28. 3. 2018

 

Město Kopřivnice zve na tradiční velikonoční jarmark, který se uskuteční ve středu 28. a čtvrtek 29. března na pěší zóně. V době od 8 do 16 hodin budou moci lidé zakoupit rukodělné výrobky, velikonoční i jiné spotřební zboží.

 

Novojičínská nemocnice oznamuje, že s platností od 26. 3. 2018 je zrušen zákaz návštěv na všech odděleních.

 

Stávající systém svozu bioodpadu pomocí velkoobjemových van bude od 1. dubna zrušen.

 

V obou přípravných závodech minikár na polygonu zvítězil Jakub Procházka (kat. M2), jho bratr Filip Procházka

(A. MARK TATRA Team Kopřivnice) obsadil v obou závodech 2. místo.

 

Národní divadlo moravskoslezské má tři ceny Thálie, nominaci proměnily operní pěvkyně Maida Hundeling a muzikálová zpěvačka Katarína Hasprová. Cena pro činoherce do 33 let byla udělena Ivanu Dejmalovi.

 

Miliardu a tři čtvrtě rozdělil kraj mezi poskytovatele sociálních služeb. Mzdy pro terénní pracovníky, pořízení speciálních lůžek, náklady na pečovatelky o seniory, pořízení elektroniky nebo nábytku, údržba domovů, školení pro sociální pracovníky nebo peníze na provoz sociálních zařízení. To všechno jsou peníze, které jsou nezbytné. Zastupitelstvo kraje dne 14. března 2018 rozhodlo o rozdělení finančních prostředků v sociální oblasti.

 

Druhý ročník Štramberského Jasoně turistické akce pojmenované po velmi vzácném druhu denního motýla žijícího u nás výhradně v okolí známé trúby má velké ambice. Vloni dorazilo do cíle 1138 účastníků. Letos by jich měly být tři tisícovky. Proto je vybráno celkem jedenáct tras: od dálkového pochodu či ultraběhu z Ostravy přes Olešnou (53 kilometrů) až po procházku s kočárky z Kopřivnice přes Paseky (šest kilometrů). Na start se mohou postavit jednotlivci, rodiny, včetně miminek v kočárcích, party kamarádů i týmy kolegů z práce. Jasoň se bude konat v sobotu 19. května a registrace bude jen v on-line formě od 5. května na webu www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register

 

V Novém Jičíně přibude další – devátý – kruhový objezd. V ulicích města je jich teď celkem osm. Nová okružní křižovatka poblíž náměstí zvýší hlavně bezpečnost na jednom z přechodů. Při nehodách totiž řidiči řekli, že chodce neviděli za předním sloupkem auta. Kruhový objezd by měl vyřešit taky problém s kolonami. Radnice ho slibovala už několik let, kvůli přeložkám inženýrských sítí ale vycházel příliš draho. Teď město našlo jiné řešení. Kruhový objezd sestaví dělníci z obrubníků přímo na asfaltu. A tím se radnice vyhne požadavku vodáren na zaplacení nového vodovodu a kanalizace. Tím, že tento kruhový objezd bude takhle levný, lepený, bez nějakého většího zásahu to tělesa komunikace, tak vlastně ustoupili od toho a všechny tyto opravy si udělají na svůj vrub, popisuje místostarosta Pavel Rozbroj (ČSSD) důvod, proč místo původně předpokládaných více než sedmi milionů bude kruhový objezd stát jen 2,5 milionu korun. Pracovat se začne na přelomu léta a podzimu.

 

Místní akční skupina Lašsko vyhlásila 4. ročník programu Mikrogranty MAS Lašsko, z. s. na podporu projektů, které svým naplněním podporují kulturní a tradiční život v obcích, lokální producenty a produkty, ochranu přírody, spolupráci a rozvoj území. Celkem MAS Lašsko rozdá 20 000 Kč, maximální dotace na jeden projekt je 4 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 31. 3. 2018.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice