9. 4. 2018

 

Již 14. sezónu bude v provozu pravidelná linka na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. V úterý 3. dubna odstartoval prodej jízdenek na linku Raškovice – Lysá hora. Jízdenky je možné zakoupit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Autobus poprvé vyjede 9. května a sezónu výjezdů ukončí k poslednímu září, případně k 15. říjnu v závislosti na počasí.Každé pondělí a středu budou autobusy jezdit ve standartním režimu, v pátky pak bude výjezd doplněn průvodcem Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. V úterky a čtvrtky jsou termíny určené pro registrované skupiny nad 35 osob.

Pravidelný jízdní řád:

Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod.

Lysá hora (příjezd) 9.10 hod.

Lysá hora (odjezd) 11.20 hod.

Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod.

 

SOUTĚŽ KTK a seriálu The Terror o knižní předlohu seriálu od Dana Simmonse a hrnek s placatkou. Který významný producent se podílel na seriálu The Terror? – c) Ridley Scott. Výherci: 1/ Martin Žáček, 2/ Lenka Lojková. Ceny si můžete vyzvednout v redakci KTK, Kopřivnice, ul. Záhumenní 1152. Info: studio@ktk.cz nebo tel.: 595 179 140.

 

 

Tajemník Městského úřadu Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa Vedoucí oddělení investic. Lhůta pro podání přihlášky je do 27. 4. 2018.

 

V polovině dubna proběhnou zápisy do prvních tříd základních škol v Kopřivnici i místních částech. Na základní škole sv. Zdislavy proběhly zápisy již 5. dubna. Zralost dětí zvládnout povinnou školní docházku budou sledovat učitelé v Kopřivnici v době od 13 do 18 hodin, v Lubině a Mniší od 14 do 17 hodin. K zápisům musí přijít děti, které dosáhnou šesti let věku ke dni 31. srpna letošního roku a děti, které už měly odklad povinné školní docházky. Přijít musí i děti, u nichž rodiče plánují odklad. Každá základní škola má svůj spádový obvod, ale rodiče si mohou vybrat, na kterou školu zapíší své dítě. Termín zápisů do mateřských škol je stanoven na čtvrtek 3. května, kdy budou připraveni v každém zařízení zapsat zájemce o umístění dítěte.

 

Lidé bydlící v lokalitě okolo mošnovského Letiště budou muset opět na čas počítat s větším hlukem. V oblasti budou trénovat piloti vrtulníků, kteří zkušenosti získané během denních i nočních letů využijí později při plnění bojových misí nebo při práci pro leteckou záchrannou službu. Jako formu kompenzace pro nejvíce postižené obce letos nabízí kraj ve spolupráci s výukovou firmou možnost vyhlídkových letů pro zhruba čtyřicet lidí z každé obce. Ty by se měly uskutečnit v květnu a červnu.

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městského bytu za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byt má velikost 1+2 a je určen pro stávající nájemce městských bytů. Nabídka platí od 06.04.2018 do 23.04.2018.

 

V úterý 3. dubna zahájila společnost V+V Saveko výstavbu chodníku na ulici Štramberské, konkrétně v úseku mezi ulicemi Hřbitovní a Pabla Nerudy. Délka chodníku bude 164 metrů, součástí akce je také oprava chodníku na rohu ulic Štramberská a Pabla Nerudy. Ve vjezdech k rodinným domům, které již byly realizovány v rámci rekonstrukce ulice Štramberské, budou dodlážděny vodící linie pro zrakově postižené osoby. Stavba v hodnotě 687 tis. Kč by měla být dokončena na začátku června letošního roku.

 

Osm nominací obdržela kopřivnická radnice během dvou měsíců na udělení titulů čestný občan a významná osobnost. Šest osobností je navrhováno na udělení titulu čestný občan, dvě na udělení titulu významná osobnost. Mezi navrhovanými jsou například rakouský automobilový konstruktér a průkopník automobilismu, který zasvětil svůj život značce Tatra Hans Ledwinka, nebo bývalý poslanec, náměstek hejtmana pro Moravskoslezský kraj a starosta Kopřivnice, Josef Jalůvka, jehož nominaci podpořila široká veřejnost devíti stovkami podpisů. Nechybí ani další osobnosti, které se zasloužily o rozvoj kulturního, duchovního či sportovního života ve městě. Nominacemi se nyní bude zabývat letopisecká komise, která má možnost návrhy podpořit anebo naopak vyjádřit svůj nesouhlas.

 

 

V úterý 10. 4. zve Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu na besedu Vietnam – Z Hanoje až do delty Mekongu, od 18 hod. A Vila Machů zve na přednášku magistra Netušila: DNA ve službách lidstva a kriminalistiky od 18 hod.

 

Přednáška Ing. Šárky Laštovičkové Jarní léčivé byliny pro naše zdraví – se koná v Divnotvůrně na ulici Kadláčkově Ve středu 11. 4. od 17 hod. Ve stejný den je na programu ve vile Machů Povídání o putování po Palestině a Izraeli s farářem Romanem Macurou, od 18.00. Příborský KD uvádí divadelní hru Tchýně na zabití – od 18 hod. V inscenaci uvidíte Lucii Zedníčkovou, Danu Homolovou, Annu Kulovanou a Martina Krause.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice