4. 4. 2018

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina od Katolického domu směrem na Haškovec. Odstávka proběhne 6. dubna od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz v sekci Přerušení dodávky vody, podsekci Poruchy nebo na telefonním čísle 800 292 300 (24 hodin denně) nebo Call centrum 800 292 400 (7:30-18:00).

 

Město Kopřivnice lletos opět podpoří spolky a organizace, které se chtějí zapojit do celostátní dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, v sobotu 7. Dubna. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Ti, kteří se chtějí zapojit, by se měli zaregistrovat na webových stránkách projektu www.uklidmecesko.cz. Město poskytne pytle na sběr odpadu a může zajistit jeho odvoz, lokality je potřeba nafotit. Vloni se do uklízení zapojilo na 96 000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 1 500 tun odpadků. Pravidelně se do úklidu zapojují klienti denního centra Racek i vloni i letos projekt podpoří Klub českých turistů. Sraz je v 9:00 hod. u Muzea na Fojtství v Kopřivnici.

 

Štramberk chystá na 5. 4.2018 od 09:00 – 17:00 v Kulturním domě DEN ZDRAVí , vstup volný.

 

Kreativní rodinnou dílnu Aneb Jarní tvoření s Lenkou otevírá ve čtvrtek 5. 4. v 15.30 Heidi rodinné centrum

 

Knihu Stopařem na této zemi v Pá 6. 4. 2018 v Katolickém domě představí salesiánský kněz Ladislav Heryán, od 16.00.

 

V pátek  6. 4. 2018 v 19:30 v Kulturním domě pokračuje Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů –Divadlo Schod Valašské Meziříčí sehraje představení Krtek.

 

V pátek 6. 4. jste zváni do vily Machů na koncert kopřivnické zpěvačky Céline Bossu a její kapely Celboss, od 20:00

 

Třetí ročník fotosoutěže O nejzajímavější fotografii LIŠKY BYSTROUŠKY byla prodloužena do konce dubna. Soutěží se ve dvou kategoriích a to: do 21 let a od 21 let. Fotografie, dokumenty, fotokoláže a další fotohrátky s Liškou bystrouškou musí být minimálně ve formátu A5 a maximální rozměr 50×70 cm. První tři fotografie v každé kategorii budou odměněny hodnotnými cenami.

 

Po zimní přestávce se na tv obrazovku na Sport1 a Sport2 HD vrací Formule 1. Je zpět, snovými monoposty, logem, startovními časy a mnoha dalšími změnami. Jedna věc však zůstává. Již tradičně mohou motorističtí fanoušci sledovat nejrychlejší motoristické závody na světě od úvodní sekundy prvního volného tréninku Velké ceny Austrálie o minulém víkendu až po poslední stupně vítězů v Abú Dhabí živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi. Exkluzivně na sportovních stanicích Sport1 a Sport2 HD. 8. Dubna série závodů pokračuje v Bahrajnu.

 

Na jarním koncertu sborů základních školy vyhlášeno jméno vítěze letošní Koprstar. Tímto titulem se nyní pyšní Klára Šprochová, která soutěžila s číslem šest. V diváckém hlasování získala celkově 212 hlasů, což byla téměř čtvrtina ze všech platných esemesek. Celkově diváci poslali 996 textových zpráv, z nichž 921 bylo platných hlasů. Moderátoři koncertu poměrně dlouho napínali jak diváky, tak všechny finalisty a ty, které označili jako nepostupující, vyzvali, aby si vybrali za svou účast v soutěži věcnou cenu, kterou pro ně připravili pořadatelé z DDM. Kromě titulu Koprstar byla udělena cena poroty. Pětičlennou skupinu odborníků nejvíce oslovil hlas Honzy Jeřábka, který si tak z akce odnesl kromě poháru i dort stejně jako vítězka Klára. Nová Koprstar po vyhlášení zazpívala vítěznou soutěž a následně se všemi školními sbory a za doprovodu Martina Galii představili nově nacvičenou skladbu. V závěru jarního koncertu škol, kde vystoupilo přes 200 žáků, zazněly tři písně včetně nejznámějšího duetu z filmu hříšný tanec.

 

Kampaň Sahám si na ně každý měsíc, upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně samovyšetřovat a odhalit tak včas rakovinu. Kampaň s provokativním názvem #prsakoule zavítala do katolického domu ve čtvrtek 15. března. Byl to již druhý projekt, který u nás představila nezisková organizace Loono. Záštitu nad projektem převzala 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Cílem projektu je, aby se lidé naučili rozpoznat rakovinu nejrůznějších orgánů , chodili na preventivní kontroly a nestyděli se včas přijít k lékaři. Rakovinou prsu v ČR ročně onemocní bezmála 7 000 žen. Rakovina varlat je méně častá – ročně jí v ČR onemocní přibližně 500 mužů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice