2. 4. 2018

 

Do konce dubna probíhá celostátní soutěž Má vlast cestami proměn, které se účastní kopřivnická Vila Machů (bývalé loutkové divadlo). Z téměř stovky soutěžících je díky podpoře na 7. místě. Ovlivnit pořadí můžete také Vy. Hlasovat můžete zde pod číslem 79: https://www.aefcz.org/hlasovani-o-promenu-roku

 

SOUTĚŽ KTK a seriálu The Terror o knižní předlohu seriálu od Dana Simmonse a hrnek s placatkou. Který významný producent se podílel na seriálu The Terror? a) Robert Kirkman b) Seth Rogen c) Ridley Scott.

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 4. 4. 2018 v 10:00.

 

Indie – divoká a nespoutaná, je v úterý 3. 4. tématem cestovatelské přednášky Michala Štěpánka ve vile Machů.Od 18.00.

 

Centrum Balsamina zve na přednášku a ochutnávku Zelených potravin ve středu 4. 4. od 17.00.

 

Jan Werich, bude hlavní postavou přednášky Ladislava Cvíčka ve vile machů ve středu 4. 4. 2018, v rámci cyklu Spisovatelé, jak je znáte či neznáte, od 18:00.

 

KTKdigi rozšířilo programovou nabídku o nový tématický kanál – Prima KRIMI. Jak již název napovídá, nová televize se zaměří především na zahraniční seriály s detektivní tématikou, kriminální příběhy patří totiž u českých diváků mezi oblíbené televizní žánry. Osmý kanál televizní skupiny Prima začne vysílat na velikonoční pondělí 2. dubna 2018. Tato SD stanice bude dostupná v češtině, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to v rámci základní nabídky. Tematický kanál Prima Love, který doposud řadu kriminálních sérii vysílal, se vrátí k odpočinkové tvorbě pro ženy.

 

Informace o konání mimořádného 22. zasedání zastupitelstva. Starosta města svolává na úterý 3. dubna 2018 mimořádné 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 18.00 hodin.

 

Předposlední týden v březnu byla zahájena výstavba nového parkoviště vedle komerčním banky. To by mělo pomoci částečně řešit neutěšenou situaci v oblasti ulice Kadláčkovy. Už v minulém roce bylo upraveno a rozšířeno parkování mezi panelovými domy. Nové záchytné parkoviště by mělo být dokončeno koncem července letošního roku, po svém dokončení bude mít celkem 40 parkovacích míst, z toho 8 bude vyhrazeno pro zaměstnance a klienty Komerční banky. Zbylých 32 míst včetně dvou pro osoby se zdravotním postižením bude určeno pro obyvatele a návštěvníky města. Parkování po dobu výstavby je už v tuto chvíli umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka, vodorovné dopravní značení na ploše, kde budou provizorní parkovací místa, bude doplněno až s příznivými klimatickými podmínkami.

 

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 „2018“. Jarní novinka, nejstarší české automobilky, nabídne zákazníkům ještě efektivnější řešení jejich dopravních úkolů. Mezi novinky patří jednoznačně nově odhlučněná kabina s novým barevným schématem interiéru. Modelová řada 2018 je sofistikovanější, tišší, výkonnější, zákaznicky vstřícnější a více toho uveze. Z pohledu uplatnění nových konstrukčních řešení jde o novou generaci vozidel.

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Osvoboditelů, Družební a České dne 5. dubna od 8:00 – 14:00 hodin. V dotčené oblasti bude pojíždět cisterna s vodou. Odstávka vody proběhne také v obci Mniší v okolí vodojemu dne 5. dubna od 8:00 – 14:30 hodin.

 

Upozorňujeme občany, kteří se již registrovali na odboru životního prostředí MÚ Kopřivnice k zajištění individuálního svozu bioodpadu, aby si vyzvedli kompostejnery na sběrném dvoře firmy SLUMEKO na ul. Panská nejpozději do 14. dubna. Provozní doba sběrného dvora je v pondělí až pátek od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Na velikonoční pondělí je sběrný dvůr uzavřen. Žádáme občany, kteří ještě mají zájem o přidělení kompostejneru, a dosud se neregistrovali na odboru životního prostředí u paní Kubalcové, aby tak neprodleně učinili, nejpozději však do 9. dubna. Stávající systém svozu bioodpadu pomocí velkoobjemových van bude od 1. dubna zrušen.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice