11. 4. 2018

 

Žáci vybrali svého nejoblíbenějšího učitele. Oblíbený, přátelský, chytrý a připravený vždy poradit. Takový je podle žáků kopřivnických základních škol nejoblíbenější učitel, vítěz ankety Zlatý Komenský 2018. V pořadí pátý ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele v letošním roce opět zorganizovalo Dětské zastupitelstvo Kopřivnice. Nominováni byli čtyři pedagogové, Robin Pospěch ze ZŠ Alšova, Jiří Lipový ze ZŠ 17. listopadu. Za ZŠ dr. Milady Horákové byl vybrán Jiří Madecký a jedinou ženou v anketě byla Ivana Kociánová ze ZŠ sv. Zdislavy. Hlasovat ve druhém, rozhodujícím kole mohli téměř všichni. Anketu Zlatý Komenský 2018 nakonec vyhrála Ivana Kociánová ze ZŠ sv. Zdislavy.

 

Městská knihovna zve ve čtvrtek 12. 4. Pomocníky do dobrovolnické dílny, chcete li pomoci při výrobě ergoterapeutických pomůcek – bude otevřeno od 8 do 14

 

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 – od 17.00 hodin vypukne v KDK JARNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE.

 

V pátek 13. dubna 2018 – 19.00 hodin začíná v KDK KONCERT písničkáře Vlasty Redla.

 

V pátek 13. 4. 2018 19:30 KD ve Štramberku zve na představení í (NE)PRODEJNÉ MANŽELKY v rámci divadelní přehlídky amatérských souborů, hraje Divadlo Devítka Ostrava – Michálkovice.

 

Agentura pro regionální rozvoj ve spolupráci s Moravskoslezským krajem vyhlásila třetí ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje 2018. Soutěž je určená všem ženám, které jsou úspěšné či začínající podnikatelky anebo pracují v neziskovém sektoru a svou prací se podílejí na rozvoji našeho regionu. Hlavní myšlenkou soutěže je ocenění každodenního nasazení žen v práci, jejich úspěchů v podnikání a přínosů pro společnosti, v nichž pracují. Každá výherkyně se může těšit na finanční odměnu sto tisíc korun. Podmínkou účasti v soutěži Lady Business 2018 je minimálně dva roky podnikat či pracovat na území Moravskoslezského kraje. Nominace mohou lidé zasílat do 3. září na adresu Agentura pro regionální rozvoj, Na jízdárně 7, 702 00 Ostrava nebo elektronicky na emailovou adresu durajova(zavináč)arr.cz. Více informací a přesné podmínky k soutěži zájemci najdou na www.ladybusiness.cz.

 

Letošní Den Země bude ve znamení ekologiády. Akce, kterou organizuje radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše. Program Dne Země bude rozdělen na dvě části, a to na dopolední část, která bude určena pro základní a mateřské školy a na část odpolední, věnovanou široké veřejnosti. Děti ze základních škol se mohou těšit na novinku, která zatím v programu kopřivnického Dne Země nebyla. „Jedná se o soutěž Kopřivnická ekologiáda, které se může zúčastnit jakýkoli tým šesti dětí s doprovodem jednoho pedagoga. Soutěžním tématem bude ekologie, děti si budou moci zábavnou formou vyzkoušet své dovednosti a vědomosti,“ osvětlil novinku vedoucí odboru životního prostředí Hynek Rulíšek. Na své si během oslav přijdou také předškoláci a děti z mateřských škol, které u příležitosti Dne Země dostanou možnost navštívit mobilní planetárium nebo třeba zasadit květiny do truhlíků. Ty budou následně zdobit Štefánikovu ulici. „Chybět nebude ani tradiční a oblíbená prohlídka popelářského vozu, slalom s popelnicí nebo oblíbené malování na velkoobjemové kontejnery,“ doplnila za organizátory akce Lucie Kubalcová. V rámci Den Země se budou v Kopřivnici opět sbírat kola pro Afriku a ve Vile Machů se uskuteční tématické přednášky věnující se změně klimatu a ekologické stopě. Generálním partnerem oslav svátku naší planety bude společnost Slumeko.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice