premiéra jeho tuzemského uvedení. Zpěváci, kteří s písněmi z muzikálu vystoupí v Kopřivnici, nejsou sice v obsazení zmíněné české verze, nicméně na koncertních pódiích nejsou žádnými nováčky. Publikum se může těšit na herce a příležitostného moderátora Bořka Slezáčka, mladou zpěvačku Genny Ciatti, která na benefici vystoupila už vloni s písněmi Abby, ale také muzikálové herce a zpěváky Petra Poláčka a Tomáše Löbla, kteří získali jistou popularitu i během svých účastí v talentové show Česko hledá SuperStar. Ještě před vstupem do sálu bude připravena výstava maleb Barbory Sedláčkové, která trpí svalovou dystrofií a maluje pusou. Výtěžek ze vstupného stejně jako peníze, které se vydělají prodejem výrobků dětí ze zdejší speciální školy Motýlek nebo produktů ekologického centra z Hostětína, bude využit na podporu již zmíněného tábora pro děti se zdravotním handicapem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice