13. 3. 2020

Rada města 13. března schválila přerušení provozu Mateřských škol Kopřivnice okres Nový Jičín, příspěvkové organizace a mateřské školy při Základní škole a Mateřské škole Kopřivnice, 17. listopadu 1225 okres Nový Jičín, příspěvkové organizaci, a to od 16. března 2020 do odvolání v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID – 19 způsobené novým koronavirem v České republice.

 

V návaznosti na rozhodnutí Vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu je knihovna a všechny její pobočky (Sever, Lubina, Mniší, Vlčovice a Česká) až do odvolání UZAVŘENA. Všechny vaše výpůjčky a rezervace jsou po dobu uzavření prodlouženy. Aktuální informace budeme zveřejňovat na našich webových a facebookových stránkách, případně nás můžete kontaktovat na tel. čísle 603 222 118.

 

Ve věku 97 let zemřela Dana Zátopková. Legendární oštěpařka, olympijská vítězka z Helsinek 1952, bývalá světová rekordmanka a čestná občanka Města Kopřivnice. Vdova po slavném běžci Emilu Zátopkovi zesnula 13. 3. ráno v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.Její vztah k našemu městu a osobní vzpomínky si můžete připomenout v dokumentu kolegy Miroslava Hofmanna https://youtu.be/lLyVKz1t8aE . Snímek zařadíme také do vysílání KTK od pátku 20. 3. od 16 hodin.

 

Jarní akci věnovanou světoznámým motocyklům INDIAN připravilo Automotomuzeum Oldtimer od 11.března 2020. V muzeu je soustředěna mimořádná kolekce několika zajímavých exponátů, mapující produkci tohoto výrobce v období 1916 – 1945. Vystaveny jsou motocykly například INDIAN LITTLE TWIN, INDIAN PRINCE, INDIAN BIG CHIEV, INDIAN FOUR a další.

 

České centrum signálních zvířat působící v Kopřivnici zahájilo od 1. února kampaň na Startovači nazvanou psí čenich jako radar na rakovinu. Cílem se dát dohromady částku 330 000 Kč, kterou spolek potřebuje na projektovou dokumentaci k rekonstrukci budovy, kterou jim převedl Moravskoslezský kraj do vlastnictví s podmínkou, že rekonstrukce musí proběhnout do konce roku 2021. Organizace se zabývá speciálním výcvikem pejsků na pomoc při odhalování rakoviny a kampaň potrvá do konce března.

 

Kopřivnická radnice od 1. března zapůjčila spolku Vlčovjané objekt někdejší mateřské školy ve Vlčovicích, ve kterém ještě v minulém roce sídlil denní stacionář Kopretina. Ten se přesunul do nového centra Pětka. Radnice na své náklady uhradila 112 tisíc korun za drobné úpravy objektu prádelny na zahradě školky, který bude složit hasičům. Další 160 tisíc by mělo město vynaložit na úpravy někdejší školky, aby byla použitelná pro činnost spolku Vlčovjanů, nyní zejména pro klub maminek s dětmi. Další úpravy plánuje spolek dělat svépomocí případně z dotačních zdrojů.

 

Z důvodu vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode dne 10. března 2020 byly až do odvolání zrušeny veškeré akce pořádané městem Štramberk. Zrušena je také Divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů organizovaná div. spolkem Kotouč Štramberk.

 

Katolický dům Kopřivnice pořádá v sobotu 14. března od 8.00 hod. hudební a knižní bazar. Budete mít tak možnost nakoupit si vinylové desky, hudební CD a DVD, hudební nástroje, zpěvníky noty a mnoho dalšího. Vstupné 20 Kč.  Více informací na tel. čísle 731 906 908.

 

LiStOVáNí: Špeky – Kopřivnice. Humorný příběh autora Červeného trpaslíka vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá. Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost. A pochopíte, že s sebou přináší i spoustu grantovského tučného humoru, budete se možná i popadat za břicho. Už také proto, že…“Existují tři druhy lží: lži, hnusné lži a statistiky!“ Cyklus scénického čtení se uskuteční v neděli 15. března od 16.00 hod. ve Vile Machů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice