11. 3. 2024

Dne 13. 3. 2024 v nočních hodinách od 02:00 do 04:00 hodin dojde k výluce televizních služeb a připojení k internetu u kabelových modemů z důvodu modernizace technologie na hlavní stanici kabelové televize. Omlouváme se za případné obtíže.

 

V pátek 1. března odstartoval nový tematický kanál Sporty TV. Převážnou část programu tvoří přenosy a záznamy zápasů halový sportů, jako jsou florbal, volejbal, basketbal, či házená. Stanice je v současné době společně s ČT Sport jedinou bezplatnou sportovní stanicí v Česku. Nyní si ji mohou užít také naši diváci. Kanál Sporty TV byl zařazen do základního televizního balíčku KTKdigi. Sporty TV hodlá divákům nabídnout mimo jiné přenosy z italské basketbalové ligy, cyklistický závod Tour de Pologne, maraton z Říma nebo prestižní atletický halový mítink v Madridu. Dále divákům zprostředkuje přenosy play-off zápasů florbalu a volejbalu, čtvrtfinále FIBA Europe Cupu a italskou basketbalovou ligu. Zařazení nového sportovního kanálu si zároveň vyžádalo změnu kmitočtu zpravodajského kanálu ZDF HD. Nový televizní kanál bude potřeba opětovně naladit. Správný postup a potřebné údaje k naladění TV najdete na našem WEBu -> Jak naladit TV.

 

V rámci volného vysílání, které probíhá od úterý 5. 3. do 2. 4., bude pro zákazníky KTKdigi odkódován 1 kanál z placené nabídky, a to Sport2 HD. Během 3. měsíce roku 2024 mohou všichni zákazníci KTKdigi bez ohledu na svůj balíček přepnout televizor na dočasně odkódovaný program. Sport2 HD bude po celý březen nabitý fotbalovými událostmi. Na cestu do čtvrtfinále Evropské ligy se vydává Slavia Praha, která musí porazit AC Milán. Ikonický Cristiano Ronaldo zase vede svůj Al Nassr do boje o titul. Nejlepší střelec Saudi Pro League se bude chtít naplno předvést v souboji s Al Ahli. Další perličkou bude přátelské utkání mezi Norskem a Slovenskem, které se odehraje 26. března.

 

Upozornění na úplnou uzavírku kruhového objezdu v Lubině. Ředitelství silnic a dálnic ČR provede opravu povrchu kruhového objezdu na silnici I/58. Oprava si vyžádá úplnou uzavírku okružní křižovatky v termínu od 17. do 19. března. V případě nepříznivých klimatických podmínek se stavební práce přesunou do týdne od 31. března do 2. dubna. Objízdná trasa pro vozidla směřující do Kopřivnice, Frenštátu pod Radhoštěm a Rožnova pod Radhoštěm je plánována po silnici podél dálnice D48 (směr Libhošť), za Boroveckými rybníky doleva ve směru na Závišice, dále po sil. II/482 do Kopřivnice (ul. Obránců míru) a ve směru na Lubinu (ul. Čs. armády), dále po ul. Dělnické a ul. Panské a přes průmyslový park zpět na silnici I/58. Pro vozidla směřující do Příbora, Nového Jičína a Ostravy by měla vést objízdná trasa přes průmyslový park po ul. Panské, ul. Dělnické, dále ve směru na Kopřivnici (ul. Čs. armády) a ve směru na Závišice (ul. Obránců míru), kde za autobusovou zastávkou Závišice, rozc. Příbor Palička povede doprava ve směru na Příbor (ul. Štramberská) a zpět na silnici I/58. Tyto informace ještě upřesníme. V souvislosti s uzavírkou dojde k zavedení výlukových jízdních řádů autobusů.

 

Pod Zahradami začne rekonstrukce chodníku. Obyvatelé ulice Pod Zahradami se brzy dočkají nového chodníku. Dnes již notně zničený povrch z litého asfaltu nahradí zámková dlažba. Radní už schválili výběr zhotovitele a uzavření smlouvy, takže se stavební práce mohou rozběhnout během března. Opraven bude chodník podél silnice od odbočky za cukrárnou Harlekýn v délce 184 metrů, včetně sedmi chodníků vedoucích k jednotlivým vchodům bytových domů č. p. 1292 až 1298. Projekt zahrnuje demolici stávajícího povrchu, včetně silničních a chodníkových obrub, úpravu podkladních vrstev a pokládku zámkové dlažby. Práce vyjdou zhruba na 1,5 milionu korun. „O veřejnou zakázku se ucházelo patnáct firem a na základě nejnižší nabídkové ceny byla vybrána společnost Japstav, se kterou máme dobré zkušenosti. Jelikož je cena nižší, než jsme předpokládali, zbydou nám v rozpočtu volné prostředky na další projekty. Kromě ulice Pod Zahradami se letos chystáme řešit také chodníky na ulici Štramberské, Příčné, Dolní a Husově,“ uvedl vedoucí odboru majetku města Adam Ondrašík. Stavba je plánována na 45 dní, hotová by tedy měla být v již dubnu.

 

V centru vznikne nové veřejné WC, prozatím budou veřejnosti sloužit kontejnerové toalety. Kopřivnická radnice dokončuje projekt nových veřejných toalet v centru města. Realizace by měla být zahájena letos během léta. Než bude nové sociální zařízení otevřeno, poslouží veřejnosti kontejnerové toalety umístěné mezi kulturním domem a ZŠ dr. Milady Horákové, budou přístupné denně od 8 do 20 hodin a Slumeko zajistí jejich každodenní úklid. Dva kontejnery vybavené pisoáry, WC kabinkou a umyvadlem plus jedna mobilní toaleta pro vozíčkáře budou zprovozněny během tohoto týdne

 

Dejte chůzi šanci! Každý den 10 000 kroků. V pátek 1. 3. 2024 byla spuštěna registrace do jarní výzvy 10 000 kroků, která odstartuje 1. dubna. Smyslem není ujít každý den zhruba 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků, ale začít pravidelně chodit. Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, posiluje naše tělo i mysl. Cílem projektu je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva sice pracuje s magickou hranicí 10 000 kroků, ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. Svou účastí tak lidé mohou plnit nejen svou osobní výzvu, ale také motivovat ostatní. To jde díky týmům, které si účastníci mohou utvořit. Obecně platí, že vzájemné povzbuzení, spolupráce a pomoc jsou tou nejlepší motivací těm, kteří to nejvíce potřebují. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. Proto neváhejte a navštivte stránky www.desettisickroku.cz, kde se k populární výzvě můžete přihlásit. Kromě cen na vás čeká odolnější organismus, protože účastí ve výzvě bojujete za své zdraví a přispíváte ke svému vyváženému životnímu stylu. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice