30. 3. 2018

 

Informace o konání mimořádného 22. zasedání zastupitelstva. Starosta města svolává na úterý 3. dubna 2018 mimořádné 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 18.00 hodin.

 

Stavba nového záchytného parkoviště v blízkosti Komerční banky začala v minulém týdnu. Lidé se musí připravit na omezení. Prostor, který by měl pomoci s nesnadným parkováním v Kopřivnici, by měl být hotový v červenci letošního roku. Do té doby musí lidé počítat s několika omezeními. Tím nejvýznamnějším je znemožnění odstavení vozů na obvyklých místech v blízkosti banky. Parkování je po dobu výstavby umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka. Nové parkoviště by mělo umožnit parkování celkem čtyřiceti vozů. Město do jeho vzniku investuje cca šest milionů korun.

 

První novodobá křížová cesta pod širým nebem našeho regionu vzniká u Bílovce. Na třech kilometrech trasy do vedlejší obce Bílov dokončují dělníci celkem 15 zastavení. Ty pojali autoři moderně, postavy jsou ztvárněné jako siluety ze speciálního plechu doplněné dřevěnými kříži. Křížové cestě požehnal bílovecký farář na Velký pátek v deset hodin dopoledne.

 

Z důvodu zvýšené intenzity dopravy patří Velikonoce mezi jedno z nejrizikovějších období na našich silnicích. Pro vyšší bezpečnost a plynulost provozu v období velikonočních svátků reaguje i v tomto roce moravskoslezská policie dopravně bezpečnostní akcí. Policisté ve zvýšené míře dohlíží zejména také na dodržování stanovené rychlosti jízdy, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a telefonování za jízdy. Při silničních kontrolách se policisté zaměřují také na technický stav vozidel a kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel. Několikadenní dopravně bezpečnostní akce začala již ve čtvrtek.

 

V Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen. Spousta z nich zvládá nejen práci, ale také péči o rodinu. Oceněním Lady Business chce kraj tyto podnikatelky podpořit a také povzbudit a motivovat ostatní ženy. Od 3. dubna 2018 mají ženy podnikatelky a ženy z neziskových organizací možnost přihlásit se do 3. ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Vítězky v obou kategoriích získají mimo mediální podpory a titulu Lady Business pro rok 2018 také finanční odměnu ve výši 100.000 korun.

 

Lidé v Česku a dalších evropských zemích si v neděli o hodinu zkrátí spánek, ve 02:00 se totiž ručičky hodinek posunou o 60 minut dopředu a začne platit letní čas. Zpátky ke středoevropskému času se vrátí na den stého výročí vzniku samostatného československého státu 28. října.

 

Obyvatelé města Kopřivnice by měli věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení, které upozorňuje na plošné čištění komunikací. Kvůli nepříznivému počasí nastanou změny v plánovaných datech jarního úklidu. Čištění pozemních komunikací, které mělo být původně zahájeno v pondělí 19. března a ukončeno v pátek 23. března 2018, bude s ohledem na předpovídané povětrnostní a klimatické podmínky posunuto. Město Kopřivnice se ve spolupráci se společností Slumeko rozhodlo tradiční jarní úklid města zahájit až v sobotu 24. března

 

Velikonoční turnaj fotbalových přípravek. Přijďte fandit v pátek 30. března od 9.00 hod. na Letní stadion v Kopřivnici. O pohár FC Kopřivnice se utkají Závišice, Příbor, Štramberk, Lubina, Kopřivnice a mnoho dalších.

 

Slavnostní otevření hradu. Již tento víkend se, po dlouhém zimním období otevřou brány hradu Hukvaldy v sobotu 31. března 2018 od 11.00 hod. Během odpoledne vystoupí historické skupiny Valmont, Conducti a Markus M. Pro děti je připraveno divadélko. Slavností otevření s rytířským turnajem je naplánováno na 13.00 hod.

 

Fichtl day 2018. První letošní akcí na plochodrážním ovále, kterou pořádá Autoklub Plochá dráha Kopřivnice je závod pro všechny příznivce „fichtlů“. 31. března se od 10.00 hodin uskuteční Fichtl Day 2018, ve kterém se pojede vytrvalostní pětihodinový závod těchto kdysi velmi oblíbených strojů. Pokud si chcete se svým Fichtlem zazávodit, přijďte v sobotu 31. března 2018 na letní stadión a přihlaste se do tohoto závodu. Samotný závod bude odstartován v 10.00 hod. systémem podobným v Le Mans. Na jednom stroji se budou střídat dva jezdci a závod potrvá dlouhých pět hodin. Pokud se chcete závodu zúčastnit, přijďte do depa hodinu před startem a zaregistrujte.

 

V sobotu 31. března 2018 od 9.00 hod. je přichystán Předsezónní test KoprCup Hobby Rally Series. Tento závod bude s klasickou časomírou, ale bez bodů. Jedná se o testovací RZ, kdy můžete prověřit svá auta po zimní pauze nebo nováčci RZ na tatrováckém polygonu. Více na tel. čísle 733 293 546.

 

Sobota 31. března je na zimním stadionu finálový den městské Filiphockey ligy.

 

Na květnou neděli 1. dubna 2018 od 10.00 hod. se můžete těšit na ukázky tradičních řemesel a řemeslné dílny pro děti. Prodej bude probíhat v prostorách II. hradního nádvoří. Řemeslné dílny budou probíhat v prostorách II. hradní nádvoří a IV. hradního nádvoří. Během odpoledne vystoupí historická skupina Solutus, Berenadl a mnoho dalších.

 

V neděli 1. dubna 2018 od 9.00 hod. se znovu otevřou Piaristické zahrady. Piaristická zahrada bude otevřena od dubna do října od 9.00 – 19.00 hod. a od května do září od 9.00 – 21.00 hod.

 

V neděli 1. dubna 2018 se můžete těšit na rozloučení s ledem. Přijďte na zimní stadion od 17.30 hod na poslední bruslení sezóny 2017/2018. Možnost zapůjčení bruslí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice