11. 4. 2014

 

O cenu hejtmana za společenskou odpovědnost soutěžilo rekordních šedesát uchazečů. Slavnostní vyhlášení soutěže se konalo ve čtvrtek 10. dubna 2014. Podstata společenské odpovědnosti je poskytovat výrobky či služby svému okolí, a to podle standardů, které jdou nad rámec povinnosti. V kategorii obcí s rozšířenou působností v soutěži o Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2013 zvítězilo město Kopřivnice. Všichni vítězové převzali z rukou hejtmana kraje ocenění v podobě skleněné plastiky „ARBOR VITAE“, zobrazující strom jako symbol růstu, z čistého křišťálu, v limitované sérii. Autorem díla je sochař Jan Šnéberger.

 

 

20. ročník pěvecké soutěžní přehlídky dětských a mladých zpěváků lidové a populární písně letos přilákal 312 účastníků.  Od roku 2004 o vítězi rozhoduje divácké hlasování.  Do letošního jubilejního 20. Ročníku Koprstar  zaslali diváci finalistům historicky nejvíce sms hlasů za celých deset let.  Do doby uzávěrky v pátek 11. 4. 2014, 12:00 hod dorazilo dio registru přes tisíc hlasů. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci Jarního koncertu školních sborů a kapel 15. dubna v Kulturním domě Kopřivnice.

 

 

Po několikaleté přestávce Klub kamarád obnovil soutěž Miss Roma, semifinále v domácím klubu se 28. 3. 2014 zúčastnilo 20 dívek z Kopřivnice, Frýdku Místku, Opavy, Krnova, Vítkova a Nového Jičína. Každá dívka předvedla volnou disciplínu a rozhovor s moderátorem. Sedmičlenná porota vybrala 15 finalistek, které se zúčastní finále v sobotu 12. dubna od 14 hodin. Na finále vystoupí také žáci se ZŠ Štramberská, děti z Dětského domova ve Frýdku Místku, po ohlášení vítězek v 18 hodin bude až do 22 hodin hrát romská kapela Gipsy Lion z Vítkova.

 

 

Letošní úprava školního vyučování v souvislosti se státními svátky: Volné dny byly vyhlášeny na 2. a 9. 5. 2014 v ZŠ E. Zátopka, v ZŠ a Mš 17. listopadu, v ZŠ Milady Horákové, v ZŠ  Alšova, v  ZŠ Mniší a v ZŠ Lubina. 

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem dvou městských bytů o velikosti 1+2 (Obránců míru 891, Obránců míru 704), za podmínky přistoupení k dluhu, které jsou určeny široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 26. 03. 2014 do 14. 04. 2014.

 

 

Starosta města svolává na čtvrtek 17. dubna 2014 21. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

 

Poslední velká škola se dočká rekonstrukce. Kopřivnická radnice získala dotaci na realizaci energetických opatření na další škole. Nových oken, kompletního zateplení a celkové estetizace se letos dočká také poslední ze čtyř velkých základních škol v Kopřivnici, jejichž zřizovatelem je město – ZŠ Emila Zátopka.

V rámci projektu dojde k zateplení obvodového pláště a střešních konstrukcí, včetně položení nových hydroizolačních vrstev, výměně stávajících okenních a dveřních výplní, vysprávce omítek a instalaci nových bleskosvodů. Úpravami projde nejen budova samotné školy, ale také přilehlé sportovní haly a pavilonu s jídelnou. Projektové náklady přesahují 27 milionů korun, ale jaká bude skutečná cena ukáže až výsledek soutěže na zhotovitele, jejíž podmínky se právě připravují. Dotace z Operačního programu Životní prostředí činí 90 procent uznatelných nákladů, maximálně však 13,3 milionů korun. K dofinancování projektu chce radnice použít komerční úvěr, stejně jako v případě předchozích škol zateplených v letech 2010 a 2013. Stavba bude zahájena pravděpodobně začátkem letních prázdnin a potrvá zhruba čtyři měsíce.

 

 

Slavnostní vyhlášení NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ Kopřivnice za rok 2013 –  jednotlivců, kolektivů, a trenérů, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali město Kopřivnici v oblasti sportu, se konalo ve středu 9. dubna v kině Puls. Na seznamu vyhlášených sportovců se objevilo i jméno kopřivnické policistky Andrey Zátopkové, za její vynikající plavecké výsledky na světovém šampionátu World Police & Fire Games.

Pamětní plakety a drobné dárky za reprezentaci města dále získali tenista Hynek Bartoň, hokejista David Kofroň, judista Radek Rýpar, stolní tenista Oto Schwarz, střelec Radek Domitra a házenkář Petr Chalupa. Něžné pohlaví na seznamu nejlepších kopřivnických sportovců zastupují mladé krasobruslařky Klára Štěpánová a Petra Milčinská, gymnastka Denisa Rýparová, plavecká naděje Vendula Rakúsová a všestranná atletka Veronika Šádková. Jako nejlepší kolektivy roku 2013 byly oceněny oddíl klubu vzpírání ASK Tatra Kopřivnice, starší dorost Klubu házené Kopřivnice a plavecká štafeta jedenáctiletých žáků Sportovního klubu Kopřivnice. Trenérské kvality byly vyzdviženy u Libuše Dočkalové z Tenisového klubu Kopřivnice, badmintonisty Libora Hubináka, hokejového trenéra Jaroslava Kofroně a Miroslava Bartoně s Igorem Fulnekem, díky nimž se stalo družstvo staršího dorostu Klubu Házené Kopřivnice vítězem nejvyšší soutěže a získalo titul Mistra ČR.

 

 

Již tento pátek můžete zavítat za kulturou do Kulturního domu Štramberk. Od 19:30 hodin na vás čeká aprílová komedie Vlastimila Peška s názvem Babička v trenkách, kterou nastudoval Divadelní spolek Kotouč Štramberk.

 

 

Všem, kterým se líbilo představení „Příhody včelích medvídků“ se jistě zalíbí také rodinné představení s názvem „Zahrada“. To přijedou zahrát herci pražského divadla Krapet v sobotu v 15:00 hodin do Kulturního domu Příbor. Pohádka je nastudována podle předlohy Jiřího Trnky a těšit se můžete na Chytrého, Velkého, Malého, Kocoura, Trpaslíka a další pohádkové postavy.

 

 

Dětem jsou určena pohádka v Katolickém domě v Lubině a hraje ji Loutkoherecký soubor Rolnička z Kopřivnice. Od 15:30 hodin můžete shlédnout pohádku Červená Karkulka.

 

 

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře  připravilo komponovaný pořad s názvem Černá hodinka: Vzpomínky na starý Příbor III. Zazní zde úryvky z pamětí osobností spjatých s městem Příborem, které budou zaměřené na období jara a Velikonoc na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o písemné památky uložené v příborském muzeu. Tyto čtené vzpomínky budou doprovázeny působivým hudebním vystoupením na harfu. V programu vystoupí Mořic Jurečka (čtení dobových vzpomínek), Václav Michalička (průvodní slovo) a Kateřina Sabová (harfa). Černá hodinka začne v 17:00 hodin.

 

 

V pátek je připraven v čajovně Mandala v Kopřivnici program s názvem Jazz v Mandale. Od 19:30 hodin zde vystoupí Fly Agaric. Tento mezinárodní jazzový kvartet představí netradiční spojení kontrabasu, saxofonu, piána, bicích a akordeonu či dokonce kovového klarinetu. Skupina (v českém překladu zvaná Muchomůrka červená) mísí s úspěchem moderní jazz s latinskoamerickou hudbou, východoevropským folklorem, rytmy černého kontinentu a vážnou hudbou.

 

 

Makabara se představí v Kulturním domě Kopřivnice.Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v ČR, pobočka Nový Jičín ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice pořádá, v neděli od 15:00 hodin v malém sále Kulturního domu Kopřivnice, koncert vokálního tria Makabara. Koncert se uskuteční v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který se koná již 20. rokem v různých moravských městech. Akce je přehlídkou uměleckých schopností profesionálních i amatérských zrakově postižených umělců, kteří se snaží prezentovat svou tvorbu v oblasti hudby, sochařství, malby i fotografie. 

 

 

V pátek vystoupí v kopřivnickém Music Clubu NORD oblíbená kapela Rybičky 48. Ve 20:00 hodin se zde zastaví v rámci svého jarního turné k nové desce „Tohle je rock´n´roll, vy buzny“.

 

 

V sobotu se v místní čajovně Mandala koná poslechovo-taneční večer s výbornými průvodci – Peky a Tiger Music. Akce začíná ve 21:00 hodin.

 

 

V kopřivnickém baru Daymoon během sobotního večera vystoupí dále rock´n´rollová skupina z Kopřivnice – Milano a instrumental post rock z Plzně s názvem Madebythefire.

 

 

 To v refektáři piaristického kláštera v Příboře se v sobotu koná jedinečná událost – Koncert židovských autorů v době romantismu a novodobém Izraeli. V programu zazní skladby F. Mendelssohna, F. Kreislera, H. W. Ernsta, E. Avitsura, J. Povolotskeho a Y. Leefa. Koncert začíná v 19:00 hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice