6. 4. 2018

 

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v úterý u tragické události na Novojičínsku. Poblíž obce Trojanovice muže zavalil strom. Na pomoc byla vyslána pozemní posádka RZP z Kopřivnice a letečtí záchranáři z Ostravy. Padesátiletý muž se nacházel ve svahu v lese, kde jej zavalil strom. Po vyproštění záchranáři zjistili, že utrpěl poranění, kterým na místě podlehl ještě před jejich příjezdem.

 

Na konci března začala výstavba společné stezky pro chodce a cyklisty v Lubině na Dolních Roličkách. Nová stezka bude obcházet areál firmy Multised a umožní tak průchod chodců a průjezd cyklistů v dané oblasti mimo pozemky soukromého vlastníka a silnici číslo I/58. Součástí stavby bude mimo jiné doplnění veřejného osvětlení, odvodnění a také vegetační úpravy. Zakázku v hodnotě 1 383 000 korun realizuje společnost Jankostav, s. r. o. a její dokončení je plánováno na začátek července letošního roku. Až 85 procent nákladů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, o kterou prostřednictvím Místní akční skupiny Lašsko město Kopřivnice požádalo. Žádost úspěšně prošla hodnocením a nyní je tak v seznamu projektů, které by měly být podpořeny.

 

Obyvatelé kraje vyčerpali kotlíkové dotace, žádosti jsou však nadále přijímány. Moravskoslezský kraj bez problémů vyčerpal dvojnásobnou alokaci, kterou měl k dispozici pro 2. kolo kotlíkových dotací. Lidé si o výměnu starých kotlů mohou žádat i nadále do zásobníku, mají šanci, že i jim bude vyhověno.

 

Ptačí zpěv na Horečkách zahájí novou turistickou sezonu. Milovníci přírody by si tuto sobotu 7. dubna neměli nechat ujít akci Vítání ptačího zpěvu v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Program v pořadí již třetího ročníku vypukne úderem 8. hodiny ranní a návštěvníkům nabídne ukázky kroužkování ptáků, komentované prohlídky expozice Život v korunách stromů, tvořivé dílny a zajímavé informace o okřídlených obyvatelích Beskyd. Chybět nebudou ani poutavé přednášky nebo koncert vítání jara. V průběhu dopoledne budou na místě probíhat také další aktivity, jako například eko soutěže pro děti v režii Centra volného času Astra, zájemci budou moci navštívit také tvořivé dílny z přírodnin s Lesní školkou na Pasece. Vstup na akci, která potrvá zhruba do 13 hodin, je zdarma.

 

Preventivní akce „Řídím bez opice“ se koná již tuto sobotu 7. dubna 2018 v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114. Během tohoto dne si budou moci řidiči a to jak ti stávající nebo také žáci autoškol vyzkoušet tzv. jízdu pod vlivem. Za použití brýlí simulujících vliv alkoholu nebo návykových látek a v bezpečném prostoru budou mít možnost řidiči motorových vozidel absolvovat jízdu a vyzkoušet si své (ne)dovednosti. Cílem projektu je poukázat na rizika spojená s řízením motorových vozidel pod vlivem alkoholu nebo návykových látek a tím snížit počet protiprávních jednání souvisejících s touto problematikou. Aktivita je pro všechny účastníky ZDARMA. Co je potřeba udělat pro účast? Zaregistrovat se na webových stránkách: http://www.centrum.libros.cz/rezervace-opice.php a včas dle registrace dojet vlastním autem nebo vozidlem autoškoly do areálu.

 

Akce Zebra připomněla, jak správně přejít silnici. Policisté spolu s BESIPem vyrazili k přechodům pro chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne, upozorňovali na bezpečné chování v silničním provozu. Tato celorepubliková akce proběhla například také v Novém Jičíně.

 

Katolický dům pořádá v pátek 6. dubna od 16.00 hod. autorské čtení a besedu s Ladislavem Heryánem. Ladislav Heryán je salesián, biblista, autor úspěšné knihy Exotem na této zemi. Kněz a řeholník, který se stará o mládež s problémy a taky o lidi z undergroudu, se vrátí po více než roce a půl do Kopřivnice představit svou novou knihu „Stopařem na této Zemi“.

 

Další divadelní představení se odehraje v pátek 6. dubna v Kulturním domě Štramberk v 19.30 hod. Ten večer vystoupí divadlo SCHOD Valašské Meziříčí a zahraje divadelní hru od Ivany Bublíkové s názvem Krtek. Každý má ve svém okolí krtka v lidské podobě, jenž podrývá štěstí rodinného krbu a narušuje soukromí nevinných obětí. Někdy to může být tchán, či tchýně, jindy švagr nebo tetička. Krtka můžeme objevit i na pracovišti, kde je schopný naprosto „rozhodit“ jinak dobře sehraný produktivní kolektiv. Někdy chvíli trvá, než takového škůdce odhalíme a pak je třeba se ho nějak chytře zbavit. Jedna ironická rada zní: Odstěhujte se, změňte si jméno. Jenže to není vždy tak jednoduché. Nekonvenční řešení, jak obtížného krtka vystrnadit ze svého života, můžete zhlédnout v této divadelní hře.

 

V pátek 6. dubna od 20.00 hod. ve Společenském sále Vily Machů se uskuteční koncert francouzské zpěvačky Céline Bossu a její kapely. Hudba, šansony, láska, radost, dobrá nálada. Jedním slovem je to život, co oslavují a o čem zpívají CelBoss. Předprodej vstupenek v Kavárně Vila.

 

Burza dámského a pánského oblečení. V pátek 6. dubna od 14.00 hod. a sobotu 7. dubna od 9.00 hod. v Heidi rodinném centru budete mít možnost nakoupit či prodat oblečky na jaro a léto, módní doplňky a mnoho dalšího. Pro malé návštěvníky bude v době burzy otevřena herna zdarma, kde si můžete s dětmi nejen pohrát, ale i občerstvit se..

 

Již tuto sobotu 7. dubna od 14.00 hod. proběhne slavnostní otevření a zahájení turistické sezóny na hradě Trúba. Během dne je pro návštěvníky připraven bohatý program. Těšit se můžete na dobovou hudbu Děvětsil, pohádku o Pepoušovi, cimbálovou muziku Buriánek, sokolníka Montiho.

 

Ukliďme svět – Ukliďme Česko : Kopřivnice – Štramberk – Hukvaldy. Pojďte společně v sobotu 7. dubna uklidit Bílou horu, Libotín a Oboru Hukvaldy. Můžete si vybrat jednu z akcí, které se konají v různých městech. Pokud se rozhodnete pro Bílou horu, sraz je v 9.00 hod. u muzea Fojtství Kopřivnice. Čistý Libotín sraz je naplánován na 10.00 hod. u točny autobusů u koupaliště. Poslední z akcí se koná na Hukvaldech, sraz je v 9.00 hod. u oborní brány. Na srazu se rozdělíte do skupinek a zvolíte si úseky, které uklidíte. Pytle zajištěny. Vezměte si pracovní rukavice, vhodnou obuv a oděv.

 

Slavnostní otevření Divotvůrny + Sebeuzdravování pomocí léčivé energie | Kopřivnice

V novém prostoru v malém domku v Kopřivnici se v době jarního rozpuku znovu otevírá se záměrem pořádání různorodých akcí, přednášek, seminářů, besed a workshopů. Divotvůrna představuje možnost jedinečného setkávání se zkušenými terapeuty, psychology, průvodci intuitivním léčením a dalšími odborníky a badateli roztodivných sfér bytí. Hostem bude Dominika Pávková – průvodkyně intuitivním léčením s přednáškou: Sebeuzdravování pomocí léčivé energie. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu 7. dubna od 15.00 hod. Divotrůrna Kopřivnice se nalézá na ulici Kadláčkova 553.

 

V sobotu 7. dubna od 19.00 hod. se můžete těšit na tradiční posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice v Kamenném šenku Městského pivovaru Štramberk.

 

V sobotu 7. 4. se na domácím trávníku v mistrovských utkáních představí hned 4 týmy FC Kopřivnice. Počasí se umoudřilo, chřipky snad odezněly a tak snad poprvé v jarní části sezony odehrajeme řádné soutěžní kolo v řádném termínu. Pojďme si představit sobotní program v časovém sledu:

Jako první vyběhnou na pažit Letního stadionu STARŠÍ ŽÁCI, kteří od 9:00 hostí tým Kravař. Naši borci jsou v neúplné tabulce aktuálně druzí o bod za FC Ostrava Jih, nicméně mají dva zápasy k dobru a tímto zápasem se jistě budou chtít posunout zpět na své výsadní první místo tabulky krajského přeboru. Kravaře v žákovských kategoriích ovšem vždy byly houževnatým soupeřem (aktuálně 6. místo tabulky), vidět první ostrý jarní start starších žáků do sezony jistě bude stát za shlédnutí!!!

Od 10:45 hod. vystřídají své starší kolegy kolegy i MLADŠÍ ŽÁCI, kteří se představí proti témuž klubu ve své kategorii. Mladší žáci mohou pouze překvapit – jsou na posledním místě tabulky (soupeř 7.) a potřebují se již herně i výsledkově „chytit“. A my jim budeme fandit a držet palečky.

Od 13:00 přivítá na domácím hřisti DOROST tým Frýdlantu n. O. Dorostenci na rozdíl od žáků a mužů mají v nohách již dvě jarní mistrovské utkání, obě vítězné (informovali jsme v předchozích úvodnících případně na záložkách dorostu) a s Frýdlantem budou chtít potvrdit dosavadní formu a bodově žně. Tak se pojďme podívat, jak se to bude svěřencům Luďka Poláška dařit. Bude to fotbal k pokoukání…

MUŽI nastoupí k zápasu se sousedem v tabulce 1. B třídy- skupiny D od 15:30 hod. (Kopřivnice 9. místo – 13 bodů, Odry 10. místo – 12 bodů). Posílený tým trenéra Svatopluka Chrobáka bude chtít potvrdit tradičně lepší jaro než podzimní část sezony, Odry ovšem nezůstávají na štítě jen tak.

 

Notový zápisník v Lašském muzeu pokračuje v neděli 8. dubna v 15 hodin. Zpívat přiletí lašský král Zdeňa Viluš I., občanským jménem Zdeněk Vilém Krulikovský, muzikant, zpěvák a velký propagátor lašské myšlenky, s pásmem „Aj, co to je za slaviček“.

 

Kulturní dům Kopřivnice pořádá v neděli 8. dubna od 17.00 hod. představení Operetní skříňka s líčidly, kde veselé texty a vyprávění spojují protančené melodie ze známých operet. Zahrají a zazpívají Zdenka Mervová, Anna Sokolová, Andrea Plachká, Ivo Melkus, Karel Smolka, Nenko Slavov a Karel Holeš.

 

Velikonoční koncert duchovní hudby – Pěvecké sdružení Kopřivnice v neděli 8. dubna od 18.00 hod. rozezní kostel sv. Bartoloměje.

 

Velikonoční hraní –  Vlčovice. V neděli 8. Dubna v kostele všech svatých Vlčovice vystoupí Krystýna Skalická a Libor Heřmánek. Koncert započne v 15.00 hod. Po koncertě je připraveno malé občerstvení na faře.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice