13. 4. 2018

 

Ájurvéda – Oheň v nás, pondělí 16. 4. 2018, akademická posluchárna Kulturního domu Kopřivnice, 18:00. Městská knihovna Kopřivnice zve všechny zájemce na přednášku Ájurvéda – Oheň v nás. Oheň v nás – energie k tomu, jak žít svůj život tak, aby nás bavil. Mít dostatek energie pro všechno, co potřebujeme. Praktické, jednoduché kroky, které můžeme začít hned teď. Jak jednoduše pozvat ájurvédu do svého života? Přijďte si poslechnout přednášku paní Veroniky Mikuškové.

 

Stavba nového záchytného parkoviště v blízkosti Komerční banky začala koncem března. Lidé se musí připravit na omezení. Prostor, který by měl pomoci s nesnadným parkováním v Kopřivnici, by měl být hotový v červenci letošního roku. Do té doby musí lidé počítat s několika omezeními. Tím nejvýznamnějším je znemožnění odstavení vozů na obvyklých místech v blízkosti banky. Parkování je po dobu výstavby umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka. Nové parkoviště by mělo umožnit parkování celkem čtyřiceti vozů. Město do jeho vzniku investuje cca šest milionů korun.

 

V pátek 13. dubna pořádá Kulturní dům Kopřivnice recitál písničkáře Vlasty Redla. Akce začíná v 19.00 hod. ve velkém sále. Vlasta Redl přijede společně se svou kapelou, kytaristou Matějem Morávkem, klávesistou Borkem Nedorostem a Martinem Gašparem.

 

V pátek 13. dubna od 19.30 hod. se můžete těšit na další divadelní představení. Tentokrát v Kulturním domě Štramberk vystoupí divadlo Devítka Ostrava Michalkovice a zahrají hru J. Chapmana aj. Loyda (Ne)prodejné manželky. Dvojice provinčních anglických obchodníků se chystá prodat svoji autodopravu zahraničním zájemcům. Ti si pro oživení obchodního jednání přejí i placenou dámskou společnost. Co se ale stane, když se v hotelovém apartmá nečekaně objeví i manželky obchodníků a kupující tyto dámy považují za objednané luxusní prostitutky? Pro uskutečnění obchodu je třeba udělat vše.

 

Opera: P. I. Čajkovskij: Piková dáma, KDK. Trojka, sedma, eso… tři karty, které vždy vyhrávají. Tajemství, jehož získání mladý carský důstojník Herman obětuje nejen milostný vztah k mladičké Líze, ale pro něž se stane i vrahem. Jeho touha po penězích a společenském postavení rozvrátí životy všech kolem něj a jej nakonec přivede až k šílenství a sebevraždě. Předposlední Čajkovského opera se odehraje na plátně Kina Kopřivnice v sobotu 14. dubna od 17.30 hod.

 

Základní umělecká škola Zdeňka Buriana pořádá v sobotu 14. dubna od 19.00 hod. v Katolickém domě Mezinárodní koncert k 70. letému výročí města Kopřivnice. Kromě českých umělců, zastoupených ostravským komorním orchestrem, vystoupí umělci s Koreje a USA. Základní uměleckou školu Zdeňka Buriana bude reprezentovat Josef Pukovec s Adélou Šmýtovou.

 

Hudební večer v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě 2018 pořádaných Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočkou Nový Jičín je naplánován na sobotu 14. dubna od 16.00 hod v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice. Během odpoledne vystoupí Barbora Mirgová a Miroslav Orság.

 

Máte rádi Itálii, těstoviny, olivy, víno a to vše kolem Itálie? Navštivte v sobotu 14. dubna od 18.00 hod. Fifty – Fifty Coffee & Cocktail Bar. Přijede rodilý Ital Antonio, který v Říčanech u Prahy provozuje bistro a laterii, kde si vyrábí vlastní mozzarellu. Antonio připraví pravé Italské rizoto před našimi zraky a po té si budete moci objednat porci rizota nebo salát caprese a různých dalších italských dobrůtek. Připravujeme pro Vás speciální Italské koktejlové menu.

 

Neváhejte a přijďte v sobotu 14. dubna od 11.30 hod. na 16. ročník regionální taneční přehlídky, která se bude konat v Kulturním domě Příbor. Pestrá a zajímavé vystoupení ve stylu showdance, discodance, hip hop, la tance a mnoho dalších. Pro diváky i soutěžící je přichystaná diskotéka..

 

Nedělní pohádka: Divadlo Silesia – Byla jednou koťata, KDK. Nová dramatizace známé knihy Ljuby Štíplové pojednává o dobrodružstvích kocourků Macourka a Canfourka a jejich kamarádky Pacičky. Celá pohádka se nese v duchu myšlenky, že nejkrásnější je hrát si v každém věku. Pohádka se odehraje v neděli 15. dubna od 15.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

Přijďte poznat kulturu Ománu s etnoložkou Martinou Hanákovou, která zde absolvovala intenzivní kurz arabštiny. Ve své přednášce představí faktografické informace, místní zvyklosti, ale zabrousí například i do přírody a historie. Součástí prezentace budou autentické fotografie. Můžete se těšit také na pravou ománskou kávu a datle. Akce se uskuteční v neděli 15. dubna od 16.00 hod. v rámci Divotrůrná Kopřivnice, kterou naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice